Příspěvky uživatele - 186.98

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Stanley - nejde dužnina od pecky, 30.8.2016
U mě je přirostlá pouze špička pecky. Tahle okolnost mi je prakticky jedno, co mě vadí více, je náchylnost na monilii plodů. Ještě nedozrály a už šla 1/3 do popelnice - každý den vznikají nové nakažené shluky, další 1/4 je červivá. Možná to je na... celý příspěvek >
Koupe hadice 3/4 na zahradu, 26.8.2016
Mám Gardenu Classic 3/4, celé léto na slunci a bez známek změn. Ovšem pokud na ní při popotahování uděláte oko, zatáhne se a zlomí. Je lehčí, ale také lámavější než klasická zelená tlustostěnná hadice s viditelným provázkem uvnitř... Takže otázka... celý příspěvek >
Hrušeň Dicolor, 22.8.2016 Obsahuje fotku
Není vyloučeno, že bude záležet na podnoži. Já měl loni prvních 11 plodů na prťavém vřetenu, pravidelně zavlažovaném, minimálně střední velikosti. Chuť velmi dobrá v prosinci.
Hrušeň Dicolor, 22.8.2016 Obsahuje fotku
Moje Dicolorky jsou tedy letos menší a ani nejsou vybarvené jako loni, taky z čeho, sluníčka máme polovic. Trochu mám problém s malým růstem stromku (snad kdoule-neoznačeno). Vyhodí sem tam výhon, listová plocha v poměru k plodům malá. Ale možná jsem... celý příspěvek >
Plevel v rybízu, 15.8.2016
Proč pořád chcete všude cpát chemii? Aby to bylo bez práce? Rybíz stejně potřebuje čas od času nakypřit půdu, mělce okopat, zapravit kompost. Vemte rukavice, plevel vytrhejte, motyčku a na závěr zamulčujte posekanou trávou v dostatečné výšce. Nebo si... celý příspěvek >
Roubování, 12.8.2016
Očkování - Můžu-li se zeptat, kdy sundáváte, nebo povolujete úvazky z oček? Očkoval jsem v červenci a srpnu na spící očko klasicky i Forkertem (jabloň, moruše) s použitím klasické roubovací pásky. Nevím, zda ji odstranit úplně či povolit, nechat... celý příspěvek >
Vhodné moderní odrůdy jabloní pro extensivní způsob pěstování na vysokokmenu, 10.8.2016
Přidám se k tomu, co napsal pan Vysloužil - sám jsem si to vyzkoušel cca 30 let na velké zahradě v podbeskydí (2200m2) zhusta osázené ovocnými stromy, od čtvrtkmenů po vysokokmeny, převážně jabloněmi všemožných odrůd, vesměs citlivých na všechno a... celý příspěvek >
Choroba rajčat?, 3.8.2016
A nebyly to kroupy? Vzhledem k tomu, že jsou všechny tečky shora z jedné strany...
Rajčata 2016, 3.8.2016
Ještě doplním další: Start už konzumujeme cca měsíc, osvědčená klasika, plody menší, chutné. Parto (typ Tornado, Tipo ap.) - větší plody, větší výnos, výborná skladovatelnost - kdybych měl mít jednu odrůdu, zvolím tento typ. Oproti... celý příspěvek >
Rajčata 2016, 3.8.2016
Mandat padá, když přezrává, ale někdy i když se trhá. Nicméně za mě je velmi chutný, tvrdý, skladovatelný a první zmizí z misky. Škoda jen té ceny za semena..
Kumulus + Kuprikol + Silwet, 2.8.2016
..a nekombinuju ještě z jiného důvodu: padlí hrozí v teplém vlhku, ale bez deště, plísně v dešti. Pokud alespoň 1x za 3 dny révu a hrozny opláchne déšť, netřeba síru. Naopak Cu na plísně v případě deštivého počasí. Před 14 dny jsem to s ohledem na... celý příspěvek >
Kumulus + Kuprikol + Silwet, 2.8.2016
já se tedy kombinaci S + Cu vyhýbám, jelikož žiju si z chemie pamatuji,  že v nízkém pH se těžké kovy stávají mobilními a zvyšuje se jejich toxické působení, jak to tedy je při kombinaci tohoto postřiku bych rád pochopil.
Choroby rajčat - nevíte, co to je?, 27.7.2016
Mrknu. Letos se ve skleníku střídalo teplo a vlhko, odkryl jsem jedno sklo, takže tam i pršelo. Na plodech zatím nic. - takže neřešíte? Chemii se mi teď doprostřed sklizně používat nechce. Mohu zredukovat napadené listy otrháním, na podzim... celý příspěvek >
Choroby rajčat - nevíte, co to je?, 27.7.2016
Mě to dle Googlu přijde jako bakteriální skvrnitost a v tom případě bych měl vytrhat celý skleník a 3 roky tam nepěstovat rajčata... vtipné
Švestka, pološvestka do malé zahrady, 25.7.2016
Pokud trváte na rezistenci k PPV pak Jojo je jediná, ale vyhledejte si tady v diskuzi reference - dosti negativních jak co se týká chuti, obsahu cukrů, nevyrovnanosti kvality plodů a monilie. Ujasněte si v kterou dobu chcete sklízet, rozptyl je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika