Příspěvky uživatele - Hloupej sedlák

Sousedův ořešák, 3.11.2019
Podle OZ máte právo souseda požádat o jeho celé odstranění a on má povinost Vám vyhovět. Strom je vyšší než 3m a je do 3m od hradby. Pak se mu ostranění větve bude zdát menším zlem než celého stromu.
Nefunkční kompostér, 28.9.2019
Všechno hazim na jednu haldu. Na podzim prekatruju a prikryji růže a keře a na jaře znovu prekatruju a navozim na záhony. Soused má malý komposter ve stínu, občas ho zalije a perfektně mu funguje. Má na něm stále víko a občas přimíchá lopatu zeminy.
Čačanská najbolja, 4.4.2018
Plody sice pěkné, ale jeden den ještě kyselé, nezralé, druhý den přezrálé a navinulé. A i jako kompot kyselé nebo jen sladké, když se dá hodně cukru aby se přebila kyselost. Jsem rád, že jsem ase jí zbavil a nahradil Lepoticou.
Třešnička neroste, 13.1.2018
Loni jsem zasadil Sveet Easy na Gisele5. Na podzim měla přírůstky cca 80cm. Jáma průměr 90cm a 40cm hluboká v jílovité, silně nekvalitní zemi (tam asi kořeny ještě nejsou) a vyplněná jílovitou zemí s pískem navežená z pole a trochu kvalitnější než... celý příspěvek >
Zničené pupeny, 10.8.2017
Ach ty majore. Přemýslíš taky někdy než něco napíšeš? Jo? Tak mi poraď. Ve všech vrcholových pupenech švestky jsem našel asi 3 mm velké, bílé červíky. Hlavně mi nepiš, že je to květopas, švestka už byla dávno odkvetlá a nové výhony asi 120 mm... celý příspěvek >
Zkušenosti s pilami Hecht, 22.11.2016
Já jsem porovnal originál řetěz Hecht a Husqarny a HQ bal o poznání lepší. Ten pán, co mi brousí řetěz o pile Hecht říká, že je to pila do pouště. Přesto mi skoroprofík s pilou Hecht 44 za sobotu porazil 14 borovic s průměrem kmene okolo 100 cm.... celý příspěvek >
Borůvky kanadské, 25.10.2015
Do dnes mám před očima Kantorkův vtip, kde jeden chemik druhému říká: "Pane kolego, ta vaše zatracená kyselina sírová, mi zase sežrala svačinu." S litím kyseliny sírové na záhon bych byl velice opatrný. Tahle kyselina je podle naší chemikářky... celý příspěvek >
Rakytník - množení, 25.10.2015
Samec má větší pupeny. Podle toho se rozeznají.
Ochrana třešní před ptactvem, 1.9.2014
Mám 4 Kamčatské borůvky a věřil jsem CDčkám. Ale ty mou důvěru zklamaly, a plody během jednoho dne zmizely. Od té doby je otrhám o pár dní dřív než si jich ptáci všimnou. Sice nejsou ideálně zralé, ale mám je!!
Jak sázet česnek, 9.10.2012
Dva roky po sobě jse začal sázet česnek od největších stroužků až po malé na konci záhonu. Rozdíl ve velikosti byl nepatrný. Jen snad, možná ze začátku záhonu bylo víc větších palic. Možná se mi to jen zdálo, v zápalu vykopávání jsem to početně... celý příspěvek >
Jak sázet česnek, 9.10.2012
Zkusil jsem zasadit brambory z hypermarketu celkem 2x a pokaždé jsem zasadil kýbl a kýbl jsem taky sklidil. Jen brambory byly podstatně meší.
Jahody na textilní fólii, 13.10.2010
Absolutní souhlas s Vaším příspěvkem. Jen bych doplnil, že záhon upravím tak, aby měl vyšší okraje a jahody sázím do mírného dolíku. Pak voda ztéká k jahodě.  Další výhodou textilie je, že jahody neleží na zemi, nejsou špinavé a méně... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně, 7.7.2010
V nouzi každá rada dobrá. Jeden z možných způsobů, jak česnek může pomáhat je, že silice v česneku likvidují letošní spory kadeřavosti a jeho přínos se projeví až další rok menším množstvím sporů. Hned po sklizení česneku zasadím několik stroužků... celý příspěvek >
Povodeň 2010, 26.5.2010
Při povodni v roce 2002 nám stály stromy a keře asi 4 dny ve vodě cca 1,2 m. Všechny stromy a keře přežily, jen broskvoně měly v roce 2003 našedlé listy. Sice odplodily, ale další rok na jaře vyrašily a uschly.
Strupovitost a padlí, kdy a čím, 8.4.2010
Do fáze myšího ouška se moje jabloně dostanou nejdříve za 10 - 14 dní, a to začne poslední dekáda dubna. Pro ošetření velmi citlivých odrůd bych doporučoval tento odkaz
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika