Příspěvky uživatele - 234.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 12.3.2017
Fotka trochu opticky skresľuje (priestorovo), medzi tými výhonkami je dosť veľká vzdialenosť. Napovažujem ich za konkurenčné, ale za vetvenie kostrových konárov (niekedy u mňa trochu netradičné). IH
Škody po zimě, 12.3.2017
Zdá sa že stromy aj kríky zvládli zimu bez ujmy (u nás bolo max. len -23). Drieň si už veselo kvitne - tradične ako prvý v záhrade. IH
Topaz, 12.3.2017
Mám takmer analogický problém s Topazom na A2. V minulosti som mal Topazy na M9, ktoré mi odišli na chorobu krčka, tak som ho dal teraz na A2-ku. Nevyhoľuje, dobre tvorí plodonosný obrast, už aj rodil, ale rast je mimoriadne bujný. Jednak... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 12.3.2017
Niekedy stojíte pri výchovnom alebo už udržiavacom reze pred problémom, že strom vytvoril veľa bujných výhonkov, z ktorých viaceré sú nežiadúce (rastú dovnútra koruny, alebo kolmo nahor). Na fotke je sektor koruny jablone Prima na MM106 s bujnejším... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 12.3.2017
Občas (zriedka) môže byť výchovným rezom aj to, že stromčeka sa v podstate nedotkneme. Na foto je hruška Erika na duli Adams, zasadená v okt.2015. Povýsadbovým rezom sa dosiahol stav že konáriky budúcej korunky smerujú v tupom uhle resp. takmer... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 12.3.2017 Obsahuje fotku
Rez na prevod. Viď predchádzajúci príspevok- rez hrušky Nojabrskaja. Na fotkách je detail tzv. rezu "na prevod". Pri ňom odstránime príliš kolmo a silno rastúci výhonok, a konárik ktorý tvarujeme "odvedieme" na nižšie položený slabší výhonok, rastúci... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 12.3.2017
Mnohí začínajúci záhradkári máte asi pocit, že keď si čítate v knihe o reze tak je Vám všetko jasné, a potom stanúc v záhrade pred konkrétnym stromom akoby Vám všetko vyšumelo z hlavy a nastane panika - veď ja vôbec neviem čo mám... celý příspěvek >
Kuresia, 20.2.2017
 Naprosto souhlasím, pane Milane. Jenže dottore Vysloužil je větší koumák, on kope jámy 2x1 metr za pomoci Bobcatu. Berte si příklad a vyzkoušejte.
Jak ostříhat kiwi?, 18.2.2017
V Chile pestujú kiwi takto (foto). Základným pravidlom z ktorého treba vychádzať je zrejme to, že kiwi rodí na jednoročných výhonkoch. IH
Variabilita tvaru jabĺk, 23.7.2016 Obsahuje fotku
Partenokarpický ten plod Konferencie pravdepodobne nebol. Nie že by to bolo nejaké dôležité, ale tá možnosť partenokarpie ma zaujala a tak som ho zo zvedavosti rozrezal. Ako vidno na fotkách, boli tam jadierka v normálne vyvinutom jaderníku. Nie som... celý příspěvek >
Křovinořez na sekání trávy na pozemku, 24.5.2016
Mam otazku: Uz aj Stihl robi "čistý -pravy"  motor 4takt do krovinorezov?? Myslel som doteraz, ze robi iba technologiu 4MIX, t.j. miešanie oleja do benzinu...  Ak ano, dajte vediet. Dik.  Nemam rad smrad spaleneho oleja okolo... celý příspěvek >
Elena, 3.10.2015
Je to veľmi vydarená odroda, nikdy chuťovo nesklamala, strednej polohe okolo 300 m.n.m. každoročne dozrieva do potrebnej kvality na rozdiel od PRESENTY a naviac netrpí moniliózou na plodoch.Ja som tiež spokojný s ELENOU. Jano
Jakou vybrat odrůdu na pálení?, 3.10.2015
Kúpte si ELENU na myrobaláne, je vysoko odolná na monilíózu a veľmi úrodná. Jano
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika