Příspěvky uživatele - 161.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bílé mušky na thujích, 19.6.2009
Nemyslel jsem pozdě na postřik, ale na to, že stromy bylo třeba léčit když byly méně poškozeny. Nenechat to dojít až do takového stavu.  Držím palce, aby se to povedlo.
Medově hnědý, tvrdý červ, cca 3 cm - co to je? Škodí, 19.6.2009
Ba ne pane Stanislawe. Drátovci jsou opradu larvy brouků kovaříků, ale to že neškodí už tak jisté není. Oni se množí na zatravněných neoraných, nebo nerytých pozemcích. Tady vidíte, že škodí na jahodách. Jinde dokážou znehodnotit celé pole brambor. U... celý příspěvek >
Meruňka ve stínu, 18.6.2009
Doplním pana Vysloužila. Při řezu broskve musíme vždy "oholit" všechny odplozené výhony tak, že je vlastně odstraníme až na dvě živá očka (příští jaro v květu). Tomu se říká krátký řez. Z těch dvou oček narostou dvě větvičky, které... celý příspěvek >
Zasychaní listu u jabloně, 18.6.2009
Doplňte váš dotaz jak vypadají konce zaschlých letorostů. Nejsou zahnuté jako pastýřská hůl?
Bílá plíseň na plodech, 16.6.2009
Paní Martino B. S plísní bramborovou mám mnohé zkušenosti jak na bramborách, tak na rajčatech. Nikdy jsem však neviděl, ani neslyšel o plísni bramboru na broskvi. Ani na internetu není všechno na sto procent. Takže brambory za plotem by vašim... celý příspěvek >
Tak co kadeřavost?, 16.6.2009
Díky pane Vysloužile. To jsem se opravdu lupnul. Omlouvám se. Ta jabloňová zakrucuje listy a ty zůstávají zelené. To v tom zápalu jak odpovědět zase jednomu "šikovnému " pěstiteli, který broskve nestříká a kadeřavost odstraňuje lapáním... celý příspěvek >
Thuje zevnitr usychaji, letaji kolem bile musky, 16.6.2009
Podívejte se ve stejném sloupci témat, kde píšete vaše dotazy, o několik řádek níže "Bílé mušky na thujích". Tam máte popsaného škůdve i vašich thují.
Bílé mušky na thujích, 15.6.2009
První, co mně napadlo při pohledu na poškozené thuje, že voláte o pomoc asi trochu pozdě. Tentokrát to není informace z mých zkušeností, ale našel jsem pro vás v literatuře: motýlek velikosti do 6 mm na obrázku je pravděpodobně Molovka zeravová. Má... celý příspěvek >
Meruňka ve stínu, 15.6.2009
Ještě ten odpolední stín by mohl jedině prodloužit dobu dozrávání. Myslím, že několik dní je bezvýznamné prodloužení.
Meruňka ve stínu, 15.6.2009
Záleží taky na tom v jaké jste nadmořské výšce a jaké další klimatické podmínky se u vás vyskytují. Já bych se nebál na takové místo vysadit některou odolnější odrůdu. Od východu osluněná znamená rychlejší osychání rosy. Od západu chráněná taky proti... celý příspěvek >
Tak co kadeřavost?, 15.6.2009
Doplnění předchozí odpovědi. Moje odpověď patří hostovi s číslem 224.10 z 15.6.2009.
Tak co kadeřavost?, 15.6.2009
Je to jeden z radikálních nesmyslů šířenýchlidmi neznalými, ale fanaticky prosazujícími ochranu přírody t. zv. BIO prostředky a vynálezy. Kadeřavost broskvoní nemá s mravenci vůbec nic společného. Je to houba a její zárodky se šíří vzduchem a hlavně... celý příspěvek >
Povadlé okurky, 15.6.2009
Pokud ty okurky náhle svěsí listy, obyčejně se jedná o houbovou chorobu, která poškozuje hlavní výhon uvnitř duté části nad zemí.  Choroba má svůj název - "vadnutí okurky". Zpočátku uvadání odchází, ale později je nevratné a rostlina... celý příspěvek >
Konečně zahrádky bez chemie a zahrádkáři bez přípravků, 11.6.2009
Pane host 221.3 z 11.6.2009. Je vidět, že máte přehled. Nevíte náhodou jaké přípravky a kolik postřiků je v EU povoleno pr ovoce s označením BIO?
Konečně zahrádky bez chemie a zahrádkáři bez přípravků, 11.6.2009
Pokusit se zakázat zahrádkářům ochranné prostředky? To je stejné, jako pokusit se zakázat kuřákům kouření. Moc řečí a stejně k tomu nikdy nedojde.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika