Příspěvky uživatele - 1.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Omezení růstu lesního stromu na zahradě, 15.10.2008
Bude to asi individuální, některé druhy se dají řezem ve stylu živého plotu udržet třeba na 2 - 3 metrech výšky, i když to jsou v lese stromy, to asi bude ta bříza, jiné takhle zastříhávány vytvoří každý rok dvoumetrové pruty a budou se stále namáhat... celý příspěvek >
košíkářské proutí, 15.10.2008
Tak pro zajímavost, kolik dnes stojí košíkářské proutí, je ho dost nebo se těžce shání a vozí se zdaleka? Prostě stálo by za to kdesi u potoka zasadit pár košařských vrb nebo jimi osadit nějaký zamokřený pozemek a pěstovat proutí na... celý příspěvek >
košíkářské proutí, 15.10.2008
Co se týká košíkářských vrb, konkrétně u nás v naší vesnici v předhůří Beskyd bylo košíkářství zřejmě hodně rozšířené a vrb bylo hodně. Hodně jich zůstalo dodnes v typické podobě asi 2 metry vysoký, nyní napůl ztrouchnivělý kmen o průměru klidně... celý příspěvek >
Podklad pod folii, 14.10.2008
Geotextilie, ty kvalitní z polypropylenu vydrží v půdě několikanásobně déle než nějaké staré koberce z polyesteru nebo dokonce přírodních materiálů.
kde sehnat kameny na skalku, 14.10.2008
Stará vesnická stavení a stodoly mívají podezdívky nebo i sklep z lomového kamene. Při rekonstrukci se leckdy tyto kameny vyhazují, takže získat je za odvoz by neměl být problém. Obecně to je otázka koukání se kolem sebe a štěstí. Leckde by se kámen... celý příspěvek >
Přezimování sazenic smrčků v květináčích, 13.10.2008
Posbírané kaštany Jírovec Maďal přes zimu v suchu vyschnou a ve vlhku rády plesniví. Podle mých zkušenosté je nejlépe nasbírané kaštany tak do 10 dnů zasadit tak 5 centimetrů do země nebo někde v lese pod stromy do listí.  Je třeba je dávat... celý příspěvek >
Kdo pozná jablko?, 27.9.2008
"Tak to Bojkovo obrovské nejspíš máme taky. Jenom mně nepřipadá, že je kyselé, mám " Pokud je to hnědnutí dužiny pro Bojkovo typické, tak to Bojkovo skutečně je, protože ta dužina po nakrojení skutečně dost hnědne. Je ale možné, že takové... celý příspěvek >
podnož - semenáč, 27.9.2008
Pokud plánujete podnože pěstovat přímo na místě ze semena bez přesazování, je možné v kruhu asi 30 centimetrů vysít několik stromečků a potom vybrat jen ten nejvýhodnější. Ani ten nejvíc rostoucí ani ten nejmíň rostoucí plus nějaký odhad podle listů... celý příspěvek >
Rozlomení staré jabloně - jak ošetřit, 27.9.2008
Já bych se přiklonil spíše k řešení pana Vysloužila. Aspoň ze začátku. Očistit a zajistit ránu a nechat na nějaký čas tak. S největší pravděpodobností za nějaký rok potom vyrazí z kmene kolem rozlomené větve vlky a taky se ukáže, když je ta větev... celý příspěvek >
Kdo pozná jablko?, 22.9.2008
Tak to Bojkovo obrovské nejspíš máme taky. Jenom mně nepřipadá, že je kyselé, mám mnohem kyselejší, třeba Zvonkové a taky to naše mně připadá více červenější než na těch fotkách. Rekord v hmotnosti jednoho takového jablka je u nás 66... celý příspěvek >
Jaké odrůdy jabloní pro 420m n.m, 22.9.2008
Ze starších odrůd, pokud je pozemek osluněný, bych doporučil ještě Krasokvět. A z úplně starých odrůd, pokud na pozemku není příliš velká vzdušná vlhkost kvůli strupovitosti Parménu zlatou zimní.   Pro vyznavače moštových jablek... celý příspěvek >
Jak se zbavit vojtěšky v trávníku?, 22.9.2008
Podle mně udržováním nízkého trávníku do 10 centimetrů.
Jak na neudržovanou jabloň?, 12.9.2008
Jestli je hladina vody v řece o 3 metry níže než je břeh s jabloní, tak potom voda v řece vlhkost a strupovitost ovlivňuje málo. Spíše o tom rozhoduje jestli je břeh otevřený a slunečný nebo jestli je jabloň uzavřená svahem nebo lesem nebo... celý příspěvek >
Mám se pustit do údržby zahrady nebo to raději vzdát?, 12.9.2008
No, trávu pod stromy, pokud byla v dřívějších letech sekaná, stačí sekat tak třikrát do roka.  Květen, červenec a potom září, aby se v ní dobře sbíraly padančata.  Vysokokmeny je vhodné ořezávatm v časném jaru zbavovat je uschlých... celý příspěvek >
Stará zahrada, poškozené jabloně, 12.9.2008
Neznámou zahradu je vhodné pár let pozorovat,  zásahy provádět spíše méně, abyste zjistil za prvé, které ovoce vám vyhovuje a které ne.  Teprve potom je vhodné dělat zásahy, něco vyhodit, něco na starých stromech přeroubovat na nové a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika