Příspěvky uživatele - 153.9

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Melodie, 16.3.2015
Dobrý den, možná by Vaše paní doktorka byla překvapená, že hrušky mají zhruba poloviční množstní cukrů oproti jabkům. Jablka ty cukry uspěšně schovávají za kyselinkami, které hrušky skoro nemají. Takže nejvhodnější jablko pro diabetiky je - hruška
Melodie, 13.3.2015
Dobrý den,  Melodii pěstuji již dlouhé roky. Přestože mám u spousty odrůd problémy s rakovinou, u Melodie jsem tyto problémy, ani problémy s namrzáním neměl. Ostatní uvedené vlastnosti platí. Ještě jeden postřeh - šťáva z Melodie je krásně... celý příspěvek >
Staré pomologické příručky, 13.2.2015
To, co nabízí Rony, jsou podle mne skvosty, bez kterých bych se neobešel. Pak už jen doplnit pomologiemi odrůd ovoce, ale každý autor hodnotí odrůdy podle jiných kritérií a poslední dobou se buďto neshodnou, nebo od sebe skoro opisují... Ale můj... celý příspěvek >
Vysledky degustací jabblek v Hořicích, 11.2.2015
Nevím, jestli o to pan Vysloužil stojí, ale teď se ho musím zastat. Všiml jsem si, že na tomto fóru, když se pod vložený dotaz podepíše žena, zdejší pánové se mouhou "roztrhat", aby jí odpověděli radou. Hádají se tu mezi sebou jen někteří pánové, ale... celý příspěvek >
Vysledky degustací jabblek v Hořicích, 6.2.2015 Obsahuje fotku
Podařilo se mi vygooglit... JZ
Rychlerostouci zivy plot, 5.2.2015
Jenže ten metrový přírůstek musíte hodně zakrátit, aby se rozvětvil a nevyholoval. Mám sice jen 50 m smrkového živého plotu, ale musí se mu věnovat dost péče, aby to vypadalo co k čemu.
Jakou odrudu do nadmořské výšky 650 metru?, 29.1.2015 Obsahuje fotku
Vážený pane Kaněro, nechci se s Vámi hádat, mám vlastní zkušenosti, kdy mi za posledních třicet let již třikrát vymrzly některé odrůdy (Matčino, Ontario, Zuzana...) Povídejte stromům, že by měly vydržet do -30°C, když je na teploměru -35... Taky... celý příspěvek >
Jakou odrudu do nadmořské výšky 650 metru?, 28.1.2015
Dobrý den, když si na tomto fóru najdete obdobná témata (do 550m, do 680m aj.), najdete tam spousty doporučených odrůd včerně upozornění, že vlastní nadmořská výška není až tak podstatná a že v tomto případě hrají velkou roli i ostatní podmínky,... celý příspěvek >
Dobrý rok pro Desert, 8.10.2014
Dezert bych přiřadil do skupiny odrůd se zrnitější, pevnější dužninou. Pro rozmanitost mám rád i jablíčka s jemnou, křupavou dužninou, kdy šťáva "teče po bradě". Nicméně musím souhlasit s panem Vysloužilem, že co se týče chuti, neměl letos Dezert... celý příspěvek >
Proti krtkům, 8.10.2014
Při stavbě skleníku jsem dal poplastované pletivo asi 0,5 m hluboko. Tři roky klid, až na několik krtonožek, které se tam ale zřejmě dostaly jinak. Krtonožky jsem ve skleníku vychytal do pastiček (kelímek od velkého jogurtu zahrabaný až po okraj k... celý příspěvek >
Černy jeřab (Aronie), 10.8.2014
Před časem jsem nařízkoval černý jeřáb Nero a vypěstoval jsem si stromky s korunkami asi 1 m vysoko. Jeden jsem si nechal, jeden je u sousedky (takže ho mám pod kontrolou) a ani jeden zatím nepodrůstá. Narozdíl od stromků roubovaných na divokém... celý příspěvek >
Padli na Otavě, 7.6.2014
No a já zase na Luně. Bylo to tak intenzivní, že kdyby to byl samostatný stromek, tak bych se bál, že odejde. Naštěstí je to jen jedna větev, takže stromek přežije. Ale co s tou odrůdou udělám to nevím. Přitom počasí bylo dost deštivé, tlak padlí... celý příspěvek >
Náhlé zaschnutí vyrašených letorostů u letošní broskve, 3.5.2014
Dobrý den, nechci jitřit zklamání nad usychaícím stromkem, ale chtěl bych napsat, že výše vyfocený Stromový balsám z Hlubny Brno používám cca 20 let. Ročně spotřebuji tak 2-4 kelímky. Protože jsem si před lety přečetl příbalový leták, nepoužívám ho... celý příspěvek >
Očkování za oknem na zkoušku, 20.4.2014
Dobrý večer, mohl byste prosím trochu rozvést tensprávný tepelný režim (tomel).Děkuji. JZ
Má cenu ji zachraňovat?, 11.4.2014
Ještě pro Marii Kláru: Pokud mohu posoudit z fotky, jedná se o mrazové poškození, které chce vyčistit pokud možno do zdravého dřeva a odstranit kůru, která by dělala "kapsy" pro vodu a vlhkost. Po následné dezinfekci a ošetření stromovým balsámem... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika