Příspěvky uživatele - 82.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tragédie jménem Monília laxa, 4.5.2011
U nás -okolie Púchova na Považí - infikované slivky domáce v dobrej pôde a teplejšej oblasti rodia zdravé alebo len mierne deformované plody takmer bez straty cukru (a o ten ide väčšine tunajších pestovateľov). Ojedinele sa objavujú príznaky na... celý příspěvek >
Síran amonný - výborný pomocník proti chloróze, 29.4.2011
Ak je príčinou naozaj deficit železa (chloróza je viac na mladých výhonoch než na starších listoch), tak skúste z železitých prípravkov ešte Ferrovit, kde je organicky viazané železo. Na našej karbonátovej pôde/rendzine mám s ním dobré skúsenosti... celý příspěvek >
Moniliový úžeh, 28.4.2011
Řezání celých větví je nesmysl, smysluplné je jen odstříhávání napadených letorostů jenž zabrání šíření choroby hlouběji na kosterní větve. Na velkých stromech se to ovšem praktikovat dost dobře nedá.
Prežije marhuľa?, 27.4.2011
Chcem poprosiť o radu ohľadom marhule Lemeda. Minulý rok na jar kúpená v Hornbachu ako kontajnerovaná, pri sadení som zistil, že len zastrihli a "zasadili" voľnokorenný stromček z jesene. Podnož myrobalán ale už vyrážala nové korene, tak... celý příspěvek >
Moniliový úžeh, 26.4.2011
U nás je těsně po odkvetení, čas na postřik ideální. Záleží na Vaší lokalitě-stříká se před květem a po odkvitnutí. Pokud to nestíháte, dá se vše zachránit ještě ostříháním napadených větviček, jakmile je objeviíte. Doporučuje se střih 3-5cm do... celý příspěvek >
Moniliový úžeh, 26.4.2011
Myslím, že monilie měla minulý rok žně s ohledem na počasí. Není pravda, že strom musí kvést, aby byl infikován, i když květy jsou hlavní branou vstupu, infikovány mohou být i listy a mladé letorosty přímo. Jsem mlád a tak nevím, jak to bylo dříve,... celý příspěvek >
Jaký tvar koruny u meruněk?, 9.4.2011
No a ja som ešte 50 km na sever -pri Púchove- a marhule tam bez problémov rastú desiatky rokov. Len s tým plodením je to ruleta - každý rok sa človek modlí, aby to aspoň tentoraz vyšlo. My dokonca máme záhradu v bočnej doline Strážovských vrchov a... celý příspěvek >
Jaký tvar koruny u meruněk?, 9.4.2011
O akých krajoch píšete? U nás na Považí sú bežné 20-30 ročné marhule, ktoré pravidelne rodia(keď kvety nezmrznú).
Jak vylovit karasy, 12.3.2011
tak tam prihod nejakou sticku a uvidis ty fofry jak se tim hajzlikum z toho jezirka bude chtit a kdyz ne tak aspon budes mit vyborny obed mudr luky
Hornbach, 28.2.2011
V minulosti som v Hornbachu nakúpil stromčeky bez problémov a všetky sa ujaly, ale treba byť opatrný - minulý týždeň som videl v Prahe, že majú kontajnerované stromčeky a drobné ovocie vnútri pri +20°C! Maliny boli už aj narašené-to vzhľadom k... celý příspěvek >
Čačanská rodná, Katinka, 28.2.2011
Chrudinskou seženete jako roub ze Sempry, chcete-li zkusit roubování.
Najlepšie slivky, 16.11.2010
K tomu rastu -mám Toptaste na Wangheimovej a rast je veľmi bujný, zo všetkých sliviek, čo mám, najsilnejší. A to na suššom svahu a v nedobrej pôde.
Poraďte odrůdy, 16.11.2010
MM106 by jakž - takž být mohla, M26 je do takovýchto podmínek (starý sad s nepříliš kvalitní půdou) už příliš slabá (je jen o málo vzrůstnější než M9) -osobní skušenost v takových podmínkách -10cm přírastky za rok Budu to Lipno muset přeštěpit.
Najlepšie slivky, 16.11.2010
Tak novinka - chvilku jsem googlil a zjistil jsem, že rezistentní odrůda již existuje, i když není dosud na trhu (a ještě chvíli nebude) - vznikla totiž genetickou modifikací. Jde o transgenní švestku domácí, klon C5, "Honey Sweet" pod tímto názvem... celý příspěvek >
Najlepšie slivky, 16.11.2010
Je to nesmysl, veškerá dostupná odborná literatura jasně uvádí, co tolerance, znamená - strom je nakažený, ale nemá zjevné příznaky nemoci na plodech, je zdrojem infekce a proto se nemají toleranty vysazovat do sadů zdravých pravých švestek (můžou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika