Příspěvky uživatele - 73.140

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 15.6.2018
Nazdar ovocníci Letošní tlak strupovitosti na jádrovinách je u mě velmi silný.Oproti minulým letům hodně prší + vysoké teploty = prádelna.Nejvíce napadeny jsou Bohemia, Spencer, Delikates, Elstar, Šampion, Melrose a Beni Shogun.Překvapivě... celý příspěvek >
Angrešt - náhlé žloutnutí listů, 12.6.2018
Zdravím Jedná se o šedou hnilobu.Napadá zvláště meruzalku zlatou.Proto musí být v matečnici brán velký důraz na výběr podnože pro stromkový rybíz a angrešt.V matečnici musí probíhat chemické ošetřování.Po naroubování angreštu nebo rybízu jsou... celý příspěvek >
Sladký angrešt odolný proti padlí - co mi můžete doporučit?, 30.5.2018
Ještě bych dodal.Angrešt je v posledních dvaceti letech naprosto luxusní zboží.Stojí zato si vysadit kvalitní odrůdu a věnovat ji trochu té péče.Kdy jste naposledy viděli tuto sortu drobného ovoce v obchodech.Já nikdy, maximálně vzácně na trzích v... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 24.5.2018
To je divný, mívám od Vás pane KUKY vždy zpoždění při náletu obaleče tak o 7÷10 dní.Já jsem instaloval lapák v neděli.Při včerejší kontrole odchyt 20 jedinců. - Mičurin II (470 m)
Prebierka plodov, 15.5.2018
Proč se zde péče o jabloně stále některými lidmi prezentuje jako něco extrémního a velice namáhavé a vlastně se tím trestáme.Ovocnář tyto úkony provádí k dosažení kvalitní produkce což doporučuje každá solidní literatůra.Takže žádný nadstandard.Ti... celý příspěvek >
Myslíte, že už byla vyšlechtěná taková hrušeň?, 11.1.2018
Sakra chlapi.Je to přesně opačně jak tu píšete.Primární infekce rzi (hostitel)je jalovec.Je li nakažený jalovec má to napořád. Choroba na ní přezimuje každý rok.Při jarních příznivých podmínkách se rozšíří na hrušeň (mezihostitel).Budete li... celý příspěvek >
České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá, 23.10.2017
Ukázka ovoce z profi sadu o ničem nevypovídá.Jde tu o kvalitu výsadbového materiálu pro hoby pěstitele.Ty se razantně zhoršují.Můžeme zapomenout aspoň na C1 nebo C2.Většinou se jedná o CAC odpad.Ještě před 10 lety jsem dostával rouby s vysačkou a... celý příspěvek >
Linda - orosená odměna, 22.9.2017
Upřesním tedy.Vlivem mrazu jsou v kališní jamce a okolí malé zkorkovatěĺé anomálie, které nejsou na snímcích vidět.Horší ovšem jsou velké praskliny ve stopečné jamce komunikující se stopkou.Zde dochází k infekci jablka a následné hnití.Zatím... celý příspěvek >
Zasadit Šampion nebo Coxovu renetu?, 25.10.2016
Pane Votrubec.Zasaďte si jabloň která Vás oslovila chuťově.Říz má ta odrůda která chutná Vám.Ne cizí přání jak by Vám měla chutnat.Šťastnou volbu. - Mičurin II (470 m)
Výběr dřeviny pro živý plot, 19.10.2016
Dobrý den, potřebovali bychom poradit s výběrem živého plotu. Neplánujeme žádnou okrasnou zahradu a živý plot chceme především z hlediska funkčnosti. Potřebovali bychom v zimě neopadavý rychle rostoucí strom. Nejprve nám byl doporučen cypřiš... celý příspěvek >
Totálne neškodný herbicíd, 17.10.2016
Zřejmě je to na mě.Samozřejmě i já mám poškozené listy a plody ale v míře pro mě přijatelné.Pro regulaci havěti aplikuju na jaře (zelená špička) postřik proti přezimujícím škůdcům.Stále opomíjený.Před květem dva postřiky proti houbovým chorobám (myší... celý příspěvek >
Jablon Gravštýnské, 17.8.2016
Ta odrůdová vlastnost v tom jistě taky bude hrát svoji roli.Bohužel i špatné vlastnosti se dědí. - Mičurin II (470 m)
Admirál, Sirius, Meteor, 23.6.2016
Nazdar pokusníci.Říkáte náročná odrůda s vynikajicí chutí?To je přesně to, co mě láká.Cenný a nezávislý popis Meteoru z praxe.V mnohém se shoduje s popisem šlechtitele.Na jaře jsem ji narouboval na M9,což by mohlo uspíšit a zvýšit plodnost.Zatím... celý příspěvek >
Jabloně nerozkvetly je to normální?, 25.4.2016
To se stává.Stromky vypadají zdravě a vitálně netřeba se zneklidňovat.Mě letos vynechává Beforest a Linda (1÷2 květy)Moc jsem je při první úrodě zatížil.Měl jsem velký voči.Příští rok udělejte probírku plodů na 10 ÷15 cm od sebe a oni se srovnají.Při... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 21.4.2016
Tak tak panáčku, jistě nám ten zázrak letos představíte v celé své kráse i s plody.Ještě se tak nestalo.Mě z vyšší plohy začal vždy po půli února zavadat.Nepřímá úměra u jabloní neplatí.Z nižších poloh dříve dozrává tedy i končí.Pokud se tu tedy... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika