Příspěvky uživatele - 111.8

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Problémy s plechovou udírnou, 22.2.2018
Mám jehlu a jsem s ní spokojený.Byla koupená v domácích potřebách.Klidně piš na můj e-mail.Rád poradím.rpstylle@seznam.cz
Problémy s plechovou udírnou, 21.2.2018
Maso, koleno nebo celé kuře napichuji převařeným a dobře vychlazeným 24% solným roztokem.Na kilo masa 1dcl tohoto roztoku napíchat velkou injekční stříkačkou.Malá jehla se Ti ucpe tukem.Nejlepší je marinovací jehla.Takto připravené maso dám do nádoby... celý příspěvek >
Problémy s plechovou udírnou, 20.2.2018
Ještě jsem zapomněl, dávám normální kuchyn'skou sůl.Uzení zdar, rpstylle@seznam.cz
Problémy s plechovou udírnou, 20.2.2018
Maso cca 1kg kusy krkovička, plec,bůček (bez kosti) nakládám na 2-3 dny nasucho.Na kilo masa 20-22g soli.Sůl pořádně vetřít do masa a narovnat těsně k sobě do nádoby, překryji plastovým prkénkem a zatížím žulovou kostkou.Po této době maso vyndám z... celý příspěvek >
Problémy s plechovou udírnou, 29.1.2018 Obsahuje fotku
Stačí se naučit topit a vyudit se dá i v té bedně jak jsem psal.Z udírny se nemá hulit jak z parní lokomotivy.Nemá na to ale vliv komín.Stačí otvor s šupákem, klapkou,škvíry mezi prkny nebo přes vrch hozený pytel (Slavnosti sněženek).Komín potřebují... celý příspěvek >
Problémy s plechovou udírnou, 29.1.2018 Obsahuje fotku
Proč by se mělo maso z lednice vyrovnávat s teplotou až v uzáku, když při vysušování a zahřívání udírny ho mohu rozvlažit.Prohřeje se bílkovina a lépe do masa prostupuje kouř.Takhle čisté hůlky mohou být jedině nové.Beru to oproti pozadí (vnitřní... celý příspěvek >
Problémy s plechovou udírnou, 28.1.2018
Zdravím, s komínken nic nedělejte.Já také žádný nemám.Pro odvod kouře mám otvor ve štítu s šupákem.Udírna nemá mít tah jako kamna.Bůčky cca 1kg rozvlažit v teplé vodě 70-80C na 45min.V mase se prohřeje bílkovina a do masa lépe prostupuje kouř.Maso je... celý příspěvek >
Odkůrování polínek na uzení, 6.1.2018
Zdravím, dříve jsem měl tak suchý buk že z něj kůra odpadávala skoro sama.Na polínkách kde kůra zůstala jsem ji osekával sekyrkou.Dnes již to nedělám.Kůra na buku je tak slabá že je to zbytečné.Udím bukem s kůrou a nevidím v tom žádný rozdíl.Kůra... celý příspěvek >
Dřevěná udírna - stavba svépomocí, 20.12.2017
Vaše udírna je z pěkného dřeva, takže nic nehrozí.Pokud chcete tak ji můžete zakouřit.Nic se tím nezkazí.Alespon' vyzkoušíte jak v ní topit a také můžete přeudit např.špekáčky na zkoušku. Před vkládáním masa musí být uzák dobře vysušený, vyhřátý... celý příspěvek >
Udírna dehtuje, 18.12.2017
Naprostý souhlas s panem Vysloužilem.rpstylle@seznam.cz
A až Z o uzení, 18.12.2017
Zdarec, lák bývá ze začátku průhledný pak červený.Můžou na hladině plavat mastné kousky nebo takový slabý mastný povlak.Lák nesmí zapáchat, pěnit nebo se celý zakalit.Do klobásek dávám 22g soli na kilo, takže to máte v pořádku.Nic přikupovat... celý příspěvek >
Stavba udírny, 23.11.2017
Kouřovod z okapové roury jsem již také viděl, ale byl obetonovaný a zakopaný v zemi.Ničemu to nevadí.Tak jak ho máte Vy se může ochlazovat.Určitě ho zaizolujte, nic se s tím nezkazí, maso vkládat do dobře vysušené a vyhřáté udírny, mít dobrý odvod... celý příspěvek >
Stavba udírny, 23.11.2017
Ještě bych dodal: kořovod bych vyved středem udírny a nad něj dal rozptylovač kouře s pískem.Nevidím teploměr.rpstylle@seznam.cz
Stavba udírny, 23.11.2017
Zdravím, nevím proč máte palubky a na nich plech.Většinou se vydřevuje plechová udírna aby se neochlazovala.Kouřovod bych zaizoloval nebo udělat bednění a vyplnit pískem nebo hlínou.Může se ochlazovat.Délka kouřovodu je v pohodě.Maso se vkládá do... celý příspěvek >
Plnička klobás, 20.8.2017
Mám plničku klobás (Rossler-model EB-3192) cca 1.5 roku a jsem s ní velice spokojen.Práce je mnohem rychlejší než s mlýnkem na maso.U mé plničky se točí klikou a Vy budete muset tlačit na páku, s tím zkušenost nemám.rpstylle@seznam.cz
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika