Příspěvky uživatele - 82.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Problém pri skladovaní Granny Smith, 25.3.2014
Prof. Goliáš z MZLU v Brně v časopise Zahradnictví uvádí, že odrůda Granny Smith patří k nejrizikovějším z hlediska výskytu spály na plodech. Uvádí zde, mimo jiné, že výskyt této poruchy je ovlivněn nejen podmínkami skladování, správnou dobou... celý příspěvek >
M26 a myši, 24.3.2014
Může to fungovat po vemi omezenou dobu, protože se v půdě rozloží. Ten Reldan tedy určitě.
M26 a myši, 24.3.2014
Já mám zase zkušenost jinou. Ze stromků, které jsem nasázel na zahradě u zetě, hryzci nejdříve zlikvidovali ty na M9. Stromky na M26 a MM106 napadli později také, ale ty už se mi podařilo ochránit.
Problém pri skladovaní Granny Smith, 23.3.2014
Pane Miroslave, takovouto spálou slupky u mě ve sklepě trpěla svého času Zuzana, v jednom roce to bylo i u některých plodů Melrose, u něho jsou ty fleky pak tmavě hnědé. Pan Blažek z VŠÚO v Holovousích to udává jako následek dlouhého skladování... celý příspěvek >
Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014, 21.3.2014
Ano, doteraz počasí rozvoji kadeřavosti příliš nepřeje. Záleží, co bude následovat v příštích dnech. Má se ochladit a být deštivo. Tak uvidíme, ¨kolik takových nepříznivých dnů bude a jak moc se případně vegetační vývoj broskvoní zpomalí. U nás... celý příspěvek >
Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014, 21.3.2014
Myslím si, že pokud jsou např. blatospory houbyTaprina v dormanci, v klidovém stádiu, tak ji fungicidy nezničí. Různé fungicidy, ať organické nebo anorganické, působí na houby různými způsoby, jako je narušování buněčné membrány, dýchání buňky atd.... celý příspěvek >
Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014, 20.3.2014
Ke kontaminaci broskvoně sporami houby Taprina v uvedeném období dochází. Ty však už infekci nezpůsobí. Část jich přežívá na kůře stromů do jarního období v příštím roce. A potom napadá malé vyvýjejíci se lístečky rašících pupenů. Pokud máte v... celý příspěvek >
Car Alexandr, 18.3.2014
Tchán ho kdysi míval na zahradě. Plody byly velmi veliké, hezky vypadaly, chutnal jsem ho jen jednou, ale tu chuť už si nepamatuji, protože to bylo téměř před půl stoletím. Pro tchána bývala tato odrůda srdeční záležitost, ale byla v tom asi i... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 18.3.2014
U nás AMET udává pro Choustníkovo Hradiště u Dvora Král. ke dni 17.3. index možného vzniku infekce strupovitosti na 173%. Ale to neznamená, že již je nutné ošetřit. Je to dáno stavem vegetace, kdy většina pupenů ještě neraší, jen některé... celý příspěvek >
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 13.3.2014
Dnes se u nás opět ochutnávaly a porovnávaly dvě pozdní odrůdy. Shalimar.  Nevadne ani se nekazí, dužnina tuhá, středně šťavnatá, spíš rozplývavá a spíš nasládlé, než nakyslé chuti. Sirius. Nevadne, nekazí se, dužnina tuhá, chruplavá, více... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 11.3.2014
Amet jsou automatické stanice, prakticky bez obsluhy, jsou umístěny hlavně v sadech. Zaznamenávají hlavně teploty, srážky, vlhkost vzducu a pod. Data se dálkově přenášejí do počítače, který je automaticky vyhodnotí a zobrazí výsledky.
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 11.3.2014
Paní Danielo, z Vámi uvažovaných odrůd Vám jednoznačně doporučuji Sirius. Ve sklepě vydrží klidně do května. V tom se mu Karneval rozhodně nevyrovná. Meteor má také podstatně delší skladovatelnost než Karneval, ale oproti Siriusu horší chuť, kvůli... celý příspěvek >
Mrazy, 10.3.2014
Měďnatých fungicidů na bázi hydroxidů se využívá k protimrazové ochraně ovocných dřevin v období květu, ale ochrání maximálně do -2°C.  Podstata ochrany spočívá v jejich baktericidním účinku. Živé bakterie nacházející se na povrchu rostlin,... celý příspěvek >
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 5.3.2014
Tak, bohužel, některé plody Goldstaru se mi letos začaly kazit již nyní, to je začátkem března. Pro mne docela překvapení. Jinak jsme dnes v rodině ochutnávali a porovnávali dvě pozdní odrůdy Goldstar a Benet (Melrose x Rubín). I když nikdy nedám... celý příspěvek >
Choroba švestky?, 28.2.2014
Myslím, že to je suchá skvrnitost listů peckovin (dírkovitost)  způsobená houbou Stigmina carpophila. Na podzim pečlivě uklízejte opadané listí pryč ze zahrady včetně opadaných plodů. Na stromě nenechávejte žádné plody.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika