Příspěvky uživatele - 100.5

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
kvas renklód, 12.3.2009
Čistý kvas z renklód jsem nedělal, tolik jich nemám. Přidávám je ke švestkám, pálím co nejdřív po vykvašení.
Pančovaný med, 12.3.2009
Tekuté medy jsou obvykle "ztekucené", což se provádí zahřátím na určitou teplotu. Při velmi opatrném zahřátí a dodržení teploty by měly být cenné látky (hlavně enzymy) v medu zachovány. To lze ale stěží zaručit. Ztekucování se provádí kvůli... celý příspěvek >
Vosí hnízdo - poznáte druh vos?, 1.3.2009
Jaké znáte druhy vos?
likvidace bezu černého, 28.2.2009
Jako se všemi plevelnými dřevinami. Odřízněte je a pahýl začerstbva potřete neředěným glyfosfatem (Roundup, Kaput, Dominator, Glyfogan, aj)
Nashi, Hosui, Kumoi, 22.2.2009
Chuťově lepší asijské hrušky než v obchodě vypěstujete asi těžko. Chutí se jim ty doma pěstované blíží, velikostí jsou obvykle o něco menší. S celým stromem bych si asi neporadil, pár větviček naroubovaných na hrušni zpestří nabídku ovoce.
Určení odrůdy, 22.2.2009
Má-li tenkou dlouhou stopku, může jít o Rubín
Kedy a ako štepiť tuto divu čerešnu, 13.2.2009
Myslím, že jste neudělal dobře, že jste planou třešeň ořezal v decembri. Činil bych tak těsně před roubvováním - v době květu.    Nevím, zda na višni budou dostatečně silné rouby. Višeň je lepší roubovat kopulací na špičák. Višeň roste... celý příspěvek >
Úvahy před řezem i po něm, 8.2.2009
Než dokenonečna odtrňovat vlky je možná dobré se zamyslet nad tím, proč vůbec rostou. Tvorba vlků je projevem samozmlazování stárnoucího stromu, který již nedokáže uživit svou korunu až do konců větví. Je třeba zvážit, zda lze a má smysl strom... celý příspěvek >
Domácí klobásy, 8.2.2009
Králíkem se nahrazuje jemně umleté hovězí - prát. Vepřové je třeba přidat ve stejném množství jako u běžných klobás.
Roubování třešně, 31.1.2009
Nevím, nikdy jsem to nezkoušel.   Vycházím z předpokladu, že štěpování je metoda stará hezkých pár století. Asi to už někdo zkusil. Zřejmě proto se uvádí, že na jaře je lépe roubovat, v létě očkovat. Jistě to jde provést i naopak, v jiné době a... celý příspěvek >
jak udělat ze zákrsku čtvrtkmen, 30.1.2009
Rada hosta 134 51 zní sice logicky, ale nedovedu si to úplně představit. Budu-li správně pěstovat klasický tvar zákrsku a po zapěstování koruny odříznu nejspodnější větve, odstraním vlastně celé první patro ramen, tedy většinu plodného dřeva. ... celý příspěvek >
Broskvoň v biozahradě, 24.1.2009
Jak píše p. Ferda M., spousta ovoce lze pěstovat bez postřiků. Já myslím, že všechno. Ovoce je na světě totiž déle než pesticidy.     Biopěstitelů je u nás víc, někteří i nevědomky. Mám ve svém okolí několik takových. Mají zasazené... celý příspěvek >
Zoctovately jablčný kvas, 23.1.2009
Ten acetonový zápacch po etylacetátu z velké části časem odvětrá, když necháte destilát v otevřené nádobě. Myslím,. že oba příspěvky mají pravdu, že cukr omezuje octovatění, i když všichni si to nemyslí. Přesto hlásám, že stojí za to připravit kvas... celý příspěvek >
Poznej brouka, 11.1.2009
Myslím, že to není brouk, nýbrž ploštice.
Cider - výroba, 11.1.2009
Nevím, jak chutná originál cider, nikdy jsem jej nepil. Ten můj chutná jako hodně šumivý mošt - alkohol tam možná nějaký je, ale na opití to není. Láhve otvírám opatrně v dřezu, ostatní uskladněné někde v chladnu mimo příbytek (co kdyby nějaká... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika