Příspěvky uživatele - Pavlína K.

Vykvetou letos rhododendrony? Mají malinké pupeny, 1.5.2008
Dobrý den, prosím o radu. Vloni na podzim jsme zasadili asi 8 keřů rhododendronů (cca 50 cm vysokých), ale vypadá to, že letos nevykvetou - mají strašně malé a štíhlé květní pupeny. Nevíte, v čem by mohl být problém? Jsou zasazené v polostínu, do... celý příspěvek >
Rhododendrony - vypadají jako uvadlé. Co to je?, 15.12.2007
Děkuji za uklidňující odpověď. :-) Ta trubka je tam kvůli suchým letním dnům. Máme nekvalitní půdu, která velmi špatně saje vodu, takže při zalévání se voda rozteče všude kolem, jen ne ke kořenům.
Rhododendrony - vypadají jako uvadlé. Co to je?, 15.12.2007
Dobrý den, na podzim jsem zasázeli 10 mladých keříků rohododendronů, velikých cca 50 cm. Ke každému jsem dali trubku o průměru 75 mm, která vede ke kořenům (kvůli snadnějšímu zalévání). Vede cca 10-20 cm pod povrch půdy. Nyní u nás asi 3 dny... celý příspěvek >
Vřesovec Erica - přežije zimu na zahradě v 600 m.n.m.?, 8.10.2007
Dobrý den, moc se mi líbí Erica gracilis a ráda bych ji vysadila jako podrost pod jehličnany ve větším množství. V literatuře jsem si ale přečetla, že jsou choulostivé na zimu. Bydlíme v 600 m.n.m., je u nás hodně sychravo a zima - přežije zimu... celý příspěvek >
Štíhlý jehličnan do skupiny listnáčů - jaký zvolit?, 31.8.2007
Dobrý den, do skupiny různorodých kvetoucích listnatých keřů bych ráda zakomponovala štíhlý jehličnan, pokud možno světlejší zelené nebo zeleno-žluté (zlaté) barvy. Ideální by bylo, aby měl v průměru max. 60-80 cm a dorůstal do výšky 2-3 m. Poradíte,... celý příspěvek >
Jak ostříhat cca 20 let starou wajgélii?, 31.8.2007
Děkuji za všechny rady! :-) Takže vajgélii radikálně seříznu, na zimu zahrabu, na jaře vyhrabu, pohnojím - a pak už se budu jen kochat, jak krásně obrůstá! Alespoň doufám... :-)))
Habr - sázet rovně nebo do sponu?, 28.8.2007
Velice děkuji za cennou informaci! :-)
Habr - sázet rovně nebo do sponu?, 28.8.2007
Dobrý den, na základě doporučení na této stránce jsme se rozhodli pro živý plot z habru. Rádi bychom ho měli hustý a od spodu nevyholující - asi jako každý. :-) 1. Jak ho máme vysázet? Vedle sebe nebo do sponu? A jak daleko od sebe? 2. Máme... celý příspěvek >
Kalina japonská - mohu ostříhat nyní?, 28.8.2007
Právě přesazujeme cca 120 cm vysoký keř kaliny japonské. Byla umístěna v zákrytu vyšších rostlin, moc k ní nešlo slunce, takže je celkem nepohledná, trošku "koště". :-) Mohu ji o cca třetinu zakrátit? A kdy - teď nebo až v zimě? Kvete... celý příspěvek >
Jak ostříhat cca 20 let starou wajgélii?, 25.8.2007
Ještě poslední dotaz, prosím. Když se tedy rozhodnu wajgélii radikálně zmladit a uříznu ji 20 cm nad zemí, mám kmínky - větve ošetřit stromovým balzámem? Mají cca 3-4 cm v průměru. Chci podpořit co nejhustší obražení na jaře, ale abych tím naopak keř... celý příspěvek >
Je možné zaměnit rašelinu za hrabanku z lesa?, 24.8.2007
Děkuji za odpověď. Máte pravdu, raději kompost přidávat nebudu, protože do něj dáváme např. skořápky od vajíček, takže určitý obsah vápníku by tam určitě byl. Ještě k té hrabance - máme domluveno s kamarádem (majitelem lesa), že si můžeme nahrabat co... celý příspěvek >
Souhrnné rady ohledně stříhání okrasných listnáčů - kde najít?, 21.8.2007
Díky za doporučení, na těchto stránkách je opravdu hodně zajímavých informací! :-)
Je možné zaměnit rašelinu za hrabanku z lesa?, 21.8.2007
Dobrý den, je možné zaměnit při vysazování vřesovištních rostlin (event. dalších, co preferují kyselou půdu) rašelinu za hrabanku z lesa? A v jakém poměru event. smichat? 1 díl hrabanky, 1 díl vyzrálého kompostu a jeden díl původní zeminy? Nebo... celý příspěvek >
Jaký zvolit mrazuvzdorný, kvetoucí, vyšší keř na opěrnou zeď?, 21.8.2007
Máte pravdu, kolkvície je krásná (podle fotek), mám ráda hustší keře, ne košťata. ;-) Ale to asi také hodně záleží na řezu, že? Zeptám se úplně laicky - zimním krytem myslíte třeba nějaký dřevěný přístřešek? A zahrnout kořeny mulčovací kůřou nebo... celý příspěvek >
Souhrnné rady ohledně stříhání okrasných listnáčů - kde najít?, 21.8.2007
Dobrý den, chystáme se vysázet na zahradu velké množství (cca 30 ks) okrasných listnáčů a jelikož jsem zahrádkář začátečník, uvítala bych stručné, ale jasné rady ohledně péče o ně. Hlavně kdy řez (předjaří/po odkvětu/v zimě), o kolik... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika