Příspěvky uživatele - MZ

v jakém stadiu máte melouny?, 7.9.2008 Obsahuje fotku
Zdravím. Zřejmě vzájemným skřížením žlutoplodé a červenoplodé odrůdy vznikl takhle zajímavě zbarvený plod.
Neznama odruda jablone, 30.8.2008 Obsahuje fotku
Díky podle těch obrázků to bude asi ono.Mimo jiné bude asi rozhodovat i podnož - doba zrání, velikost i chuť. Starou, už zřezanou, jabloň (podnož semenáč) jsem přerouboval na M9 a plody se mi zdají trošku odlišné než před tím. Ale to může být tím, že... celý příspěvek >
Neznama odruda jablone, 28.8.2008 Obsahuje fotku
Také bych chtěl pomoci určit odrůdu. Když to shrnu. Květní pupeny raší brzy, asi s odrůdou Borovinka-Charlamowski. Květ je velký, téměř nebo úplně bílý. Plod zraje na přelomu srpna a září, kdy postupně padá ze stromu má velmi dobrou sladko-kyselou... celý příspěvek >
Jake ostruziny na zahradu, 30.6.2007
Ano, vypadá, že to je ta odrůda Cumberland. Zalistoval jsem ve staré pomologii a tam jsem ji našel. Popis sedí, jen ta doba zrání se v pomologii uvádí na polovinu července, u nás zraje na konci června, ale to je dáno asi oblastí. Díky za určení.
Jake ostruziny na zahradu, 28.6.2007 Obsahuje fotku
Tady je
Jake ostruziny na zahradu, 28.6.2007 Obsahuje fotku
Máme na zahradě ostružiník, ale neznám odrůdu. Roste středně, neodnožuje do okolí, letorosty má bílozelené po setření bílé vrstvy  zelené, zraje v druhé polovině června, plody jsou kulaté, fialově černé dobře se odděluje od lůžka plodu.
Batul?, 20.2.2007 Obsahuje fotku
Krom internetu zkuste zalistovat i v některé staré pomologii. V antikvariátu jistě nějakou seženete např. Vaněk: Lidová pomologie 1 nebo K. Kohout : Malá pomologie 1 - Jablka
Další diskuze:  6  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika