Příspěvky uživatele - 67.66

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 5.3.2018
Z prvních pár švestiček je předčasné dělat závěry.
Staré hrušky, 4.3.2018
Ináč si predstavte že sa mi podarilo neurčitú od. zimnej hrušky prevrublovať na jabloň. To se podaří poměrně často.Málokdy však roubovanec vydrží růst déle než 1-2 sezńy.
Meruňky a podnože, 4.3.2018
Naroubujete-li na stromek meruňky více odrůd, budete překvapí vás velké rozdíly v jejich intenzitě růstu. To je třeba vzít v úvahu při volbě podnože.           Jinak si ovšem myslím, že nároky na polohu a půdu nejsou... celý příspěvek >
Roubováni švestek, 4.3.2018
Poradíte, co s tím dál dělat? Já bych asi odstranil ten úvazek, který může bránit podnoži v zesílení. Pozor na vylomení v místě srůstu, může k němu dojít i po několika letech. Vyvázání k opoře je nutné.  Taky bych odstranil pahýly pod... celý příspěvek >
Přikrývání stromků, 1.3.2018
Já jsem nikdy na zahradě stromům netopil a ani se k tomu nechystám.  Ne že by mi chybějící úrody nebylo líto, ale jednak přes týden na zahradě nejsem a beztak bych se do zásahu netrefil.    Nicméně mvěřím, že existují plynové a... celý příspěvek >
Uši nestojí, 26.2.2018
Kdyby jen uši...
Určení odrůdy - byl jsem napálen?, 26.2.2018
Na obrázku, který p. 57 144 nepopsal,  vyfotil asi Avranšskou. Merodova tak červená není, Hardyho je hnědá, Konference zelená. Je pravda, že v horších polohách mají papírově horší odrůdy jako Thirriotova, Merodova, Křivice, Avranšská cosi do... celý příspěvek >
Přikrývání stromků, 26.2.2018
mi to přijde i kontraproduktivní při slunečných dnech, kdy se naopak vnitřek igelitu nadměrně zahřeje Igelit asi není to pravé, obalit stromek papírem či hadrami může mít efekt, pokud pokles teploty je krátkodobý (nad ránem). Navíc je to ochrana... celý příspěvek >
Problémy s plechovou udírnou, 23.2.2018
Klidně to pište sem, i když myslíté, že jsou to blbosti. Fórum se zahltit nedá a mnohým ty rady mohou pomoci.
Jake drevo, 23.2.2018
Kůru z udícího dřeva běžně neodstraňuju, ale jedná se o naštípané (obvykle bukové) špalky, kde je kůry oproti hmotě dřeva relativně málo. Tenké větve obalené kůrou používám jen k roztápění udírny. Nemyslím si ale, že by dobře vyschlé švestkové... celý příspěvek >
Jonagold vs Jonathan, 23.2.2018
Můj první kontakt s Jonathanem byl v 70. letech Kamarád měl známou prodavačku v obchodě Ovoce-zelenina,  kopupil jako podpultovku lísku jablek z Maďarska - každé zabalené v hedvábném papíru. Nikdy před tím jsem tak chutné jablko neokusil - a... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 23.2.2018
Díky Ivane za průběžné hodnocení Luciny. Jsou to vlastně pilotní informace, protože dlouhodobé zkošenosti s ní nikdo nemá. Já do ní vkládám naděje, podle autorů by neměla patřit k odrůdám mimořádně náročným na teplo.  Tedy ani jeden z rodičů u... celý příspěvek >
Florina, 23.2.2018
Iste nie špičková, ale podľa mňa trochu nedocenená odroda,... Zmínku, že je Florina nedoceněná,  napsal v tomto vlákně před 8,5 roky pan Hauser. Florina byla po Primě druhým rezistentem, který jsem vysadil a prvním zimním.  Zažil jsem... celý příspěvek >
Podnoz b118, 21.2.2018
Mně na zahradě už zmrzlo prakticky všechno, ale jabloňová podnož nikdy. Co bych od takové podnože nejvíc požadoval, je odolnost proti hryzci.
Prořezání staré jabloně, 19.2.2018
Příznivci starých odrůd chtějí většinou tradiční českou odrůdu Matčino:) Ne všichni ten vtip pochopí. Matčino je samozřejmě americká odrůda. To, co je pro Moraváky jadernička, je v Čechách asi Panenské.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika