Příspěvky uživatele - 234.30

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 30.4.2018
Bunny: Je to holt Rubín, ten nasadzuje kvetné puky prednostne na koncoch konárikov. Čo sa týka tých "Véčok", jedna možnosť je nechať ich bez zásahu. Ja pri rubinoidných odrodách v takomto prípade jeden konárik z véčka či vidličky skrátim tak, že ho... celý příspěvek >
Kvitnú jablone, 30.4.2018
Jiří II: Pozdravujem, ten Rubín je nádherne zakvitnutý. K tomu "pouze dvoutýdennímu zpoždění": je to aj vďaka tomu, že túto jar je u nás vegetácia oneskorená oproti min.roku cca o 2 týždne. Môže za to chladnejší marec. Z hľadiska prípadných májových... celý příspěvek >
Hádanka, 11.1.2018
36.75: Správne máte jedno. (Desert to nie je, ten nemá šancu vydržať do januára). IH
Hádanka, 11.1.2018
Mikeš 13: Nie, Jonagold medzi tými odrodami nie je. IH
Hrušeň písečná, 26.11.2017
234.141: Nepostrekujem ich. Hrdza sa u mňa nevyskytuje ani na európskych hruškách. Momentálne mám len 2 odrody (Nijisseiki a Kumoi), rumovú chuť má najmä Kumoi. Kompót z nej má ananásovú príchuť, ale hrubšiu (zrnitejšiu) štruktúru. IH
Dicolor, 25.10.2017
Daniel B.: Tak jeden tip (bez záruky) predsa len dám - foto. IH
Dicolor, 25.10.2017 Obsahuje fotku
Nerád by som tipoval od boku, len pridám fotku typických nezrelých Dikoloriek asi v polovici veget.obdobia. Vidíte že tie stopky sú úplne iné. IH
Dicolor, 25.10.2017
Daniel B.: Ja by som skôr povedal že to Dicolor nie je. Nad netypickou farbou a tvarom plodu by sa ešte dali privrieť oči, ale absolútne mi nesedí stopka - na Vašej hruške je krátka a hrubá a odstupuje šikmo, kým Dicolor ju má typicky dlhú a tenkú a... celý příspěvek >
Variabilita tvaru jabĺk, 25.10.2017
Okrem tvaru, veľkosti a farby jablka sú pre tú-ktorú odrodu typické aj lenticely na jeho povrchu. Ich veľkosť, hustota, usporiadanie aj farba sú charakteristické pre jednotlivé sorty. Niekedy sú nenápadné, takmer neviditeľné, inokedy zasa "udierajú"... celý příspěvek >
Druh jablone pres 50 let stare, 20.9.2017
Ontário to určite nie je. A už 'tenkrát bylo tolik odrůd', že by Ste sa divila... Podľa výzoru by to mohla byť Baumannova reneta (na fotkách), ale tých možností je určite viac. IH
Choroby jabloní a slivoní, 28.8.2017
René Ch.: A proti čomu by Ste chceli striekať? Na tých listoch nevidno nič (možno len iniciálne prejavy šárky - ak by aj bola, na tú bohužiaľ postrek ešte nevymysleli). Problém je podľa mňa inde - porovnajte si hrúbku podpníka a kmienika na fotke.... celý příspěvek >
Předčasné modrání švestek a následný opad plodu, 16.8.2017
Fero prečítajte si toto vlákno z 25.7.2017: Tam je to napísané ako sa k nám dostala. Nový škůdce na duranciích způsobující masivní předčasný opad plodů Toto bude ale ďaleko horšie ako šarka. Zostáva nám len veriť že to nebude postihovať... celý příspěvek >
Odolná pološvestka Tophit, 1.11.2016
Také bych chtěl pozdní švestku, aby se dala sbírat ještě nyní, počátkem listopadu. Na listopad by som sa s dozrievaním sliviek moc nespoliehal, hlásia dosť silný mráz.Istota teplého novembra-listopadu v našich polohách nie je.    ... celý příspěvek >
Jakou podnož pro meruňku, 1.11.2016
Aké máte skúsenosti s odrodami Tsunami a Radka pan 230 194? Ako sú na tom tieto odrody s odolnosťou na mráz a moníliový úžeh a moníliu plodov?     Jano
Mamut, 24.10.2016 Obsahuje fotku
Ide o staršiu maďarskú odrodu Szegedi Mamut. Teraz zažíva akúsi renesanciu - preniká znovu na trh, u nás nie je problém ju zohnať. Myslím že sú kvalitnejšie odrody marhúľ. V Čechách bude problém s citlivosťou na mrazy, a aj na šárku. IH
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika