Příspěvky uživatele - 33.35

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Znáte tuto odrůdu?, 27.9.2010
Dobrý večer, Stark earliest poznám vcelku důvěrně a nedomnívam se, že v tomto případě se jedná o toto jablko, i když zde je určitá malá podobnost. Podle publikace Jabloně a hrušky / Hnidzík, Hričovský/ z r.1989 byl Stark earliest v listině... celý příspěvek >
Řehtáč soudkovitý?, 2.9.2010 Obsahuje fotku
K 25.8. již byly tři čtvrtiny plodů na zemi /viz. foto/ a k 2.9. je to již převážná většina plodů. Plody jsou již v plné konzumní zralostí, dobré chutí a výrazné vůně. Velikost je velmi nevyrovnaná, od nejmenších až po plody važících 170 - 180g /viz.... celý příspěvek >
Řehtáč soudkovitý?, 24.8.2010
Mám doma dost literatúry o jabloních, ale všude se píše Řehtáč soudkovitý. Ani v jedné knize jsem neviděl Řechtáč, ale z pravopisného hlediska máte asi pravdu. Vystižnější název je asi slovensky - Hrkáč súdkovitý.
Řehtáč soudkovitý?, 19.8.2010
U Řehtáče soudkovitého se údaje o dozrávání v literatúře dost rozcházejí. V některých publikacích se píše, že zraje v první polovině září, v dalších, že v druhé polovině nebo koncem září. Nikde jsem nečetl, že by dozrával v srpnu. Chtělo by to... celý příspěvek >
Řehtáč soudkovitý?, 17.8.2010
Pane Vysloužile, řehtají! Dnes jsem našel vyzralý plod, který výrazně řehtá. Myslím, že je tím určení odrůdy vyřešené. Děkuji všem diskutujícím za ochotu podělit se o své vědomosti a zkušenosti. Přeji hodně zdaru.
Řehtáč soudkovitý?, 16.8.2010 Obsahuje fotku
Po porovnání obrázků a foto Řehtáče soudkovitého /Prinzenapfel/ se Soudkem zlatým /Goldpriz/ si myslím, že nalezená odrůda bude nejspíš Řehtáč soudkovitý. Soudek zlatý je na obrázku vice kulovitý, kdežto Řehtáč více válcovitý. Každoroční dřívější... celý příspěvek >
Řehtáč soudkovitý?, 15.8.2010
K určení odrůdy by jistě pomohlo foto nebo obrázek Soudku zlatého. Na internete není. Případně cizí název pro Soudek zlatý, potom bybylo hledání obrázku snažší.
Řehtáč soudkovitý?, 12.8.2010
Momentálně ještě neřehtají, vloni jsem je nezkoušel. Většina plodů má střední velikost, cca 7x5-6 cm.
Řehtáč soudkovitý?, 12.8.2010 Obsahuje fotku
Přidávám ještě foto z minulého roku - z 31.7.2009.
Řehtáč soudkovitý?, 12.8.2010 Obsahuje fotku
Přeji dobrý večer, dnes jsem udělal foto jedného neudržovaného stromu cca 40 až 50 let starého. Strom je opsypán plodmi, které jiz výrazně padají a začínají dozrávat. Plody jsou podle literatúry velmi podobné Řehtáči soudkovitému, ale ten dozrává až... celý příspěvek >
Red Melba nebo Mantet?, 10.8.2010
Uvedené odrůdy Red Melba i Mantet jsou poměrně velmi citlivé na strupovitost. Nezkoušel někdo z Vás znížit rozsah strupovitosti naštěpením citlivých odrůd na rezistent a takto mentorovat danou odrůdu ke zvýšení odolnosti vůči strupovitosti? Výsledky... celý příspěvek >
Red Melba nebo Mantet?, 10.8.2010
Děkuji všem diskutujícím za jejich příspěvky a pomoc při určení této odrůdy. Jsem velmi rád, že toto fórum existuje. Přeji hodně úspěchů.
Red Melba nebo Mantet?, 10.8.2010
Termín dozrávání jsem napsal orientačne. Fotografie jsou ze 7. srpna. Tento rok je vše opozděné, tak i dozrávání týchto plodů bude zpožděné možná o 14 dní i více.
Red Melba nebo Mantet?, 9.8.2010 Obsahuje fotku
Kamarád ma na zahrádce menší letní jabloňku starou cca 20let. Jablka začínají dozrávat okolo 15. srpna /nadmořská výška 500 mnm/. Charakterisrtckým znakem je velmi silná, intensivní vůně plodů Domnívam se, že by to mohla být Red Melba nebo Mantet,... celý příspěvek >
Odruda?, 29.7.2010
Dobrý večer, myslím, že by to mohl být Astrachan bílý, v tuto dobu se již obírá.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika