Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Počasí, 5.1.2024
Dnes byl nádherný předjarní slunečný den, ovšem na jaro se "špatným" datumem 5.1.. Svátek má Dalimil dříve Jména Ježíš. Podle pranostik bude úrodný rok (nefoukal vítr a bylo pěkně). - Na Jména Ježíš - ke kamnům nejblíž - Již nás mrazy... celý příspěvek >
Počasí, 5.1.2024
Na záhoně vyrazily nové listy kadeřavé petržele jako někdy v březnu. V tuňákovém salátu byla skvělá. To je pozitivní znak teplé zimy. Rozmarýn taky ještě nezmrzl.
Počasí, 5.1.2024
Pěkný, čistý letorost broskvoně, bez fleků suché skvrnitosti. Koukal jsem na Sagittarii a ta je "vylezlá" ještě víc, než ty pupeny na tvojí fotce. Stejně i Super Queen. Z meruněk je asi nejvíc zrůžovělá Wonder Cot, na rozdíl třeba od Tsunami. Má tady... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 4.1.2024
Odpískáno, 179.2? Kdyby to napsal někdo jiný, tak dejme tomu, ale vy těžko můžete dělat sudího, když jste se tady poslední roky věnoval pouze výsměchu a urážkám a nikoliv fundamentu o kterém se zmiňujete. Zase jen zloděj křičí, chyťte zloděje, nic... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 3.1.2024
Pěstuje někdo odrůdy, nikoliv nové,  BENET, ANDERA, GHIVA, BONITA? Bonitu mám úspěšně naroubovanou, Benet nikoliv, Anderu na Vysočině, roub ještě nerodil. RUBIMEG pravěpodobně do Rubínu nebude (p. z CH.) což asi nevadí, RUBINSTEP se ve... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 3.1.2024
Sice přesně nevím, které jsou a které nejsou střížovické odrůdy, ale budu rád, když napíšete pár slov o tom, co se vám v minulém roce nejlépe vydařilo a v jakém stavu jsou plody dnes.
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 3.1.2024
Vlastní plody s momentálně nejpevnější dužninou: ADMIRÁL, EVELÍNA, MELROSE, PINK LADY. Mimo Pink Lady jsou všechny i bohatě šťavnaté. Nemůžu říct, že Idared z Vysočiny je horší než zdejší Melrose. Z Vysočiny je pěkně tvrdý i Topaz. Škoda, že Pink... celý příspěvek >
Počasí, 2.1.2024 Obsahuje fotku
Pro pana 229.14 ze Slovenska přidávám zase nějaký ten obrázek Josefa Lady.  Pranostika na 2.1. Jaké počasí na svatého Makaria bývá, takové se i v září ozývá.  Tak už je tu zase leden, ten, co vládne sněhem, ledem. Narazíme... celý příspěvek >
Madame Verté, 1.1.2024
Není tě, Miloši (236.1), na pichlavé poznámky škoda? Já tedy nechodím na zahradu on.line, jak si někdo myslí, naposledy jsem tam asi před půl rokem hledal rodiče švestky MONI a nečetl jsem ani to, co sem strčil Korzár, což podle pár rozpoznatelných... celý příspěvek >
Šťastný nový rok, 1.1.2024
A šťastný Nový rok v podání Petra... celý příspěvek >
Rumunské švestky, 26.12.2023
Ne, nejedná se o žádný festival slivek bez slivek, ale protože budou pravděpodobně k dispozici rouby těchto starších rumunských odrůd, tak se ptám, kdo má nějakou zkušenost, třeba i předanou od někoho jiného. Uvítám i nějaké odkazy. Jedná se o tyto... celý příspěvek >
Clingy, 26.12.2023
Ne, to jsi vůbec nezklamal, Martine (pane MH). Mě by zajímalo, jakou mají zavařované tvrdky například z Řecka, chuť, když se utrhnou přímo ze stromu. Vůbec tady nejde o neodlučitelnou dužninu, ale předpokládal bych aromatickou, nebo alespoň výrazně... celý příspěvek >
Počasí, 26.12.2023
Současné velmi teplé zimní počasí bych doplnil pranostikami na 25. a 26.12., když už nic jiného. Snad si počte alespoň pan PP. - Temná vánoční noc přinese světlé stodoly - Jestli vítr o Vánocích věje, jest v hojnosti dobrá naděje - Na Boží... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 26.12.2023
Herr von Walter staví všechny poučky na hlavu. "Pálí" si pěkně zelené lístky před květem a kam se na něj s kadeřavostí hrabeme. Psal, jakou jí má letos nebývalou a přitom na fotkách prakticky nic neměl. Ale když to tak zkusíte vy, spláčete nad... celý příspěvek >
Jayhaven, 25.12.2023 Obsahuje fotku
V letošním roce jednak dvě třetiny stromku vůbec nevyrašily a druhak dva ponechané plody vykazovaly totální jalovost. Hmyz měl ovšem na kvalitu plodů jiný názor. 
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika