Příspěvky uživatele - Pavel Chlouba

Kanadské borůvky - pěstování, 8.11.2009
Dobrý den, přikláním se k názoru, že opravdu borůvky prodělaly první mrazík a že nevyzrálé výhony to poškodilo. Nakonec to píšete sama, že se to týka jenom nejnovějších výhonů. Pokud se jedná opravdu o centimetry, nedělejte si z toho těžkou hlavu. V... celý příspěvek >
Cedr himalájský (Cedrus deodara Golden Horizon) - zima, 25.10.2009
Dobrý den ještě jednou, několik let můj cedr nebyl v nejlepších podmínkách. Byl v zápoji a tak trochu v konkurenci jiných rostlin. Veškeré tvarování probíhalo v odstraňování větví, které rostly nevhodným směrem. Letos jsem ho trochu vysvobodil a... celý příspěvek >
Cedr himalájský (Cedrus deodara Golden Horizon) - zima, 25.10.2009
Vážený pane Petře, s tímto druhem cedru mám osobní zkušenost, mám ho na zahradě asi tak od roku 1997. Bydlím v jižních Čechách, asi 500 m nad mořem, podmínky na pěstování cedru zde ideálni nejsou. Moje rostlinka byla z dovozu, ale tomuto nepřikládám... celý příspěvek >
Thůje - přerostlé sazenice, 24.10.2009
Dobrý den, velmi souhlasím s předešlým příspěvkem. Tuje dobře obrůstají (v dobrých podmínkách, dostatečně živené a na slunci) ze zelených větví. Ze starého dřeva regenerují velmi špatně, nebo vůbec. Proto kolega říká přesně - seříznout ještě před... celý příspěvek >
Gikgo biloba Fastigiata - letošní přírůstky, 24.10.2009
Dobrý den, sleduji diskusi o jinanu, tak chci přidat svůj názor. Co se týká nároků na půdu, jinan je relativně velmi skromný a přizpůsobivý. Potřebuje půdu mírně kyselou a vlhkou tak akorát. Není pravda, že se nemá zalévat, ale lépe vydrží... celý příspěvek >
Gardens open - veřejně přístupné soukromé zahrady, 22.10.2009
Dobrý den,  otevírání soukromých zahrad v Holandsku alespoň na pár dní v roce vnímám jao velmi sympatickou věc. Je to přesně jak říkáte - dny otevřených dveří seznamují lidí podobných zájmů. Je to výborná příležitost vyměnit si zkušenosti a... celý příspěvek >
Clematis Montana, 20.10.2009
Dobrý den, pokud vím, tak Clematis montana kvete jednou do roka v silné vlně, někdy kvetení opakuje, ale druhá vlna je podstatně méně intenzivní. Myslím si, že z odrůd se zatím žádná nevyznačuje nepřetržitým kvetením. Šlechtění na délku kvetení... celý příspěvek >
Quercus robur Concordia, 20.10.2009
Dobrý den, dub 'Concordia' jsem jednu dobu pěstoval. Měl jsem jednu rostlinu asi 80 cm vysokou a byla v kontejneru. Ve volné půdě jsem v tu chvíli neměl pro dub místo, takže v kontejneru neměla příliš ideální podmínky. Výrazně žluté byly listy... celý příspěvek >
Plot z Habru - jaké sazenice?, 18.10.2009
Suché listí v zimě na mě depresivně opravdu nepůsobí. Mnohem depresivněji na mě působí suché či rezavějící fleky některých jehličnanů v létě. Pavel
Plot z Habru - jaké sazenice?, 18.10.2009
Dobrý den, živý plot z habru vám schvaluji téměř pro každou situaci. Je to skvělá rostlina, která svůj účel plní výborně. Protože jsem zahradník, doporučoval bych vám nákup sazenic samořejmě u zahradníka. Lesní sazenice by růst měly také, ale nejsem... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika