Příspěvky uživatele - 192.253

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Drnovice 2013, 3.1.2015
Pane Polehlo souhlasím s Vámi a P.Vysloužilem, že časopis Zahrádkář v současné podobě dává velmi málo odborných informací o ovocnářství.Je proto třeba hledat v jiných odborných časopisech a na internetu.Pokud se týká odrůdy Gala, tak tady na... celý příspěvek >
Drnovice 2013, 3.1.2015
Drnovice 27.11.2014 1-15-Dark Rubín, Orion,Bohemia, UEB32642-Opal, Topaz,Gold Bohemia, Sirius,Rubinola, Karneval,Rubín, Red Bohemia, Goldstar,Goldlane, Monlight,HL186A, Uherský Ostroh 7.12.2014 1-15-Bohemia, Jonagored,Andera,... celý příspěvek >
Zhodnocení úrody jádrovin 2014, 7.12.2014
Po loňské nadúrodě letos slabší průměr, nerezistentní odrůdy Idared, Jonagold a jeho mutace, Granny Smith, Rubín,Bohemia, Gold Bohemia a mnohé další bez strpovitosti, krásná jablka. Doris,    Meteor, Pink Lady, Sentima, strupovitst,... celý příspěvek >
Dotaz na chutě z plodů jabloní typu balerína, 15.11.2014
Gold CATS, Red CATS, Green CATS, Star CATS, Sun CATS, Flamenco,Waltz, Bolero,Polka, Kordona, více či méně nedosahují chuti Střížovických balerin a nejsou rezistentní.Také je budu na jaře přeroubovávat.Z dalších se mně jeví vcelku dobře odrůdy... celý příspěvek >
Meteor, 6.11.2014
Chuťově dobrý až výborný, ale pozdní nástup plodnosti, nevyrovnané plody, jeden 12cm druhý 4 cm, malá odolnost vůči strupovitosti i padlí.Zkrátka má více nectností než ctností.Po několika letech u mně letos končí. Tonda
Pink Lady, 6.11.2014
Také patřím k těm nadšencům co chtějí vyzkoušet co nejvíce novinek.Pink Lady mám asi 8 let, chuťově výborná, ale velmi náchylná na strupovitost.Vyžaduje opravdu velkou starostlivost.Zmiňovali jste zde také odrůdy Kanzi a Jazz.Také tyto mám asi 4 nebo... celý příspěvek >
Merkur, 13.9.2014
Ještě doplněk.Jedná se o rezistentní odrůdu na podnoži M9,plodí na krátkých plodonoších a potřebuje protrhat.
Merkur, 13.9.2014
Dva roky plodnosti, prvním rokem docela pěkné jablka příjemné chuti, ale na jihu Moravy pouze pozdně podziomní, případně raně zimní.V letošním roce jsem je musel již sklidit, jablíčka začala hodně padat, ještě jsem je neochutnal.Zkusím koncem... celý příspěvek >
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 14.5.2014
Tak jsme udělali poslední degustaci jablíček z loňské úrody a budeme se těšit na novou úrodu a stanovili toto přibližné pořadí: Admirál, Topaz,Valašská reneta, Shalimar,Luna, Meteor,Sirius, Jazz,Melrose, Pink Lady a Goldstar.Ostatní odrůdy už... celý příspěvek >
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 26.4.2014
Jihovýchodní Morava, Strážnická oblast,170m nad mořem.V sadě vyšší hladina spodní vody, ideální pro jabloně, horší pro broskvoně a meruňky.Většina odrůd je na J-TE-E a M9,část na M26,vyjímečně na M106.V neoploceném sadu mám vysázené rezistenty na A2... celý příspěvek >
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 19.4.2014
Také jsme dnes degustovali s rodinou pozdní odrůdy jablek a tady je naše hodnocení: Admirál-výborná chuť, svěží,šťavnatá dužnina, nevadne,slupka nevadí. Shalimar-svěží, chuť výborná, dužnina chruplavá, šťavnatá,slupka nevadí,... celý příspěvek >
Pink Lady, 13.2.2014
Určitě to není problém, lze ochutnat Pink Lady, Shalimar i Admirál ařadu dalších odrůd.  Tonda
Pink Lady, 12.2.2014
Pokud stromek zasadíte do trávníku jak je na fotografii tak podnož M106, pokud budete udržovat pod stromkem úhor tak M26. Sám je mám na M26 a jsem spokojen s růstem i plodností.Pokud bude rok jako letošní, tak dva postřiky stačí, ale pokud budou v... celý příspěvek >
Pink Lady, 7.2.2014
Když mně p.Palo vyzval do diskuse o Pink Lady, tak v roce 2013 jsem mněl velmi pěknou úrodu krásně vybarvených plodů.Některé s malými skvrnami strupovitosti, ale velmi málo.Jinak ji zatím nekonzumuji je na ni ještě čas. Je náchylná ke strupovitosti,... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 28.1.2014
Pan Kaněra citací z Vaňkovy pomologie udělal pomalu závěr tohoto diskusního fóra.Sám jsem začínal sadařit v roce 1967 s většinou odrůd které tady byly jmenovány a mnoha dalšími.Všechny to byly vysokokmeny.V roce 1972 jsem část sadu oplotil a začal... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika