Příspěvky uživatele - 102.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdy mám střihat tyto jabloně, 7.10.2012
Plochý tvar ovocné stěny udržíte jen pravidelným řezem a vyvazováním.
Malinové, ostružinové, ribízové - mám problém, 7.10.2012
Je otázkou, má-li smysl lahvovat do sedmiček domácí ovocné víno s ohledem na jeho kvalitu i cenu lahví a korků. Obecně lze říci, že skladovatelnější jsou dezertní (spíš sladká) vína, která ležením získávají na kvalitě. Naopak suchá stolní vína... celý příspěvek >
Hryzec, 29.9.2012
Nevím, jakou past máte na mysli, ale pasti swiss cat jsou na myši, hryzce nezabijí a pod zemí často ani nesklapnou. Občas zafunguje čelisťová past s kovovou vzpěrou, kterou hryzec (častějio krtek) dotekem spustí. I tak je chytání hryzců obtížné
Vhodné moderní odrůdy jabloní pro extensivní způsob pěstování na vysokokmenu, 29.9.2012
Moderní odrůdy, byly vyšlechtěné především pro brzkou a vysokou plodnost. Při extenzivním způsobu pěstopvání a nedostatečné agrotechnice brzy zastaví růst, zmenší se velikost plodů a zhorší jejich chuť. Pro tento způsob pěstování sloužily bujné... celý příspěvek >
Rýč české výroby, 15.9.2012
Byxlo to tady už mnohokrát napsáno a většina lidí má stejný názor.    Slabým místem většiny rýčů není čepel, nýbrž toporo a to má Fiskar vyřešené dokonale
Lis na ovoce, 15.9.2012
Lisuju v lisu, nikoli ve ždímačce, takže vlastní zkušenosti nemám..  Ve ždímačce nejsou velké tlaky, takže můlžete použít cokoli. Záclonu,  silonovou síť do oken, řídkou tkaninu. V lisu by neobstály, ale ždímačka je neroztrhá
Rýč české výroby, 15.9.2012
Podle ceny to bude taky číňan
Slivoň Haganta, 9.9.2012
Něco podobného jsem pozoroval na Zelené renklódě. Považoval jsem to za možný projev šarky. Na plodech Haganty jsem to neviděl.
Opál, 9.9.2012
Ta dužina není tak pomerančově oranžová jako u některých plumcotů. je spíš žlutá až při zralosti do bleděhnědožluta (asi jako Malvazinka, Althanova, Viktorie). Ne, že by to vadilo, ale barva dužiny nijak zvlášť nezaujme. Chuť je fakt dobrá, na ranou... celý příspěvek >
Hokaida z cerstveho hnoje v horske poloze, 9.9.2012
Pokud jste vyséval koupená semena, tak ta, předpokláídám byla dýňová a nikoli z křížence. Jestliže se květ Hokaida opylil jinou dýní nebo cuketou, plody budou pořád stejné dýně Hokaido.   Tak jako třeba jablka na stromě jsou stejná, ať jsou... celý příspěvek >
Tophit, 9.9.2012
Nu, 12 plodů na metr větve, to věru není mnoho. K čemu je potom dobrá deklarovaná vysoká plodnost této odrůdy?  Je možné, že v teplých polohách a letech se chuť v plné zralosti vylepší. To ale nemění nic na tom, že jiné slivoně dosahují chutných... celý příspěvek >
Slivoň Haganta, 9.9.2012
Nevím přesně, co si pod dutrinami so živicou představit. Nic špatného kolem pecky jsem nepozoroval.
Jaký druh švestky na slivovici?, 8.9.2012
Chcete-li odrůdu na pálení, volte raději švestku než renklódu, slivovice z nich je aromatičtější.
Ředit lutr před druhým pálením?, 31.8.2012
Nemáte obavu, že filtrací přes uhlí odstraníte spolu s pachutěmi i žádoucí chuť a vůni?
Slivovice - kvas, 29.8.2012
Výše popsaný návod je opravdu promyšlený a nepochybuji, že jeho autor z takového kvasu vypálí velmi kvalitní destilát. Dodal bych jen několik poznámek: 1. Popis platí pro pravé švestky. Ty už na mnoha místech byly nahrazeny tolerantními... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika