Příspěvky uživatele - 46.152

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co vaše réva?, 27.9.2010
Připojuji se k názoru VJK. 350 m n.m. na jižní Moravě je úplně jiných než 350 m na severní Moravě nebo v Čechách. Samozřejmě jižní svah může pomoci, ale jižní Morava je jižní Morava.
Co to je za plíseň či chorobu?, 3.9.2010
Podle fotek odhaduji, že se nejedná o plíseň, ale spíše o padlí. Ne všechny přípravky proti plísni účinkují i na padlí. V této fázi napadení asi už nic nepomůže. Chce to ošetřovat nejméně od období po odkvětu. Nejlepší účinek na padlí by měly mít... celý příspěvek >
Jakou bezsemenou vinnou révu?, 1.9.2010
S touto odrůdou zkušenosti nemám, podle popisu je příliš pozdní na moje podmínky. V popisu je i zmíněna nízká odolnost k perenospoře.
Jakou bezsemenou vinnou révu?, 31.8.2010
Glenora u mne plíseň nemá, ale v posledních dvou týdnech ji silně napadla červená spála. A na réví je vidět padlí. Bobule jsou ale zralé, výborné. Aročnyj má jednoduchou chuť, ale špatný není. Padlí jsem na něm neviděl, jen plíseň a to letos dost.... celý příspěvek >
Zapas sezony: Lebeda - Trava, 23.7.2010
Selektivní herbicidy do trávníků jsou natolik selektivní, že bych se postřiku nebál, pokud by se nestříkalo okamžitě po posečení.
Mšice na paprikách, 21.7.2010
Neřekl bych, že je Talstar primárně určen na roztoče. V registraci tohoto insekticidu jsou uvedeny i mšice na cukrovce, na maku, v pšenici, takže to není jen zkušenost zahrádkářů. Důležité spíš je, že je vůbec do paprik registrován, jako jeden z... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 18.7.2010
Tipoval bych to na ty kroupy. U mne naštěstí nebyly, ale šupec to byl pořádný, spadlo 47 mm srážek.
Révokaz, 15.7.2010
Nedokážu posoudit, jak vysoce je pravděpodobné rozšíření révokazu na další keře, podle mého názoru je. Každopádně bych se s tím pokusil něco udělat a použil několikrát insekticidy k likvidaci listové formy tohoto nebezpečného škůdce.
Zapěstování kmínku z výhonu, 1.7.2010
Přihnojuji nasazené sazenice Kristalonem, většinou jsem ho používal v kapkové závlaze, ale letos ho dám trochu ke keři a pak zaliju, rozpuští se velmi dobře. Ale maximálně do konce července.
Co vaše réva?, 23.6.2010
Ad 1) radit postřiky není vůbec jednoduché, protože záleží hodně na počasí i na odolnosti odrůd. Podrobný návod ochrany révy najdete třeba na galati.sk. Jenom poznámku k odrůdám, Matilde a Afrodita nejsou tzv. rezistentní odrůdy, je to podle mého... celý příspěvek >
Žádné hrozny, 17.6.2010
Při dobré péči a podmínkách není nedosažitelné, aby réva plodila druhým rokem po výsadbě. Ale někdy se stane, že to sklouzne až do třetího roku.
Jakou bezsemenou vinnou révu?, 8.6.2010
Z dalších odrůd, které zmiňujete, by měl být nejodolnější Rusbol a Romulus,  Rusalka 3,  Picurka, Afrodita, Luna, Bjalo Bezseme jsou asi čisté vinifery, bezsemenné Milenium neznám. Na Romulus jsem někde četl, že mu opadávají bobule.
Vadí Révě vinné nějaké jiné rostliny v blízkosti?, 2.6.2010
Nevím, z jakého důvodu by révě měl živý plot z tůjí vzdálený 15-20 m vadit.
Jakou odrůdu révy na Vysočinu?, 25.5.2010
Moje mailová adresa je pod nickem a bydlím 5 km od Prostějova. Ještě musím poopravit můj příspěvek výše. V degustacích v Bavorsku nebyl N.Y. Muscat, ale bezsemenná odrůda vyšlechtěná pravděpodobně na Cornell Univesity a označená New York. N.Y.... celý příspěvek >
Jakou bezsemenou vinnou révu?, 21.5.2010
Catawba seedless jsem nenašel ani v Polsku a to tam mají hodně amerických odrůd. Glenora se běžně vyskytuje u nás, je slušně odolná na mráz i na choroby, jen málo výnosná. Neptune letos začnu zkoušet, podle polských zkušeností je to velmi zajímavá... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika