Příspěvky uživatele - 66.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kvasenie jablk v pivnici, 28.12.2018
Myslel jsem si, že to udělají všechna zralá jablka. Kdysi jsem vložil spartany do plastových soudků a také to začalo kvasit. Nemusíme tomu rozumět, stačí si to pamatovat. Určitá cirkulace vzduchu je potřebná, aby se nehromadil CO2.
Jak vypěstovat broskvoň, 26.12.2018
Já seřezávám podnož asi na 20cm dlouhý čípek (nad očkem). Pak vyberu dva slabé plané pupeny nad očkem a jeden pod očkem a ostatní vyslepím nožem. Plané výhony je třeba zaštipovat, aby jen žily, ale příliš nerostly. Mladý pravý výhon vyvážu k čípku,... celý příspěvek >
Rajčata venku do Vánoc?, 13.11.2018 Obsahuje fotku
Před několika dny jsem otrhal všechna rajčata ze srpnové výsadby a papriky. Jsou převážně zelené. Ale vydržely dost dlouho. Podle zpráv o počasí mi včera asi všechno nesklizené zmrzlo, zatím paradoxně jen na nejteplejší zahradě. Samozřejmě se to... celý příspěvek >
Tomel japonský (Dyospiros kaki), 11.11.2018 Obsahuje fotku
Asi je každá odrůda jiná. Vzhledem k absenci mrazů nechávám jednotlivě plody zmrznout a po vytažení z mrazáku je nechávám 8 až 12 hodin rozležet. Pak jsou i tuhé a sladké bez trpké pachutě. Stromek už mám zcela odlistěný a plody jsou vybarvené.
Sklizeň rajčat a paprik - 2018, 7.10.2018 Obsahuje fotku
Vilma asi do ledna vydrží. Dnes jsem sklízel pár rajčátek z interiéru na Vysočině.
Ploštice Pozemka obecná? likvidace z pozemku, 4.10.2018
Invazivní výskyt jakýchkoliv členovců může být problém. Staré zanedbané zahrady se terčem invazí stávají. K rozumné regulaci by bylo vhodné si o jmenovaném hmyzu co nejvíce přečíst (hledejte v různých jazycích pod hesly food plants + latinský název... celý příspěvek >
Opuncie, 8.9.2018
Neznám nikoho, kdo by nedokázal všechny vyloupané plody opuncií sníst za syrova. Ale je z nich dobrý džem. Pokud těch plodů máte hodně a nemáte beztrnné opuncie, vyrobte si raději kovový česáček. Není to angrešt.
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory, 8.9.2018
Milane, nerad bych vám zasahoval do poměrně logické dedukce. Mám však i určité zkušenosti s pěstováním rajčat českých odrůd i při teplotách až kolem 40 st. a v nadmořské výšce pod 100m. Problém přijmání vápníku je pravděpodobně i v něčem jiném. Při... celý příspěvek >
Myšince v celém kompostu, 8.9.2018
Taky mi to připadalo jako trus hmyzu. Než bych si to však potvrdil, trochu bych do kompostu rýpnul. Určitě tam budou larvy dotyčného hmyzu. Podle larev se to dá potvrdit. Co když jsou to chrousti nebo jiní brouci?
Očkování, 6.9.2018
Pro p. Vydru: Výhonky pravděpodobně vymrznou. Přidejte proto pod výhon ještě jedno očko. Pokud nebude rychlý nástup zimy a zakryjete-li mladý výhonek papírem, může přezimovat. Pro p. 56.75: Podnož musí být dobře zalévaná a dobře zakořeněná,... celý příspěvek >
Kvalita půdy, 20.8.2018
Já bych byl na rady opatrný, protože popis není vůbec jasný (ani jílovitá ani písčitá). Mohu vás ubezpečit, že i černozem, která přeschne a šlape se po ní, může být velmi tuhá. Např. se do ní nedá zarazit kůl pro rajčata. Po dešti je to však nádhera.... celý příspěvek >
Jak vám plodí už starší sloupové jabloně?, 19.8.2018 Obsahuje fotku
Letos plodí snad všechno. Aspoň na ochutnání jsou slopové jabloně dobré.
Očkování růží, 19.8.2018
Jak vám dopadly ty naočkované růže? Já jsem nedávno odpozoroval, že i roubování růží se trochu podobá očkování ovocných dřevin (spící/bdící). Růže naroubované v červnu nebo v prvých dnech července ihned vyraší a vykvetou. Růže naroubované v červenci... celý příspěvek >
Clappova červená se zelenými plody na jedné větvi, 27.7.2018 Obsahuje fotku
Děkuji všem za determinaci. V minulosti mi to za zelena připadalo jako rodičovská Clappova, ale při letošním vybarvení je jasné, že to je něco jiného. Byla koupena v roce 1998 společně s rannou jabloní, kterou taky neumím spolehlivě určit.Jablka... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat a paprik - 2018, 27.7.2018 Obsahuje fotku
Touto dobou už mnohá rajčatoviště nejsou příliš dekorativní. Pro inspiraci jsem si jedno před několika dny vyfotil (u Černého moře). Vzdušné, samozavlažovací, ale bohužel se sklizenými plody.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika