Příspěvky uživatele - 88.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Placaté broskve, 16.10.2013
Nevím zda Pantao a Saturn jsou synonyma, protože Ovocná a okrasná školka Strážnice prodává-broskvoň Saturn(158kč),a zároveň nektarinku Pantao(185KČ),obě jako placaté odrůdy.
Bohemica, 16.10.2013 Obsahuje fotku
Mám rád hrušně na kdouloňové podnoži, jiné ani až na vyjímku nepořizuju.Je třeba jim dát dobrou půdu.Stromek plodí brzy, a rád, a úrodu lze očesat ze země, a není jedné odrůdy najednou moc.Rizikem může být zvýšené množství vápníku v... celý příspěvek >
Prosím o posouzení odrůdy jablíčka, 16.10.2013
Krátká stopka těchto jablek odrůdu Dione vylučuje.Některé plody se snaží vypadat soudkovitě, ale tvar vajíčka odrůdy Dione nedosahují.Ani tmavé červené líčko na to neukazuje.
Kdy a čím hnojit, 15.10.2013
Pro přectavu, v mém případě mám větší množství velmi kvalitní hnojůvky, ale od poloviny léta už s ní nehnojím, a to ani pod letos přeplozené švestky.Jen jsem pod vytěžené stromy rozhodil dostatek síranu draselného, a superfosfát.Během topné sezony... celý příspěvek >
Sedmiletý Rubín má pouze 10 plodů, 15.10.2013
Rubín je vděčná odrůda, která dodá svou kvalitu.Napište na jaké podnoži je naroubována... i když nepředpokládám, že si to laik(promiňte) bude po sedmi letech pamatovat, nebo to bude mít někde napsané.Pokud je na semenáči, nebo jiné bujné podnoži, tak... celý příspěvek >
Mc Intosh, 14.10.2013
Rezistence floribundy je už několik let prolomena.Kdo chce tuto informaci si najde v loňském vydání Rukověť zahradkáře na stránce 65.Celý článek začíná na straně 64,a má nadpis: MÁ DNES JEŠTĚ SMYSL PĚSTOVAT STARÉ ODRŮDY OVOCE?
Tvarovaní broskvone, 14.10.2013
Nestyďte se pane host - xxx.xxx.71.27,a jen se pochlubte, co jste nadělal.Vyfoťe ten zbytek co zůstal, dejte to sem na posouzení.Broskvoň není jádrovina, ze které po takovém zasahu mohou vyrašit nějaká spící očka.Moje zkušenost je taková, že pokud na... celý příspěvek >
Letní odrůda hrušky - Kozačka?, 14.10.2013 Obsahuje fotku
Je to velmi starý strom,asi čtyřicetiletý.Já jsem odrůdu pracovně nazval Kozačka, protože se dobou zrání, deklarovanou chutí, vzhledem,tvarem blíží odrůdě nejvíce.Odolnost proti strupovitosti má prachbídnou.Kdybych proti strupovitosti neošetřil, dvě... celý příspěvek >
Staré ale vylepšené odrůdy, 11.10.2013
...tož, já už sa tem nemóóžu dívať,...jak mja svrbióó psty... a když už ste ta zapálená zahradnice v tej vysokej polohe, tak jestli dovolíte, tak přispěchám se svou polívkó, a to už z mých úst velmi omílanou odrůdou, která se do vyšších poloh hodí,... celý příspěvek >
Pološvestka Haganta, 11.10.2013
U Vás by dobře šla i Presenta pane Palo.Já ale musím poopravit moje hodnocení Haganty právě po letošním srovnání těchto dvou odrůd.Haganta stačila velmi dobře dozrát, až přezrát, proto jsou letošní plody velmi dobré, až výborné!Na stromě drží, tolik... celý příspěvek >
Dione, 11.10.2013 Obsahuje fotku
Loňské rouby Dione, poslané z Litoměřic vydaly první vzorky jablek-jak jinak než některé poznamenané hořkou skvrnitostí, což se některým odrůdám po přeroubování stává.Patrný je vejčitý tvar jablka,a dlouhá goldenovská stopka.Proti strupovitosti jsem... celý příspěvek >
Tipala, 10.10.2013
Thames gross jsme našli také.Děkujeme pánům Miloši Vysloužilovi, a Milanu Fialovi k propagacím těchto žlutých švestek.Jenže nemůžeme míti všechno, proto nám bude muset postačit už zasazená Tipala-jakožto polo, nebo švestka, zástupce žlutých odrůd...... celý příspěvek >
Pološvestka Haganta, 10.10.2013 Obsahuje fotku
Hagantu řadím o něco výše.Nejde o velikost plodů, ani o množství cukrů, ten lze ve větší koncentraci najít i jinde... jde mi o zajimavé chuťové vlastnosti.Ty sice nepřekypují, ale jsou v odrůdě namíchány v harmonickém složení... zvláště když stromek... celý příspěvek >
Rozela, 10.10.2013
Více náchylná jablka k hořké skvrnitosti bývají při prvních úrodách, a po přeroubování,a to i ty,které jsou méně náchylné.Možná taky po nadměrném hnojení N,nebo při blokaci jiným prvkem.Letorosty po dodání dusíku se snaží vitálně přirůstat, a stromek... celý příspěvek >
Shalimar, 10.10.2013
Alwu jsem kdysi chtěl, ale pak už ji neměli.Ligol je velmi chválený.Stačí si najít informace tady na zahradě.Witos je vylepšená Fantázia ze Skierniewic, ale je asi podzimní, nebo ranně zimní.Jako pozdní jsem zasadil Admirál-což je kříženec Bohemia x... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika