Příspěvky uživatele - 48.26

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Neznámý listnáč, 2.6.2010
Tento strom se jmenuje Gleditsia triacanthos - dřesoves trojtrnný (doufám, že jsem to napsal správně).Dnes se do parků a zahrad vysazují jen beztrnné odrůdy, ale u semenáče by mohly na kmeni vyrůst až 15 cm větvené trny, vypadá to, jako zmenšené... celý příspěvek >
Naštíplá větev borovice, 24.5.2010
Pokud větev je esteticky postradatelná, tak bych ji raději odstranil, ale pokud by odstraněním větve vzniknul ze stromu neforemný útvar, tak bych se pokusil větev zachovat.Zatření balsámem je správné a podepření také.Hlavní je, aby se do rány... celý příspěvek >
Ořešáky letos chřadnou?, 24.5.2010
Nejlepší je odstranit větve, které odumřely vlivem velkéhop mrazu (neboly vymrzly).Strom si půstí nové výhony ze spících pupenů.L.D.
Vzrastle stromy sadenie, 23.5.2010
Jehličnany je lepší vysazovat do již předpřipravených balených substrátů.Pokud máte na pozemku podmáčenou půdu a nebo nízkou hladinu podzemní vody, doporučuje se pod substrát dát ještě vrstva štěrku, na kterou se pokládá tkaná plastová folie, aby... celý příspěvek >
Drobná houba světlá na větvi, 23.5.2010
Dobrý den, pokud to je dřevokazná houba, což bude asi nejpravděpodobnější, tak bych si koupil nový stromek a tento nechal v poklidu dožít.Teoreticky by se to dalo řešit uříznutí větve v místě, kde již není podhoubí(může se stát, že podhoubí je ve... celý příspěvek >
Totální devastace živého plotu - kroucení listů, 19.5.2010
Jen bych to trochu poopravil-pokud se jedná o virozu a virus je již v rostlině, nepomůže ani řez,,na pařez",virus již je v rostlině a nikdy se nepodaří rostlinu vyléčit.Teoreticky pokud je to nějaký zvláštní kultivar nebo pokud to je památná... celý příspěvek >
Mračňák - abutilon, 18.5.2010
Dobrý den, já jsem si vypěstovala mračňák ze semínka, mám ho ale jako pokojovku, takže s umístěním na balkoně Vám neporadím. Zkuste se ale podívat na tento blog, blogu s nimi zkušenost má a určitě Vám poradí. S pozdravem Iva H.
Totální devastace živého plotu - kroucení listů, 13.5.2010
Já bych se domníval, že to má souvislost s vodním režimem rostliny.Možná má rostlina málo vody, to by souviselo s pozdním rašením.Takto se například projevuje nedostatek vody u kukuřice, ale u ptačího bobu jsem to ještě neviděl.Může to být spojeno... celý příspěvek >
Prosim poznate nekdo co je na fotce?, 11.5.2010
Tak v tom případě to je na 99% vistárie.Několikrát jsem viděl na výstavách prodávat fialově kvetoucí štědřenec, teď už vím, že to nebyl štědřenec, ale něco jiného, detailně jsem ho nezkoumal... L.D.
Prosim poznate nekdo co je na fotce?, 11.5.2010
Štědřenců je... Dokonce v Japonsku se šlechtitelům podařilo vyšlechtit modrou růži, nějakým způsobem vložili gen z macešky do růže a ono se to chytlo.Ale než to dojde do čech, tak to bude chvíli trvat a moc levné to asi nebude...
Prosim poznate nekdo co je na fotce?, 11.5.2010
Já bych řekl, že to vistárie nebude, na ni má moc hladký kmínek.V sadovnictví jsme se učili, že existuje nějaký Laburnum (štědřenec),který má několik desítek cm dlouhé květy a toto je podle mne on.P.S.-malý technický dotak-jak se Vám sem podařilo... celý příspěvek >
Prasklý kmínek u Glosteru, 18.3.2010
K ošetření praskliny-když jsem psal ročníkou práci na střední o ošetření stromů, u prasklin na kmenu jsem měl napsáno, že se kmen musí stáhnout.Nevím, jestli je to technicky možné, bál bych se, že to nadělá víc škody než užitku, např. poškození... celý příspěvek >
Rychlerostoucí keř s ostny, 12.3.2010
Nevim, jestli roste roste a kolik stojí, my jsme na praxi na střední měli v parku vysázené Poncirusy (Poncirus trifoliata, česky nějak citronečník) a v zimě mi to píchlo i přez tlustou bundu a svetr.Jsou to veliké trny a má to menší lístky.Nechtěl... celý příspěvek >
Radikální zmlazení - přežijí?, 11.3.2010
Já bych 15-letou broskev rozhodně nezmlazoval.15 let na broskev docela dost a nemusela by to rozchodit, nehledě na to, že po zmlazení nemusí moc plodit kvůli stáří.Láďa.
Keře v lese?, 8.3.2010
Pokud je to lokalita,,sem tam strom",tak bych volil ptačí bob, již zmiňovaný tis (nevadí mu, jestli to je lesní nebo zemědělská půda) nebo hloh.Osobně bych volil asi hloh, protože má trny a jeho plody slouží jako potrava pro ptáky do pozdního... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika