Příspěvky uživatele - 57.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Červenání listů broskvoně, 28.8.2014
To já bych si tedy rád poslechl (přečetl) podle čeho poznáváte vyváženost (Standa) či nevyváženost  (Alois) výživy. Já si myslel, že stromek využívá všech živin podle pravidle minima (podle prvku, kterého má nejmíň). Jistě, existují jisté... celý příspěvek >
Nový výhon vedle starého pařezu (kmenu) broskvoně, 28.8.2014
Což o to, představit si ty motýlky umím, ale uniká mi smysl tak pracného počínání. Problém broskvoní (obzvlášť v okrajových polohách) nespočívá v nedostatečné obměně povrchového drnu, nýbrž v nedostatečně hluboké a propustné půdě, v nevzdušné, často... celý příspěvek >
Top Gigant, 28.8.2014
Zvlštní. Topgigant jsme spotřebovali víc než před týdnem. Studený srpen a poslední 2 mokré týdny žádné peckovině na chuti nepřidaly.
Podzimní hnojivo na ovocné stromky, 28.8.2014
Nevíte-li kdy a jaké hnojivo použít, zvolte kompost. Můžete jím pohnojit na podzim, na jaře, v létě, zimě, staré stromy, mladé stromky. A neuděláte špatně.
Nový výhon vedle starého pařezu (kmenu) broskvoně, 28.8.2014
Vyčerpání půdy v době používání minerálních hnojiv bych se nebál     V době minerálních hnojiv bych se vyčerpání půdy bál, možná ještě víc. Dodáním biogenních prvků v umělé formě podpoříte a urychlíte růst rostlin, ale nezlepšíte... celý příspěvek >
Nový výhon vedle starého pařezu (kmenu) broskvoně, 28.8.2014
Budete-li očkovat Forkertovou metodou, bude v tuto dobu úspěšnost prakticky stejná jako do T řezu (v tuto dobu už nemusí být dobrá míza). Očkujte tak 10 cm nad zemí.    S vyčerpaností půdy je to sice pravda, ale vzhledem ke krátkověkosti... celý příspěvek >
Upozornění všem majitelům sekaček pil a dalších přístrojů, 28.8.2014
Přidám postřeh z druhé strany. Při digitalitzaci části zdravotniocjké dokumentace jsem prohlížel staré ambulantní knihy z chirurgické ambulance a nestačím se divit. Úrazů je v poslední době podstatně méně než bývalo dřív. Když si uvědomím, kolik... celý příspěvek >
Rez hrušňová - vím jak na ní, 28.8.2014
Nemyslím si, že by plody při dodržení ochranných lhůt byly jedovaté, přesto s p. Jaroslavem souhlasím a proti rzi hrušňové nestříkám.  Z více důvodů: 1. čím méně chemie, tím lépe 2. ušetřím 3.  fungicidy mi ze zkušenosti... celý příspěvek >
Kdo mi hrabe díry na zahradě?, 31.7.2014
Takové jámy po zahradě mi vyhrabává pes.  Ke všemu ten náš,  hledá myši.  Ví, že nemá, když jdu kolem, zalehne díru a tváří se, že odpočívá. Jak odejdu dál, už má čumák pod drnem. Malý stromek dokáže podhrabat celý.  Ale jinak je... celý příspěvek >
Předčasné modrání plodů švestky, 17.7.2014
Ten propad plodů rozhodně nebude způsoben (pouze) suchem. Vidím obrovské rozdíly mezi jednotlivými opdrůdami (i na témže stromě) a nezávisí to ani na velikosti násady. Topfirst propadl skoro kompletně, Herman hodně, lepotica taky,  Těchobuzická... celý příspěvek >
Plíseň zavařeniny, 17.7.2014
Skutečnost, že zavařeniny zplesnivěly, nesouvisí s větráním sklepa a náletu plísní do něj. Původ plísně bývá častěji ve sporách, které se dostaly do sklenice s konzervovanou potravinou. Přes dobře držící víčko se plíseň nedostane, ani kdybyste... celý příspěvek >
Švestka trpí, 3.7.2014
Vypozoroval jsem větší přírustek dřevní masy letokruhu v závislosti na menší násadě ovoce To zní docela logicky.  Jen netuším, jak jste ty letokruhy měřil.
Švestka trpí, 3.7.2014
Vypozorovat lze taky to, že život s nasazenými růžovými brýlemi není vlastně nic moc.  Jinak s Rosťou musím souhlasit, že praskliny vzniklé poruchou vodního režimu není třeba řešit - na fotce zadavatele je zřetelně patrno, že jsou prakticky... celý příspěvek >
Neznámé třešně, 3.7.2014
Nejsem si zcela jistý, ale tuším, že Napoleonova, Büttnerova a Lauermannova jsou jedna a tatáž odrůda.  Je třeba vzít v úvahu, že před 40 - 50 lety (a dřív) byla Napoleonka suverénně nejvysazovanější třešní a ve starých alejích dodnes... celý příspěvek >
Vosy, 3.7.2014
Kupte si sprej proti vosám.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika