Příspěvky uživatele - 175.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Najlepšie slivky, 15.11.2010
Váš poznatek stojí za zamyšlení, protože já jsem zde publikoval nevysvětlitelné odumírání spodních větévek na JOJO, které jsem si neuměl vysvětlit. Prostě na jaře nevyraší a rostlino-lékařská správa určila jako příčinu "monília laxa". Bylo... celý příspěvek >
Najlepšie slivky, 14.11.2010
Slivka JOJO Plod : stredne veľký, sladkokyslý, oddeliteľný od kôstky Zrenie : pol. VIII. (samoopelivý) Prostredie : aj do vyšších oblastí Nároky : absolútny rezistent voči šárke Pôvod : Nemecko Zdroj: Plantex Že by nás jeden z největších... celý příspěvek >
Najlepšie slivky, 14.11.2010
Zlyhaly Čačanská (odumírání větví a tvorba metlovitých jednoletých výhonů), Valjevka (silná šarka), Stanley)moníliové odumíraní větví a taky silné napadení plodů a následně obtížná tvorba koruny) ale Jojo celkem ujde akorát jej ničí (občas) ... celý příspěvek >
Jak úspěšně zasít jadérka/semena jabloní, 8.11.2010
Stratifikace u jabloní je 80 až 100 dní. Co je důležité je hloubka budoucího výsevu. U jiných ovocných dřevin je to jiné. U jabloní 1 až 1,5 cm do hloubky. Příroda to má tak zařízené aby pod stromem nevyklíčil prales, tak jenm nějaký zlomek promile... celý příspěvek >
Správné uskladnění jablek, 8.11.2010
Dlouhodobě skladovat jablka znamená. - ve správnou dobu je očesat a co nedříve do skladu - méně vhodná pro skladování jsou plody nadměrné velikosti - druhojakostní neskladujeme - optimální teplota skladu +1 až +4°C - relativní vlhkost 85 až... celý příspěvek >
Poraďte prosím, co je to za hmyz, 5.11.2010
Zkuste na google zadat "jepice" a hned jsou tam i obrázky, zda to není ono.
Poraďte prosím, co je to za hmyz, 5.11.2010
Patrně se jedná o blanokřídlý hmyz, kterému jsem říkali v hantýrce "lokátorová" moucha. Hodně se vyskytuje i v laboratořích nebo tam kde je hodně elektriky. Mám to ale krátký život a pak je toho všude napadaného.
Valjevka, 1.11.2010
Letos dozrálo několik plodů a celkem se jim nedá nic chuťově vytknout. Ale u mne je tlak šarky veliký a i ta druhá má na listech šarku. Jinak co mne vadí je divná tvorba koruny a to dlouhé šlahounovité větve.
Řezat třešeň po výsadbě na podzim?, 29.10.2010
Ano je to tak, dokonce se dívám do knihy a vidím, že schopnost probuzení pupenů (%) je podle kutivarů rozdělena do 5-ti tříd. Velmi nízká až potom velmi vysoká. A platí zásada, čím více se má schopnost probudit, tím menší až žádné budou přírůstky... celý příspěvek >
Ako znicit krtka a hryzca vodneho, 29.10.2010
Hryzce jde chytit do pasti, krtka ne. Mám na kontě nejmíň 15 hryzců chycených do pasti sklopné. Je to jako na myši ale je větší a plechová. Odkopnout zeminu a před ústí díry těsně zapravit past, která nejde obejít. Návnada není třeba. Bude-li past... celý příspěvek >
Řezat třešeň po výsadbě na podzim?, 27.10.2010
Letos udělám pokus s "barborkou" alespoń 60 cm dlouhou a uvidím a nafotím kolik pupenů rozvine. V paneláku i když to bylo namočené ve vodě vzhledem k suchsti vzduchu se barborky obvykle nepovedly. Teď v domě, kde spíše zápasím s vlhkostí... celý příspěvek >
Řezat třešeň po výsadbě na podzim?, 27.10.2010
To srovnání s barborkami neberu. Tam je to jiné. Kořeny u nově sázeného stromku jsou narušeny a hodně ale oni nemusí živit pouze pupeny (jak barborky) ale i ostatní pletivo nebo dřevo nech tomu říkáme jak chceme, tam všude musí "kolovat... celý příspěvek >
Řezat třešeň po výsadbě na podzim?, 27.10.2010
"To Wimpi" Chválím, naprosto přesně řečeno, co vlastně jsem neuměle řekl výše ale myslel jsem totéž. Navíc praxe mne to nevyvratitelně potvrdila.
Řezat třešeň po výsadbě na podzim?, 26.10.2010
S takovýto názorem nemohu souhlasit. Jakmile se začnou pupeny nalévat u nově posazeného stromku, tak je pozdě. On už přetím "rozhodl" kolik pupenů utáhne a zvolí ty ke konci větví. Marně budete čekat, že se nalévají pupeny v počtu třeba... celý příspěvek >
Řezat třešeň po výsadbě na podzim?, 25.10.2010
Někdy jsem stromky "říznul" už v prodejně aby ty vyšší tvary jsem snáze převezl autem ale s vidinou rezervy, že to na jaře přikrátím ještě o 5-8 cm níže, ostrým nožíkem a na správný pupen. Je pravdou, že občas se mne u peckovin stalo, že vzorně... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika