Příspěvky uživatele - vaskez1

Čačanska lepotice, 13.8.2007
No, jako Hamanovu jsem ji kupoval. Jestli ale nějaký vtipálek přehodil cedulky to nevím.
Nevíte, co je to za kytku?, 13.8.2007
No, už z toho názvu Ličidlo jedlé je to zřejmé!!! Ale pro objektivitu výňatek z webu: Plody i další části rostliny obsahují saponiny phytolaccatoxin a phytolaccigenin, které jsou toxické pro savce (ne však pro ptáky). V plodech líčidla... celý příspěvek >
špendlíky, 13.8.2007
Pálím to už dávno a kořalka je z toho výborná. S tou chutí máte pravdu většinou je taková sladce natrpklá. Zajímavé je, že třeba u nás rostou tři stromy úplně vedle sebe a zatímco z toho prvního už mám sklizeno a vypáleno, tak ty další dva teprve teď... celý příspěvek >
špendlíky, 10.8.2007 Obsahuje fotku
Musím přiznat, že jsem si taky myslel, že špendlíky je lidový název pro mirabelky, ale po přečtení předchozích příspěvků v tom mám takový zmatek, že teda nevím čí jsem. Pokouším se sem vložit obrázek „špendlíků“, které já pravidelně sbírám a pálím,... celý příspěvek >
Čačanska lepotice, 10.8.2007
No, já mám Hamanovu, ale chuťově mi nepřipadá nic moc. Taková vodnatá chuť a blátivá dužnina. Musím ale v rámci objetivity dodat, že je pěstována na Vysočině asi 550 m.n.m a pozemek je po část dne ve stínu lesa. Její veliké plus vidím ale v... celý příspěvek >
destilační přístroj, 10.8.2007
Můžete vlastnit destilační přístroj (proto se dá i legálně koupit), nesmíte na něm vypálit ani deci kořalky a v oficiální palírně smíte vypálit 30l čistého alkoholu na domácnost a rok, resp. sezónu, která je od 1.7. jednoho roku do 30.6. roku... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika