Příspěvky uživatele - 136.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
kdoule, 8.2.2009
Na podzim jsem objevil 2 stromy kdoulí, žluté,tvar jablka.Plody byly, některé z části, některé celé, pokryty šedozeleným povlakem, připomínajícím plíseň.Máte někdo potuchu o co jde, jestli to jde postříkat?Zaujal mne způsob řízkování v podobném... celý příspěvek >
Množení bylinnými řízky, 6.2.2009
V knize Štěpování (Bílek, Hanuš,1987),na str.9 je popsán způsob množení bylinnými řízky.Zelené řízky se berou na přelomu červen-červenec, kdy jsou dlouhé 8-10 cm.Letorost se utrhává s patkou loňského dřeva.Za pomoci stimulátorů má jít množit... celý příspěvek >
ekonomické využití zahrady, 5.2.2009
Jenom bych doplnil informaci pana Martina.U ovocných stromů lze výběrem odrůd rozprostřít sklizeň do několika měsíců.To, že vyběhnete na zahradu a můžete "spásat" čerstvé, má své kouzlo.Já se snažím doplnit zahradu o netradiční druhy,... celý příspěvek >
Broskvoň v biozahradě, 30.1.2009
Hezký pozdrav Wimpimu.Mám 4 broskvoně, polohu možno označit max.jako okrajovou.Tudíž nejsem žádný velkopěstitel, ani nejsem nikde organizován, jen mně to baví.Samozřejmě, nátěr štetcem by bylo elegantní řešení, ale... Z toho co jsem během let vyčetl... celý příspěvek >
Broskvoň v biozahradě, 24.1.2009
Paní Zdeno, nepatřím mezi lidi pro které je cílem obrovská úroda.Postřiky pečlivě odměřuji, dávám jen to nejnutnější.K té biobroskvi, když netrefím termín a vidím jak je strom decimován kadeřavostí, tak bych brečel.Prostě broskvoň není původní... celý příspěvek >
Broskvoň v biozahradě, 23.1.2009
Jaký význam pro Vás bude mít, že se připravíte o většinu úrody, možná že budete i úmyslně oslabovat stromek, pomáhat mu zkrátit život, a pak se postavíte na 10min na zastávku MHD a budete inhalovat výfukové plyny?Pepík
Dýně hokkaido, 17.1.2009
Pod tlakem informací ze sdělovacích prostředků uvažuji o tom, že bych na nevyužitém záhoně zkusil pěstovat dýně hokkaido.Máte s nimi někdo zkušenosti?Je to skutečně takový zázrak, jak se píše?Předem děkuji za Vaše názory.Pepík
Problém výberu odrody, 15.1.2009
Pokud nejste z oblasti proslulé pěstováním meruněk a ještě nemáte vysazeno, začal bych tím, že na místo budoucí meruňky bych zatloukl kůl s teploměrem.V době květu bych se chodil dívat k ránu na teploty.Já jsem to neudělal a mám meruňku pro... celý příspěvek >
Roubování třešně, 15.1.2009
Dopadlo špatně.Chvíli trvalo, než jsem rouby do rozštěpu usadil, musel jsem použít sílu, zřejmě jsem poškodil kambium na roubech.Taky nevím, jak rouby lícovaly, nemohl jsem se na to koukat sezhora Ale zbyl mi čípek který letos... celý příspěvek >
pěstování hlívy, 3.1.2009
Před 2 lety jsem navrtal dirky a zastrčil špalíčky s podhoubím.loni jsem to posichroval vyříznutím klínu a nasypání jakéhosi naočkovaného zrní.Ty houbičky co vyrostly nejsou tak šedé, spíše žlutohnědé.Můžete mi prosím Vás prozradit, druh houby a... celý příspěvek >
Nádory - klejotok, 1.1.2009
To je zajímavé.O této příčině jsem neslyšel ani nečetl.Pouze na fóru meruňky je zmínka o larvách jménem dřevopleň,ty ale dělají otvory jako při vrtání.Můžete uvést jméno toho brouka?Mám totiž napadenu hlavně broskev Luna, kterou jsem sháněl před 6-7... celý příspěvek >
jaká odruda na vysočinu pro nadmořskou výšku 613, 31.12.2008
Zkusím se přidat do sporu.Podíval bych se do pomologie a hledal poznámku o vhodnosti do okrajových poloh.Možná bych dal přednost bělomasým broskvím.Ty pochází z oblastí severní Číny, což je Himálaj.Tam je nějakých 600 m. výšky k smíchu.Větší problém... celý příspěvek >
pěstování hlívy, 26.12.2008
Kouknul jsem na Váš obrázek a jsem v šoku.Jak dlouho máte parez naočkovaný?Já mám druhým rokem hlívu, snad hlíva ústřičná bez dalších dodatků, na parezu, jabloň a třešeň,se mi objevil začátkem listopadu jeden malý, ale opravdu malý trs.Pepík.
Co s kaprem?, 23.12.2008
Tuším že něco podobného dělal na Berounce Ota Pavel a říkal tomu hamťavý drobečky.Do láku patří ještě cibule.Hezké svátky přeje Pepík
Jak na rez hrušnovou?, 18.12.2008
O několik příspěvků výše je diskuse o omezení pěstování jalovců.Viděl jsem v televizi něco jako cestopis věnovaný části Rakouska, kde je specialitou pěstování hrušní a výroba hruškovice.Byly zde krásné záběry hrušňových stěn, kde byly přivázány lahve... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika