Příspěvky uživatele - 151.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čačanská lepotica, 3.8.2012
Připadá mi to, jako bychom mluvili o zcela jiné odrudě.Mě Lepotice z prvu nadchla,velké plody,velká,spolehlivá plodnost, pak,později už né.Chuť řepovitá,a to ji nemám vysoko-420mnm,je zřejmé,že chce teplejší klíma.Sice mi ovoce po uzrání nepadalo,... celý příspěvek >
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 2.8.2012
Mimo to u Katinky cítím rynglovou příchuť-nic proti ní, ale já nejsem výrazným příznivcem naších sladkých přezrálých plodů Zelené ryngle.Vždy raději sahám po néuplně dozralých plodech, kyselejších.Po plodech, které mají nakyslou chuť-ty mi vyhovují... celý příspěvek >
Čačanská lepotica, 2.8.2012
Další pěstitel melounů ve vyšší poloze, gratuluji.Příští rok se o to samé chci pokusit také.Nemůžu poradit co chybí Vašemu stromku, zda vymrzl ve dřevě, nebo je to monilie, či něco jiného.Záleží taky zda máte chuť, čas počkat, zda se povede obnovení... celý příspěvek >
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 2.8.2012
Jestli někdo porovnává rané švestky s těmi, co zrají v polovině září, a tvrdí, že jsou průměrné chuti, pak ztrácí důvěru laické i odborné veřejnosti.Vždyť i Herman v době dozrávání musí mít chuť výbornou.Pak se člověče vyznej.Někdo říká průměrná,... celý příspěvek >
Čačanská lepotica, 2.8.2012
Nu zdá se p.Petře, že případné reklamace půjdou na Vaše triko.Nikdo ji neospevuje vice, jak Vy, pro její údajnou, pravou švestkovou chuť, jak břitva.Taky jsem dostal chuť ochutnat něco opravdového, proto jsem Lepotici zgruntu přerouboval, ale z osmi... celý příspěvek >
Vlaška končí, 2.8.2012
Kdysi jsme měli dospělý stromek Vlašky, říkám stromek, protože nevyrostla moc, nevím jestli jiné Vlašky rostly více, ale náš mnoho nevyrostl, to už je pryč.15 roků nazpět uschla.Plody se daly jíst před Domácí velkoplodou, okolo 13 září.Bral jsem si... celý příspěvek >
Čačanská lepotica, 2.8.2012
Moc zajimavé.U mně o 130m níže, poloha dobrá celodeně osluněná s dobrou hnojenou půdou jsou plody se spíše suchší dužninou bez cukru, bez aromatu, ale letos bych uvítal i tyhle plody, protože pomrzlo všechno, ale každý asi máme práh chuti různě... celý příspěvek >
Čačanská lepotica, 2.8.2012
Aniž bych věděl, že bude 18.5. mrazík, jsem ji 12.5. přerouboval Hanitou.Tak mě to tolik nesere.Lepotici jsem měl vzrostlou na myrobalánu, a rodila pátým rokem, ale plody byly dobré až přezrálé koncem srpna, začátkem září, jinak v mé poloze dosti... celý příspěvek >
Gabrovska problem a ostatni slivone, 25.7.2012
Za mě rozhodně zkrátit, ty spodní méně, ty horní více-do trojuhelníku.Vytvoří předčasný obrost, když né na jaře se podle toho zařídíte.Rozhodně bych vybral střední terminál, ten bych podporoval v růstu.Sříhal bych do konce července, pak raději né,... celý příspěvek >
Pecky Broskvoně, 23.7.2012
Někde jsem četl, žeulomená špička pecky u švestek souvisí s nedostatkem vápniku, nebo s jeho špatným příjmem.U broskví praskání pecek myslím zavinil nedostatečný příjem boru.
Začíná zrát, dozrává, zraje, 23.7.2012
I pro středně vyšší nadmořskou výšku 420mnm jsou pro mě údaje o době zrání pro mě zavádějící.Pro svou potřebu ve většině případů k udávané době zrání připočitávám 7-10dní už pro to, protože plody neskladuju, tudíš nepottrhávám, a raději počkám, až... celý příspěvek >
Určení odrůdy staré slivoně, 23.7.2012
Kloním se k Jelenovi, který ji má, a p.MV  ji má taky.Podle popisu šupmeráčku to sedí, hlavně popis kolem stopečné jamky- PLOD: je střední až velký, kapkovitý, ke stopce zúžený ve zkosený krček (pološvestka). Slupka: má černavě modrou barvu... celý příspěvek >
Začíná zrát, dozrává, zraje, 22.7.2012
Když jsem vybíral odrudu ranné modré peckoviny, dal jsem přednost Topfirstu před Hermanem.Podle Německého webu by se zdálo, že odruda začíná zrát už v červnu, až začátkem července, a nemyslím si, že by tam měli o mnoho teplejší klíma.Podle jiných ale... celý příspěvek >
Začíná zrát, dozrává, zraje, 22.7.2012
Nevím jak vy, ale já těmto pojmům moc nerozumím, zápasím s nimi, matou mě.Co si mám pod pojmem "zraje"přesně přectavit někdy nevím-začíná vybarvovat?zaměkat?,nebo už je k jídlu, nebo teprve bude?,ale kdy!!! Například v Zahradkáři 09/2005 Tomáš... celý příspěvek >
Harogem a Bergeron, 21.7.2012
Jen se moc neradujte, čeká Vás ještě moře zklamání, a úsilí, než se doberete k jakštakš výsledku.Oba já i Vy bydlíme na Jablunkovsku, a málokdo zde pěstuje meruňky.Letošní zimu mi z deseti mladých stromků meruněk přežily mrazy jen dvě.Ale nevzdávám... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika