Příspěvky uživatele - 14.170

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sulka - jak použít?, 28.2.2019
Nevím, jak je tomu u peckovin, ale do jabloňí se používá za vegetace. Rozhodně pálí méně než měď.  Doporučená koncentrace je u přípravku curatio do 2%. Aplikuje se na vlhký list. Je perfektně přilnavá (zablemcá všechno a nejde umejt). V.
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 28.2.2019
Tak Thiram už taky skončil. V.
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 28.2.2019
S měďí to je zajímavé. Je to základní postřik povolený i v ekologickém režimu, ale některé státy jí zarazily uplně, protože je to těžký kov. Nečetl jsem celou diskusi, ale někdo tu doporučoval systémové fungicidy. Jejich potenciál tkví v tom, že... celý příspěvek >
Sulka - jak použít?, 25.2.2019
Měď mimo kadeřavosti řeší i bakteriózy a korové nekrózy. Do jabloňí se stříká jako první postřik do myšího ouška (zač. 4.) Sulka bere roztoče, strupovitost i padlí. Také bych jí použil až v druhé fázi a i na ostatní ovocnany, kde je... celý příspěvek >
Ovocinarske noze, 22.2.2019
Žabka se používá pří zařezávání okraje rány při přeroubování. Dnes se dají koupit tak kvalitní pilky, že už se zařezávat nemusí. V menším rozsahu to lze dělat i roubovákem. Žabka se stále používá ve školkařství při odřezávání obrostu. Nožem... celý příspěvek >
Je to padlí?, 18.2.2019
Padlí není radno odceňovat. Má zvláštní zálusk na odrůdy mající v rodokmenu Jonathan. Tradičně se proti padlí stříká síra (kumulus) je to poměrně levná záležitost. Lze využít i systémové prostředky (Score, Talent), které působí současně i na... celý příspěvek >
Zakrslá třešeň - řez, 15.2.2019
Pro pěstování na balkóně bych asi zkusil něco na způsob UFO (vygooglete si ufo cherry training system) V.
Zakrslá třešeň - řez, 12.2.2019
Třešeň bych tvaroval jako palmetu. Tzn 2D strom u těny. větve bych ohýbal pod vodorovnou rovinu. Ovocné stromy v hrnku by se měly přesazovat alespoň 1* za 2roky. V.
Šampión MM106, 30.1.2019
Pokud bych chtěl nutně zapěstovat nové větve, asi bych si z průklestu schoval nějaké roští a v době mízy bych do T řezu za kůru vrazil rouby s patkou. Ten stromek je celý takový divný, jako by mu chyběla výživa, světlo, možná má nějaké choroby.... celý příspěvek >
Co to je za broučky a jak na ně?, 29.1.2019
Asi kožojedi. V.
Skore cibuloviny do travniku, 24.1.2019
Ten talovín roste spíš v hrabance pod stromy, kde ho v létě nahradí bršlice. Růst v trávníku jsem ho neviděl. Vyhovují mu podobná místa jako sasankám, dymnivkám, podléžkám, orsejům, křivatcům...
Výběr zimních odrůd odolných sršňům a vosám, 24.1.2019
Jde o to, kolik těch vos je a cojiného se jim nabízí. Já mám třeba takovou problematickou hrušeň. Je raná a jediná tou dobou zralá v naší obci. Takže si ani neškrtnu. Zkoušel jsem ji sklízet v noci, ale připité vosy spaly ve vyhlodaných dutinách... celý příspěvek >
Skore cibuloviny do travniku, 24.1.2019
Krokus, ladoňka ap.
Pomologie hrušní, 23.1.2019
IX - Druhá stovka chorob a škůdců. Boj proti chorobám a škůdcům révy, růží, květin a zeleniny. Tento díl je tak trochu mimo myšlenku celé řady. V.
Rez jadrovin 2019, 22.1.2019
Myslím, že jste uplně nepochopili princip solaxu. Je to tvar vhodný pro bujné triploidní odrůdy jako je Jonagold. Větve se zde příliš neobměňují. Zrovna pro příliš bujné stromy by mohl být smuteční tvar stromu východiskem. On ten 1.2m dlouhý kolmý... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika