Příspěvky uživatele - 6.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2024, 8.3.2024
4.3. jsem namočil první dávku semínek pro zahradu (8 odrůd po dvou semínkách) do dešťovky a dal do tepla koupelny. Nechal jsem je tam cca 40 hodin. 6.3. jsem je překládal do substrátu a některé už měly viditelné bílé kořínky. Už včera začaly... celý příspěvek >
Hnůj, 8.3.2024
Naprostý souhlas. Milan HP
Boj s plísní determinantními variantami rajčat?, 5.8.2021
Tak to je dobrá zpráva o Mongolském Karliku. Doma mi po odplození (docela slušném v relativně malém květináči) podlehl Septorii, stejně jako Sophie's Choice. Když jsem ho viděl naposled (úterý), byl na tom mnohem líp než Startky a ostatní tyčkové... celý příspěvek >
Boj s plísní determinantními variantami rajčat?, 5.8.2021
Zcela chápu Vaši beznaděj, ale myslím, že je jen dočasná. Existují některé faktory a cesty, které jasně vidím a Vy je, až to trochu přebolí, uvidíte také: a) Dva roky plísně za sebou musí jednou skončit. Vzpomeňte na 2018 a 19. Statisticky by... celý příspěvek >
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 4.8.2021
Právě: nechceme či nemusíme molice totálně zlikvidovat (to se stejně nemůže podařit). Stačí, když je redukujeme tak, aby neuškodily. Čili hlavně v raném stádiu vývoje rostlin. Příští rok to zopakuju: zelí i kapusty vypadají velmi slušně, s loňskem se... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 4.8.2021
Ne, rozhodně nebyl špatně, jenže pro další ochranu je ho třeba aplikovat znovu, a to je při letošním počasí nadlidský výkon. Milan HP
Vadnou a kroutí se listy rajčat, 4.8.2021
Ano, možná je v půdě hořčíku dost, ale rostliny ho z nějakého důvodu nedokážou přijímat dostatek. Anebo jde o symptom něčeho úplně jiného, to se nedá vyloučit, protože ty příznaky jsou si dost podobné. Po pravdě řečeno, spousta mých tyčkových... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 3.8.2021
Nerad jsem poslem špatných zpráv, ale nestačí. Kontaktní funkce je spláchnutá deštěm a ta systémová neměla dost času nastartovat. Pokud chcete výsledky, myslím, že je třeba opakovat, a to co nejdřív. A když zase zaprší, tak znovu. Omlouvám se za... celý příspěvek >
Boj s plísní determinantními variantami rajčat?, 3.8.2021
Souhlas. Foliáky i skleníky jsou užitečné na jaře a pak na podzim. V období mezi tím jsou zdrojem mnoha problémů a vlastně nic moc nepřinášejí. Můj ideál je konstrukce, ze které bych mohl snadno odebrat všechny stěny a ponechat případně jen... celý příspěvek >
Boj s plísní determinantními variantami rajčat?, 3.8.2021 Obsahuje fotku
Vladimíre, znám (a i sdílím) Tvé pochybnosti a v případě foliovníkářů a skleníkářů je to opodstatněné. Nejsem si však jistý tím, co postihlo mne venku. Přikládám snímek postiženého rajčete - ani to mne však nijak moc neujistilo. Co Ty na to? Je to AS... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 3.8.2021
No vida, a já zase letos dospěl k úplně opačnému názoru na základě chyby, kterou jsem udělal a jsem za ní po zásluze potrestán. Dal jsem totiž neodolné vedle sebe do jednoho kordonu (9 ks) a ty odolné pak zvlášť. Vinou špatného plánování se mi ale... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 3.8.2021
Míro, přesně tak. Vlastně jsem ta čísla uvedl, aby bylo možno trochu porovnat roky a z toho vidět, že je každý počasově a tedy i rajčatově a jinak zeleninově jiný. Vlastně jen díky pěstování si teď ty rozdíly pamatuju. No a pak podle byla/nebyla... celý příspěvek >
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 2.8.2021
Před týdnem jsem byl nucen odstranit netkanku ze všech košťálovin, protože už neměly dost prostoru. Oproti těm, které nebyly chráněné, jsou mnohem víc vyvinuty, protože pod netkankou je vyšší teplota. Mám za to, že v tomhle stadiu už jim molice... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 2.8.2021
2.8.21 Červenec je fuč. Nedá se říct, že by byl úrodově moc úspěšný. Pro srovnání: VII/2018 – na zahradě sklizeno 38 kg zralých rajčat, VII/2019 – 9 kg, VII/2020 – 4 kg a letos 5,3 kg. Žádná z odrůd, které jsem letos už ochutnal, není ani na svém... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 1.8.2021
Tak to máte dobré: Crimson i Coctail Crush a Mountain Magic loni u mne prokázaly skutečnou odolnost: plíseň přišla na začátku září (všechno jiné lehlo během dvou dní) a tyhle odrůdy plodily až do poslední chvíle někdy koncem října či začátkem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika