Příspěvky uživatele - 100.59

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 13.10.2018 Obsahuje fotku
Mám na Sirius po první úrodě zcela opačný názor, snad to tak zůstane. Chuť výborná, goldenovitá, choroby zatím žádné, velikost odpovídající, barvu nejím a ani netuším, co jí chybí? Rzivost je kosmetická záležitost po Goldenu. Na snímku v bedničce... celý příspěvek >
Tomel japonský (Dyospiros kaki), 10.10.2018 Obsahuje fotku
Lepší léto a začátek podzimu u nás už tomel mít asi nebude, tak jsem zvědav. U mě mladá Nikitskaja plody zatím neudržela, ale začínají se vybarvovat Tipa. Mám 2 v květináči, obě od jednoho prodejce, větší stromek má plody průměru asi 6 cm, menší asi... celý příspěvek >
Vybíravý obaleč, 1.10.2018
Zrovna dnes jsem řešil situaci, kdy mi chybělo doplnit půl bečky jablek na kvas. Všechna kazová jablka jsou už prakticky pryč a na stromě už zbyly jen krásné velké a bezvadné kousky. A já snad poprvé v životě lezl po žebříku a hledal zapomenutá... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 28.9.2018 Obsahuje fotku
U nás začala před týdnem první etapa sklizně Jonagoldů. Já ze stromu a na úklid dole je cvičený pes. Bohužel se brzy unaví a za každé přinesené jablko na hromádku vyžaduje pamlsek, takže vyjde pomalu dráž než žena...
Odrůda Admiral, 21.9.2018
Na jaké podnoži má Admirála pan Hlavatý, případně nemůže tam být oslabující vliv nějaké mezipodnože?
Odrůda Admiral, 21.9.2018
Otázku, jak je možné, že u někoho netrpí na hořkou skvrnitost, si kladu neustále. Admirál mám na 2 originálně koupených stromcích (M9 a A2) a asi na 4-5 dalších přeroubovaných stromech nebo větvích ve dvou zcela odlišných lokalitách. Část genofondu... celý příspěvek >
Konferencia, 14.9.2018
mě spásly obě Konference sršni z 90 %
Sklizeň jádrovin 2018, 8.9.2018
Nechce se mi zakládat speciální vlákno, ale kolik máte stupnů ve sklepích? Já 18st. a ještě jsem ani nezačal s vyklízením a dezinfekcí. Do takového tepla by nemělo ani smysl něco ukládat, naštěstí jsem přesedlal převážně na zimní odrůdy a zbytek jde... celý příspěvek >
Kněžice, 3.9.2018
jsou to bestie, kdybych dal na hromadu všechny meruňky, maliny, jablka, hrušky a další ovoce, co mi letos napíchly a následně shnilo, bude toho pořádná kupa. Použití insekticidů prakticky nemá maloplošně smysl - napíchnou, pakliže uhynou, přiletí... celý příspěvek >
Kvas z jablek, 29.8.2018
že by to bylo láskyplným ručním zpracováním? Nebo jsou ty vaše horské kvasinky zpomalené... kdo nevěří, ať tam běží
Pocta Rubinole, 14.8.2018 Obsahuje fotku
Pane Hlavatý, jako expert na Rubínovy děti, tipnete si jablka na fotkách na Rubinolu? Stromek jsem koupil jako Bohemii, ale jablka jsou žíhaná, méně červená než Rubín s větším žlutavým podkladem, bez příznaků strupovitosti, typicky rubínové chuti...
Následky teplého počasí, 11.8.2018
Podobné příznaky jsem v minulosti zaznamenal při kombinaci vedra se silným větrem. Jinak pokud je půda silně suchá, a na vašich fotkách to vypadá dost zle, pak odsaje velmi rychle jako houba vodu, kterou nalejete k rostlině.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 10.8.2018
chlorid vápenatý jsem našel i jako dihydrát, CaCl2*2H2O podstatně levněji než čistý, zda mají 2 molekuly vody vliv na hygroskopičnost nevím. Wuxal obsahuje i Mg, N a Harmonie vápník ještě tuším draslík - tedy prvky, které vytlačují vápník z pletiv,... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 7.8.2018
Já si naopak s fyziologickou skvnitostí u Admirálu nevím vůbec rady - Na M9 i přeroubované na nějakém mírně silnějším čtvrtkmenu je skvrnitá většina jablek. Ca jsem stříkal až od 1/2 července (vypadalo vše dobře a pak najednou vyskákaly skvrny),... celý příspěvek >
Domácí ořechovice, 5.8.2018
Dnes jsem stočil 2 letošní dávky, víceméně klasický recept- více ořechů, jablkovice, koření, cukr třtinový, letos se povedly obě. Od slovenských přátel jsem letos koštoval zázvorový likér, tak jsem přidal zázvor do jedné dávky a je to lahůdka. Ještě... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika