Příspěvky uživatele - soilman

Acer platanoides Princeton Gold - výchovný řez, 29.5.2019 Obsahuje fotku
Děkuji za radu. Jen bych se nyní rád zorientoval v pojmech. U mého stromu to vypadá, že funkci terminálu převzal ko-dominantní výhon (viz červeně na obrázku), který je i výrazně silnější. Navíc je vidět, že původní terminál byl ve dvou místech... celý příspěvek >
Acer platanoides Princeton Gold - výchovný řez, 21.5.2019 Obsahuje fotku
Vážení zahradníci, dnes jsem zasadil Acer platanoides Princeton Gold. Nejsem úplně spokojen s větvením a proto prosím o radu (pouze osvědčenou), zda je nutné provést nějaký výchovný řez a případně jak (foto přikládám). Možná si řeknete, že když... celý příspěvek >
Jak narovnat křivý kmen mladého stromu?, 23.4.2019
Děkuji za reakci. Ani já nejsem zastáncem nějakého standardizování. Šlo mi spíše o to, že strom bude v dospělosti možná až 10 m vysoký, tak abych předešel možným problémům se stabilitou. :-) Jinak naprosto souhlasím.
Jak narovnat křivý kmen mladého stromu?, 23.4.2019 Obsahuje fotku
Vážení zahradníci, obracím se na vás s prosbou. Mám na zahradě již 2 roky zasazený Acer platanoides 'Crimson Sentry' (javor mléč), vel. cca 220 cm, který má nepřirozeně esovitě zakřivený kmínek (viz foto). Máte někdo zkušenosti s tím, jak toto... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika