Příspěvky uživatele - 240.46

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Suncrest nebo Envoy, 6.8.2016
U odrůdy Envoy stojí za povšimnutí také poměr pecky k velikosti plodu (malá k velkému), vyrovnaný, ne příliš bujný růst, odolnost květů vůči jarním mrazíkům. Nevyrovnanou chuť z různých stanovišť nejsem schopen posoudit. Nevím, zda-li většina lidí... celý příspěvek >
Odstraňování výhonů peckovin, 29.5.2016
Nečekejte, rány vzniklé v tomto období se ještě dobře zacelí.
Plnokvětá jabloň, 29.5.2016
Podobné plnokvěté úkazy jsem vídával po přemíře hnojení a vápnění. Někdy se plný květ vyskytne u mladého semenáče.
Váš názor - minianketa, 26.5.2016
Ze zvědavosti jsem pročetl všechny minianketní příspěvky. V jabloních žádné velké překvapení není, nejlépe si stojí rezistentní odrůdy Admirál, Topaz a Sírius, ze staré prověřené klasiky získalo dva hlasy Matčino. V ostatních ovocných druzích... celý příspěvek >
Kadeřavost v květnu, 13.5.2016
Výhony vypadají zdravě, určitě je netrhejte, jenom postižené listy.
Jak vám letos kvetou jabloně?, 12.5.2016
Pane Vysloužile, představme si náledující příklad. Budete mnohahektarovým velkopěstitelem, produkce jablek Vás bude živit. Zařadíte Coxovu renetu jako jednu ze svých stěžejních odrůd sortimentu, nebo sáhnete po nějaké jiné? Byť, čistě hypoteticky,... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 12.5.2016
Prakticky celý Vámi vypsaný sortiment množí pan Pešek v Bojkovicích, Golden del., James Grieve, Matčino, Ontario a Zvonkové jsou poměrně běžně k dostání v různých školkách. U drobnopěstitelů jsou některé z těchto odrůd stále v oblibě, a tak jsou k... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky broskvoní, 11.5.2016
Monilia l. mi u broskvoní a slivoní postihne jen sem tam větvičku, zatím proti ní chemicky ošetřuji jen meruňky. Snad to tak i zůstane. Neopylení květů jsem také považoval za jedno z možnch vysvětlení, ale předloni zasychala i poupata.
Mráz - malé plůdky broskvoní, 10.5.2016
Mně se zaschnutí květů párkrát přihodilo po postřiku Sulkou, ale přičítal jsem to nejprve jiným vlivům. Odrůdy se zvonkovitým květem se ukázaly k zasychání květů mnohem odolnější.
Mráz - malé plůdky broskvoní, 10.5.2016
Nestříkal jste nějakým sirným přípravkem proti kadeřavosti?
Pink Lady, 8.5.2016
Když přimhouřím oko, tak šťavnatost byla průměrná. Celková chuť trochu zklamala, ačkoliv by (podle popisů VŠÚO) měla chutnat výborně.
Pink Lady, 8.5.2016
U odrůdy Fragrance mohu hodnotit jenom dvě úrody, ale v teplé oblasti Litoměřicka vůbec nenadchla. Plody sice velké, hezky vybarvené, leč pouze fádně sladké. Pokud nebudu s chutí letos spokojen, tak Fragrance přeroubuji.
Vysokokmen, 1.5.2016
Vysokokmen na podnoži M26 Vám v žádném případě neradím, neboť jabloň  poroste maličko bujněji jen v prvních letech, s nástupem plodnosti se bude růst blížit podnožím typu M9. Její slabší kořenový systém je pro vyšší kmenné tvary rovněž... celý příspěvek >
Rezistentne odrody meruňky proti mrtvici Alfons, Beta, Gama, 29.4.2016
Zdravím Vás, pane Rábku. BIO je přeludem slečen propadnuvších "zdravému" životnímu stylu, tématem do pražské kavárny, jen ne návodem k samozásobení venkovského ovocnáře. Ten s mědí a sírou raději šetří, leckdy má nehlubokou studnu, ovce, kozy a... celý příspěvek >
Roubování, 28.4.2016
Po březnovém roubování kopulací už by rašit měly.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika