Příspěvky uživatele - 162.142

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdy sázet meruňku, 27.3.2008
Dobrý den, já jsem se poučila, jarní výsadba má asi své klady. Přesto mi na jaře 1 meruňka nevzešla, s druhou jsem měla značné problémy - znovu vykopat, opět ji celou namočit na několik hodin, zkontrolovat kořeny, zasadit, kmínek omotat mokrou... celý příspěvek >
Pnoucí růže New Dawn, 22.3.2008
Také pěstuji tuto popínavou růži, roční přírůstek se pohybuje okolo 30 - 40 cm. Prvním rokem po výsadbě byl menší. Mám s ní dobré zkušenosti, oproti jiným růžím, které zde mám, je velice odolná vůči nemocem i mrazu. Zdravím, Andrea
Základy a kořeny podnože, 14.3.2008
Díky za radu a povzbuzení. Já jsem měla původně stejný plán. Meruňka je ve špici zahrady, je teda možné z bambusové rohože udělat zástěnu, vršek zakrýt a uchytit. Letos to ale zkoušet určitě nebudu, nechám stromek zesílit.  Příští rok uvidím, a... celý příspěvek >
Meruňka kvete, 13.3.2008
Dobrý večer, já odhaduji kvetení do týdne (spíše do 2-3 dnů), bohužel. Ještě se pokusím postřikem něco zachránit. Též mám odrůdu Maďarskou, umístěnou na mírném jižním svahu, nechráněnou, oblast plzeňsko (330-350 m.n.m.). V minulém roce mně pomrzly i... celý příspěvek >
Základy a kořeny podnože, 12.3.2008
Dobrý den, pane Petře, předem se Vám omlouvám za špatné vyjádření. Meruňka ještě není ve květu, ale těsně před květem. Pár květních pupenů má zatím barvu  krásně růžovou (do květu asi tak  týden), zbytek už tmavou (bohužel, to ten mrazík).... celý příspěvek >
Základy a kořeny podnože, 9.3.2008
Pro doplnění. Někteří pěstitelé meruněk jsou po mrazíku v tomto týdnu na tom ještě hůře bez ohledu na to, zda meruňka je nebo není chráněná. Jiní jsou na tom zas o něco lépe. Nemůžu přesně říc, kolik zde bylo stupňů C pod 0. Podle... celý příspěvek >
Základy a kořeny podnože, 9.3.2008
Dobrý den, nyní jsem koupila meruňku Pinkcot. Problém s dosavadní meruňkou je pouze v nepřízni počasí. Mám 3 roky starou maďarskou meruňku (hezký a vzrostlý stromek). Kupodivu již v r. 2007 nasadila na květ, kvetla, ale nedokvetla - pomrzla.... celý příspěvek >
Základy a kořeny podnože, 8.3.2008
Už jsem našla jiné rozumné místo. I když by se vhodná podnož našla.
meruňky z Francie, 4.3.2008
To jsem netušila. A k těm silnějším pozdním mrazíkům. Souhlasím s panem Vysloužilem, ale takto pesimisticky uvažovat, my, hlavně z okrajových oblastí, nemůžeme.  Andrea  
meruňky z Francie, 3.3.2008
Dobrý den, myslím si, že na dotaz týkajících se těchto nových odrůd asi nikdo nebude reagovat. Jsou to odrůdy v prodeji tuším od r. 2006, výhradní licenci má právě jen firma Fytos (doufám, že se teď nemýlím). Takže, pokud je někdo má, tak... celý příspěvek >
dírkovitost listů, 3.3.2008
Dobrý den, prosím o radu zkušené zahrádkáře. Asi už třetím rokem bojuji s dírkovitistí listů u odrůdy Redhaven, bohužel bez vetších úspěchů. Na podzim (po opadu listí) i na jaře (před rašením) používám fungicidy (kuprikl, champion). Nevím, zda... celý příspěvek >
nejmrazuodolnější meruňka, 2.3.2008
Dobrý den, stejná otázka trápí i mě. Letošek zatím nevypadá moc dobře pro klasické meruňky (mám maďarskou téměř ve stádiu růžového poupěte a předpoveď počasí není zrovna moc příjemná, oblast plzeňsko). Zrovna uvažuji nad koupí nové odrůdy. Zatím mám... celý příspěvek >
Základy a kořeny podnože, 1.3.2008
Dobrý den, už mě přestává bavit pěstování meruňky jako "okrasnou" solitéru. Ráda bych ochutnala nějaký ten výsledek práce. Proto uvažuji o koupi meruňky "kioto" a s maximem ji ochránit od nepřízni okolí - bydlíme v... celý příspěvek >
Poloopadavá azalka, 10.2.2008
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak vypadá japonská azalka v zimě - krátce po zimě. Zakoupila jsem si v listopadu u Bakkera jednu japonskou azalku a po letošní zimě vypadá nějak prapodivně. Pouze na koncích větviček má něco jako hnědé pokroucené... celý příspěvek >
Ostružiník a casaron G, 10.2.2008
Tak to vypadá, že nikdo nemá zkušenosti. Bohužel, ani nevím o jakou odrůdu ostružiníku vlastně jde. Původně to měl být malino-ostružiník, záměna se stala někde u dodavatele. Asi to udělám tak, že nechám nějaký prostor na případné výhony a na zbytek... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika