Příspěvky uživatele - 232.74

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kompostovanie, 24.2.2016
Abychom se prilis neopakovali, zadejte do mistniho vyhledavace "komposter" a najdete mnoho vlaken s kvalitnimi radami. Mimmo
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 22.2.2016 Obsahuje fotku
Myslím, že v roce 2016 pokvetou meruňky po celé Evropě o něco dříve než v loňském roce. Včera jsem nečekaně viděl první rozkvetlou meruňku nedaleko místa, kde Bulhaři vyšlechtili svou světoznámou švestku - gabrovskou (Gabrovo). Moje veliká bulharská... celý příspěvek >
Podnože od dodavatele z VŠÚO s.r.o. Holovousy, 20.2.2016 Obsahuje fotku
Pokud skutečně všechny skončily v kotli, je mi to líto. Klidně bych si mezi nimi vybral. Na mojí obrazovce nevypadaly tak příšerně. Kořeny vypadaly dokonce velmi dobře. Kdybych jich měl celou stovku, vybral bych jich tak třicet na štěpování a zbytek... celý příspěvek >
Poraďte prosím laikovi se zanedbanou meruňkou, 17.2.2016 Obsahuje fotku
S tím roštem to není úplná blbost. V tomto případě by to však mohla být spíše drátěnka. Před necelým rokem jsem tady někde dával fotku starší meruňky, výšky 5+, která je vysazena, jak jsem dodatečně zjistil, asi jen 90 cm od mohutné budovy.... celý příspěvek >
Řízkování po zimním střihu, 17.2.2016
Obdivuji Ferdovu zkušenost. Asi na to má nějakou fintu. Budleiu řízkuji dvacet let, ale při podzimním a zimním řízkování se mi venku nechytne skutečně nic (mluvím o komuli a ne o rybízu nebo vrbě), a proto také v květnu nic nevyraší. Vůbec nic.... celý příspěvek >
Moruše - jak vyzrát na jejich kořenovou nesnášenlivost?, 16.2.2016 Obsahuje fotku
Mám na jedné zahradě soubor silných semenáčů, které rostou jakoby z jednoho plodu. Několik kmenů jsem už vyřezal, ale ještě jich několik musím odstranit. Jednotlivým rostlinám, jak se zdá, vůbec nevadí utlačování jinými kořeny. Často je vídám stejně... celý příspěvek >
Pohlubte se, co jste dnes stihli na své zahradě, 16.2.2016 Obsahuje fotku
Já jsem rád, že se teď dá štěpovat i venku.
Řízkování po zimním střihu, 16.2.2016
Plně dřevité řízky komule i s malými lístky se teď chytnou pokud se dají zakořenit do chladné, ale bezmrazé místnosti. Venku se v únoru nechytne nic, v bezmrazé místnosti v propustné zemině nebo v písku se chytne většina. Oproti letním... celý příspěvek >
Nejchutnější odrůdy meruněk, 15.2.2016 Obsahuje fotku
Goldrich (plod) je určitě nejkrásnější meruňka. Nevšiml jsem si, že by nakvétala byť jen o jeden den dříve než ostatní meruňky a květy odolávají docela slušně mrazu. Pokud plně vybarvené plody utrhnete, můžete zjistit, že jsou tvrdé a kyselé.... celý příspěvek >
Hrušeň písečná, 4.2.2016
...špatně srůstá s kdouloní... Zrovna jmenovaná kumoi nebo i nijisseiki by měly s kdouloní srůstat docela dobře. Já se zrovna chystám štěpovat asijské hrušně na kdouloně bez mezištěpu a o špatném srůstu jsem se nedočetl. Tak uvidím.
Odrůdová banka, očkování, stromek vlastní výroby, 30.1.2016 Obsahuje fotku
Pro zajímavost přikládám na fotografiích očka, po dvou týdnech od očkování při +2st. Očka broskvoní, nektarinek a mandloní přečkala na planých slivoních, zdá se že úspěšně,  následný mráz -21st. Snad na jaře vyraší.
Hrušeň neroste, 25.1.2016
Myslím, že otočené travní drny zahrabané 20 cm hluboko by mohly zetlít. Ale řešíme tu proč neroste hrušeň a nemáme ani rozbor zeminy. U slabě zakořeněné hrušně bych to s hnojením nepřeháněl. Příčinou může být i nesprávný poměr živin nebo i... celý příspěvek >
Kvas z moruší, 21.1.2016 Obsahuje fotku
500 litrů - to je pěkné. Jak to střásáte? Já si většinou jen trochu natrhám do mrazáku na zimu.
Priesady, 18.1.2016
V loňském roce jsem kupoval okna s trojskly, takže se ke mě dostalo několik nových informací. Nabízeli mi odlišná skla pro jih+západ a sever+východ. Koupil jsem však skla, která údajně mění chování podle teploty. V chladném počasí... celý příspěvek >
Uchovani roubu v lednicce, 18.1.2016
Venku je roubům skutečně nejlépe. Ačkoliv každý nemá tak dlouho chladnou zahradu. Plánuji letos ponechat rouby venku do začátku března a pak je dám taky do lednice v mokrém ručníku. Možná, že bude někoho zajímat, že broskvoňové rouby si... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika