Příspěvky uživatele - 100.238

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak pohnojit staré stromy trávníku?, 30.3.2015
Dobrý den. Stromy jsem na naší zahradě přihnojoval asi 2x. Použil jsem těžší kladivo a starou vodovodní trubku. Trubku jsem zarážel do země asi v metrových vzdálenostech na půdorysu koruny. Do každé díry jsem nasypal hrst cereritu. Je to jednnoduché... celý příspěvek >
Stavba Grilu na cement ano či ne.?.?, 30.9.2014
Klidně stavějte na cement, betonujte a používejte červené cihly. V grilu nikdy nedosáhnete teplot kdy by docházelo k nějaké destrukci. Úplně zbytečné je například používat šamotky do udírny kdy i v topeništi plamínek sotva blafá. V každém případě se... celý příspěvek >
Vykouření skleníku, 11.6.2014
Na začátku se sířením zničí prakticky všechny kvasinky a to i ty ušlechtilé. Pak se do čisté nádoby nasadí jen ty ušlechtilé. Jak prosté, milý Watsone...
Kam je sveden tento okap?, 27.5.2014
Podle toho dotazu byl minulý majitel chaty nějaký právník (dělá, že neví, kam to vede)  a nový majitel chaty bude zřejmě manažer (přece nevezme krumpáč do ruky).
Poradíte mi o jaké kaktusy a sukulenty se jedná?, 19.8.2013
Je vytáhnutý do špičky. Příčiny můžou být dvě. 1. V létě málo světla 2. Nemá "zimní klid", tedy rostl v zimě, kdy je málo světla všeobecně. Aby nerostl, je nutná nízká teplota (určitě pod 10 st.C, lépe 6 - 8) a od října do března ani kapku... celý příspěvek >
Prepad plodov slivky, 2.7.2013
Dobrý den. Ty modřiny jsou mi záhadou. Připadá mi to, jako by přišla úplně nová mutace viru šarky, která jde i na plody JOJO, i když se snad tvrdí, že JOJO by svým rychlým odumíráním mělo virus šarky zastavit.
Poškození, 1.7.2013
Dobrý den. Nejsem odborník. Ale osobně bych to zkusil zachránit s tím, že když se to nepodaří, tak to lze v nejhorším celé odřezat. Asi bych to očistil na zdravé dřevo a zamazal latexovou barvou. Pak bych to omotal nějakou neprůhlednou fólií a... celý příspěvek >
Obaleč švestkový - 1. generace, 27.6.2013
Viděl jsem v okolí stromu placaté hnědé brouky o velikosti 0,5-1cm - něco co bych popsal jako ploštici. Jinak jen mšice.
Nemocné stromy - co s tím?, 27.6.2013
Dobrý den, děkuji za rady. Odrůdu toho starého stromu, bohužel, neznám, nesadil jsem ho a neznám jeho historii. Mívá celkem malé plody. Často opadaly skoro všechny, zbylé byly deformované. Listy měly světlejší fleky - zžejmě šarka. Letos je to mnohem... celý příspěvek >
Vypěstování podnoží, 26.6.2013
Pánové, chtěl bych se zeptat na jednu věc. To, že z nakažené pecky může vyrůst viruprostý klíček je asi možné a to hlavně v laboratorních podmínkách, kde třeba ten klíček vyjmou a dál zkoumají. Ale co se stane, když ten zdravý klíček bude delší dobu... celý příspěvek >
Sekačka na plochu 1400 m2, 22.5.2013
Ježíšikriste, teď je dotaz na sekačku na 1400 m2. Když si dáte do vyhledávače výraz "sekačka na" tak vám vypadne 22 (!) stránek jenom názvů vláken kde kromě sekačky na "sportovní areál", "náročný terén", "louku na svahu", "za 6000 Kč" najdete i... celý příspěvek >
Spracovanie cesnaku, 26.3.2013
Tak nevím - já tu zkušenost že by mi v oleji česnek kvasil nemám. Každoročně takto vyrobím několik sklenic. Stroužky sice zhnědnou, olej trochu ztmavne, ale vše vydrží i dva roky. Olej je velice chutný, používám k vaření i do salátů tam kde chci mít... celý příspěvek >
Pálení ovocných vín, 7.3.2013
No je to jednoduché v principu, složité pokud chcete získat pitelný produkt. Především je nutné si uvědomit že pálením žádný alkohol nevzniká. Pálením (destilací) se pouze odděluje ve vyšší koncentraci než je v původní směsi. Takže v jiném vlákně... celý příspěvek >
Opuncie - choroba, 4.2.2013
Ano - je to přirozený fyziologický jev, tzv. "korkovatění". Pletiva prostě takto stárnou. Jak už bylo řečeno výše, zpomalit toto může (ale jen zpomalit) vhodnější a světlejší stanoviště, přesazování, nepřelévání a vhodná výživa. Dosáhnout původního... celý příspěvek >
Tepelné čerpadlo - zkušenosti?, 10.1.2013
Je to jednoduché. Ani tepelné čerpadlo nejede zadarmo, musí se pohánět kompresor aby v požadovaném místě "vyrobilo" nebo lépe řečeno "vybavilo" nějakou energii (teplo). Takže faktor je poměr energie kterou TČ vybaví k energii kterou spotřebuje.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika