Příspěvky uživatele - 234.44

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 24.2.2019
Sezóna 2018/2019 je dokonalou rehabilitáciou odrody KARNEVAL (Pink Lady x Vanda). Po minulé roky som mu vyčítal len priemernú chuť a tiež kratšiu skladovateľnosť (vädnutie šupky už koncom januára). Tento rok je to akoby úplne vymenená odroda.... celý příspěvek >
Odrůda švestek na povidla, 22.7.2018
Ja mám na povidla Čačanskú rodnú. Je dostatočne sladká, povidla netreba dosladzovať cukrom, neulpíva na kôstke a dozreje aj v horších pestovatelských polohách.
Broskev mezi Redhaven a Cresthaven, 22.7.2018
Cresthaven som mal možnosť pár rokov dozadu ochutnať. Mal veľmi suchú dužinu, takmer bez šťavy. Mňa v chuti nenadchol. Pestovateľ čo ho pestoval si sťažoval aj na to, že je dosť náchylný na kučeravitosť oproti iným odrodám broskýň.
Bohemia nepřekonaná, 16.7.2018 Obsahuje fotku
Bohemia je odroda, pri ktorej nie som celkom spokojný s dosahovanou kvalitou plodov (mám na mysli najmä vyfarbenie, ale čiastočne aj chuťové parametre). Alebo inak : mám pocit že u mňa nedokáže bezo zvyšku naplniť svoj obrovský potenciál. Možno je... celý příspěvek >
Hrušeň Clappova, 15.7.2018
TomNR: Klasická Clappova to nie je. Môže to byť jej mutácia (klon) - Clappova červená. Prípadne Williamsova červená. Tvarovo ten plod nejako typický nie je. IH
Letošní venkovní sázení rajčat a paprik, 31.5.2018 Obsahuje fotku
Stupicke polne skoré
Letošní venkovní sázení rajčat a paprik, 31.5.2018 Obsahuje fotku
a vonku podrastli za 2 tyzdne
Letošní venkovní sázení rajčat a paprik, 31.5.2018 Obsahuje fotku
Zamulcovane...
Chrastavitosť: , 29.9.2017
Striekať či nestriekať? S chémiou či bez chémie? Večná téma, asi nemá zmysel ju v plnom rozsahu znovu dávať na stôl. Vždy budú fanatickí zástancovia aj ešte fanatickejší odporcovia "chémie". A obe skupiny budú mať svoju pravdu. Tá (ale čo je to... celý příspěvek >
Jablko Sawa, 29.9.2017
Sawa - okrem toho že je to poľská odroda o nej tiež nič neviem. Na fotkách aspoň jej pôvod a stručné údaje. IH
Maďarská, 28.6.2017
Mino BA: Máte podľa všetkého mimoriadne priaznivú lokalitu na pestovanie marhúľ a broskýň. U nás bude Maďarská k oberaniu tak o 10 dní. Tá včasnosť Vašej M. je ale čiastočne (okrem mikroklímy) daná aj podpníkom a mladosťou stromčeka. U nás sa tento... celý příspěvek >
Denár, 18.3.2017
"...kam se v Denáru poděli geny Coxovy...". Ako raritu uvádzam zdroj ktorý za rodičovské odrody Denáru označil Golden Del. a Lord Lambourne (viď foto). Všade inde je to Golden Del. a Coxova. Asi omyl - chyba (alebo že by vedeli viac než... celý příspěvek >
Dotaz na odrůdu, 18.3.2017
Tá kombinácia Jonagold x Golden Del. fakt nedáva logiku (viď foto). Zrejme sa to uvádza preto lebo Ambrosiu objavili v sade kde sa pestoval Jonagold (a predtým aj Starking a Golden Del.). Asi by to vyriešila len analýza DNA. IH
Dotaz na odrůdu, 18.3.2017
K tej Ambrosii: Jej pôvod nie je celkom jasný, lebo nevznikla zámerným krížením, ale bola objavená ako spontánne-prirodzene vzniknutý kríženec. Niekedy sa ako rodičovské odrody uvádzajú Starking a Golden Del., inokedy zasa Jonagold a Golden Del.... celý příspěvek >
Gabrovská se Bulharům povedla, 21.11.2016
Ale zralá Stanley, čerdtvě utrhnutá ze stromu taky neurazí. Kompoty i povidla jsou výborné, o koláčích ani nemluvě. Máte pravdu pán Wtom. U mňa Stanley ale dosť trpí moniliózou plodov. Ako je to u vás?          ... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika