Příspěvky uživatele - Sorbus

Určení keře, 5.8.2010
Máte asi pravdu. Zmátlo mne, že jeřáby v okolí mají lichozpeřené listy s 13 lístky, zatímco tento jich má 15, a také má jiný odstín zelené. Až teď jsem si dohledal, že jeřáb ptačí jich může mít až 19. Ptáci asi přinesli semeno ze vzdálenějšího... celý příspěvek >
Určení keře, 4.8.2010 Obsahuje fotku
Omlouvám se za svou elementární neznalost, ale jak se jmenuje keř na přiložených fotografiích?
Černý bez - lze předpěstovat?, 17.7.2010
Přesazoval jsem na jaře víc jak dvoumetrový keř černého bezu. Odstřihl jsem několik výhonů, aby zmenšená kořenová soustava stačila rostlinu vyživit a aby keř získal symetričtější tvar. Ujal se, jen nemá tolik nových přírůstků a teď v tom suchu si... celý příspěvek >
Svatojánci, 28.6.2010
S kosou to bohužel neumím. Ale už jsem si říkal, že bych mohl zkusit v části zahrady trávu kosit jen několikrát do roka křovinořezem místo pravidelného přejíždění sekačkou (i tak žádný anglický trávník nemám, seču cca jednou za tři až čtyři týdny... celý příspěvek >
Svatojánci, 25.6.2010
Také se na ně chodím na zahradu dívat. Připadá mi, že létajících samečků je letos víc než loni. Zato samička v trávě skoro žádná. Nejspíš to bude tím, že letos častěji a pečlivěji seču trávu.
Je to šípková růže nebo není?, 14.6.2010
Děkuji za informaci. O Pávově červeném šípku jsem vůbec nevěděl. Po odkvětu zkusím nějaký výhon zasadit.
Je to šípková růže nebo není?, 13.6.2010 Obsahuje fotku
Uvítám, pokud mi někdo potvrdí nebo vyvrátí mou domněnku, že růže na přiložených fotografiích je varieta šípkové růže. Keř je vysoký asi 2,5 metru, větve jsou vzpřímené a na konci obloukovitě zahnuté, květy čistě bílé a velmi slabě vonící, nové... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika