Příspěvky uživatele - 81.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vapnit svestky, 8.11.2011
Mulcuji ulezenym hnojem a slamou, na jare prihnojuji NPK. Lze za timto ucelem pouzit i stare nehasene vapno? Opět ta otázka není zcela srozumitelná. Chcete vápnem mulčovat?  Nebo s ním přihnojovat na jaře?    Mulčováním rozumíme... celý příspěvek >
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 31.10.2011
Když už bych přidával kyselinu sorbovou (což nedělám, takže nevím, jak chutná), mošt bych nezahříval. Je skutečností, že zahřátí na 80 st změní chuť moštu k horšímu, i když jen málo.. Enzymů bych se nebál, naopak, rostlinné enzymy jsou pro lidský... celý příspěvek >
Použití dřeva na uzení nebo grilování, 31.10.2011
Souhlasím, že bukové dřevo je nejlepší. Kůru loupat není třeba, maso nezhořkne.
Slivovice od Jelínka, 31.10.2011
Částku těsně nad hranicí poloviny ceny |Jelínkovy nejlepší slivovice považuji za adekvátní.
Sladká jablka, 19.10.2011
Gale se u nás příliš nedaří (Royal), takže extra sladká nebyla. Troufám si tvrdit, že nikdo podle letorostů odrůdu spolehlivě nepozná. Plody Signe Tillisch červeně žíhané jsem neviděl.
Melrose a Gloster, 13.10.2011
Mně tedy sladká chuť Starkrimsonu a všech mutací Red D.vyhovovala a nebyl jsem zdaleka sám. Ovšem jen v příznivých letech.  Přitom v pomologiích byla uváděna chuť mezi nedostatky.  Jakmila ale nebyl teplý rok, plody byly nedostatečné... celý příspěvek >
Melrose a Gloster, 13.10.2011
Dopadl jsem s Glostry přesně tak, jak předpověděl p. Petr. Hezké plody, tvar i barva a k tomu podprůměrná chuť.    Taková jablka se výborně prodávají - ale jen jednou
Kdy zasadit velkopavlovickou merunku?, 13.10.2011
Meruňky se, podobně jako slivoně, ujímají vcelku dobře, na jaře i na podzim. Nejde tedy tolik o ujmutí, spíš jak poroste stromek v prvním roce. Taky si myslím, stejně jako P.,  že v lehčí a sušší půdě budeme profitovat z podzimní výsadby, kde... celý příspěvek >
Tophit, 9.10.2011
Po třech úrodách Tophitu mohu říci tyto postřehy z chladnější polohy: plodnost je velmi dobrá, plody velké, monilií trpí méně, ale chuť ani v letošním teplém podzimu není lepší než průměrná. Jíst se dají, na sušení, povidla a pálení to není ideální... celý příspěvek >
Jaké odrůdy do vyšších poloh - podhůří, 5.10.2011
Chce to vyzkoušet. Samotná nadmořská výška není všechno, hrušně chtějí taky hlubší úrodné půdy, které ve vyšších poloháh nebývají časté. Konference je poměrně nenáročná odrůda. Existuje navíc řada nových, poměrně plastických odrůd. Nazývají se často... celý příspěvek >
"Štrůdlové jablko" - jaké odrůda?, 5.10.2011
Ano, navíc jejím křížencem je dnes populární odrůda Angold
Lotos, 5.10.2011
Poprvé jsem o odrůdě Otcovo četl až v souvislosti s Lotosem. Nevím, zda se nejedná o nějakou místní střížovickou odrůdu. Ale Lotosy jsou dobré, mírně chutí připomínají mango - asi jako Banánové zimní banány, tedy skoro vůbec
Haganta x Toptaste, 5.10.2011
U mě vyhrává Haganta. Toptaste sice od pecky jakž takž šla, ale dužina byla tužší a méně sladká. Haganta chutnala dobře, byla sladká, odlučitelná, větší, možná až příliš moc šťavnatá (nevýhoda pro sušení a povidla). Slabší bylo i švestkové aroma. Ale... celý příspěvek >
Topend plus, 5.10.2011
Prezident je bohužel jenom pro oko, jinak je to kyseláč mdlý. Dosud jsem to taky tvrdil, ale letos je to jinak. Presidenty jsou sladké. Ale to mě nijak nepřesvědčilo, v horších letech to bude zase nic moc. Podobně je to s Tophitem (který ani letos... celý příspěvek >
Neznámá odrůda jabloně, 28.9.2011
Odrůdu spolehlivě nepoznám (možná Vanda?). Rzivost kolem kalichu není odrůdový znak, nýbrž následek namrznutí po odkvětu.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika