Příspěvky uživatele - 48.25

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaký nůž na roubování?, 15.3.2018
No však správně! Každý může napsat s čím má zkušenost, i kdyby to napsalo x lidí - no ne??? 
Jaký nůž na roubování?, 15.3.2018
Asi mne pošlete "někam", ale já používám klasický nůž na koberce (takový, co se odlamují dílky čepele). Je ostrý, levný a úspěšnost vysoká, alespoň u jádrovin. Povedla se i švestka a v neděli jsem zkusila třešeň...tak uvidíme, co udělá.. Ale... celý příspěvek >
Meruňky a podnože, 15.3.2018
Děkuji mnohokrát. Tak už je mi jasné, že ji na myrobalánu skoro neprodávají. Je k sehnání spíše na zelené ryngli. Tak pořídíme tedy Bergeron na zelené ryngli :) 
Meruňky a podnože, 10.3.2018
Co takhle Robada na myrobalánu na zahrádku u Kladna 350 m n.v.(chráněné místo, kde jdou dobře meruňky, půda klasická, propustná s opukou. Ta Robada by neměla trpět praskáním plodů. Bohužel jsem našla ža Bergeron, Leala, Kioto, pincot praskají, VP... celý příspěvek >
Meruňky co nepukají, 9.3.2018
Prosím, jaká odrůda samosprašné meruňky netrpí ve vlhkém počasí pukáním slupky plodů? Nebo která je na toto odolná? VP nám po děšti puká a Darina to prý také dělá... Jak to vypadá s Hargrantem nebo Leskorou, popř. Bergeronem? Děkuji za typ.
Je to úplný konec?, 7.3.2018
Naší VP jsem dávala pravidelně kompost, ošetřovala jí postřiky. Vydržela 9 let a dostala částečnou mrtvici. Letos uvidím, co udělá dál. Ale už vím, kde se stala chyba - loni nevhodné počasí, propásla jsem postřik do květů a málo ořezala postiženou... celý příspěvek >
Meruňky a mrtvice, 7.3.2018
Ze všech diskusí se tady nebízí téma, co s měruňkou zasaženou mrtvicí, když strom se snaží obrůstat. Vykopat a na stejné místo již nedávat peckoviny, nebo zkusit dát stromu ještě šanci? A máte vůbec někdo zkušenost, že meruňka po mrvici ještě... celý příspěvek >
Meruňky a podnože, 6.3.2018
Tak já snad tu VP po mrtvičce vyfotím :) Loni jsme ji zkrátili větve na 1/3, protože obrůstala jen ve špičce a vypadalo to jako košťata. Zatím to vypadá, že se snaží omladit a obrostla novým dřevem (sice to není už tak krásný stromek, ale co... celý příspěvek >
Roubováni švestek, 5.3.2018
Moc děkuji pane Vysloužile, ještě uděláme silnou oporu kolem místa srůstu (oporu z kůlů). Právě po prvním roce se mi roub vylomil (vítr) a růstal tam jen takový kousek, ze kterého narostlo to co vidíte na fotografii. Stromek vyvazujeme do ovocné... celý příspěvek >
Roubováni švestek, 4.3.2018 Obsahuje fotku
Také jsem experimentovala - na švestkový semenáč (pláně) jsem roubovala za kůru Katinku. Měl to být jen tak pokus... a chytl se jeden roub, navíc roste jako blázen a loni byly první výborné švestky - ale mám obavy, jak dlouho takhle stromek vydrží.... celý příspěvek >
Meruňky a podnože, 4.3.2018
Jak zde popisujete ty výmladky... naše Velkopavlovická právě pouštěla z kořenů výmladky, takže soudím, že podnož má zřejmě Zelenou ryngli. Obávám se, že i po mrtvici... i když obrostla, budou plody špatné. Máte někdo zkušenost ponechat stromek po... celý příspěvek >
Roubováni švestek, 4.3.2018
Také jsem provedla experiment. jako totální laik, který již úspěšně roubuje jebloně za kúru :D Tak jsem naroubovala za kůru na švestkový semenáč rouby Čačanské. Chytil se sice jen jeden, ale loni to už rodilo - vynikající velké čačanky :) Problém ale... celý příspěvek >
Švestka Hanita, 4.3.2018
Zdravím. Prosím, jde vám Hanita od pecky? Stromek nám zarodil pár prvních plodů, ale nejdou vůbec od pecky. Pro nás to bylo opravdu velké zklamání. Spíš si myslím, že nám prodali úplně něco jiného než Hanitu. Chuť sice byla pikantní, ale problém byl... celý příspěvek >
Jakou vybrat ideální švestku na jidlo?, 4.3.2018
Hanita zatím zklamala! Loni měla 3 první švestičky. Když jedna spadla ze stromu uznali jsme, že je čas sběru. Zralé byly, chuť pikantní..Ale velkým zklamáním bylo, že ani jeden plod nešel od pecky, dužina na ní ulpívala festovně. Tak přemýšlím,... celý příspěvek >
Meruňky a podnože, 4.3.2018
Kopíruji z internetu - podnože meruněk :    v zahradnictví uvádějí podnože myrobalán, zelená ryngle a St.Julien. Do okrajové oblasti je snad lepší ta zelená renkloda? Údajně je životnější než myrobalán?  Až na některé výjimky... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika