Příspěvky uživatele - Thomas81

Řez slivoní, 25.10.2019
Díky díky.
Řez slivoní, 24.10.2019
Díky rozumím. Jen ještě jednu otázku proč se vybírají jako nové terminály větve s menším průměrem. Nebylo by lepší vybrat pokud to jde silnější větve tzn. starší?
Řez slivoní, 24.10.2019
Jestli tomu dobře rozumím U obrázků č.3 je potřeba vytvořit nový terminál z postranní větve (žlutá) a po čase odstranit starý terminál(modrý) za jak dlouho nebo rovnou odstranit starý terminál a přidat vyšší oporu místo něj? A u obrázků č.5 taktéž... celý příspěvek >
Řez slivoní, 24.10.2019
Děkuji Vám moc, alespoň to půjde opravit.
Řez slivoní, 23.10.2019 Obsahuje fotku
Dobrý den Prosím Vás o radu jak ostříhat na jaře tyto slivoně (jednu třešeň). Jsou to převážně stromky zasezené loni na podzim. Vím že jsem řez provedl špatně a chtěl bych to na jaře napravit. Snažil jsem se o založení korunky něco přečíst ale u... celý příspěvek >
Čemu věřit refraktometru nebo cukroměru, 25.10.2018
Při zakládání kvasu jsem refraktometr ještě neměl, to byla škoda koupil jsem ho až později a na cukroměr bych potřeboval hodně šťávy. Dnes jsem přivezl z palírny 57 l naředěné slivovice na 48% z asi 440 l kvasu, proto bych taky více věřil cukroměru s... celý příspěvek >
Čemu věřit refraktometru nebo cukroměru, 24.10.2018
I tak to pořád nepasuje 4+3,5=7,5 # 10.
Čemu věřit refraktometru nebo cukroměru, 23.10.2018
Dám vědět, letos byla úroda jak hrom.
Čemu věřit refraktometru nebo cukroměru, 23.10.2018
Deka byla, ale žádný bílý povlak, tak jsem ji ponechal. V sudu byl ještě cítit CO2. Do pálenice jsem se objednal už dříve, tak jsem to nechtěl přesouvat. No uvidím co neteče.
Čemu věřit refraktometru nebo cukroměru, 23.10.2018
Dobrý den Dnes jsem odvážel švestkový kvas do palírny. Kvasil 7 týdnů pod kvasnou zátkou s bublátkem. Už nevykazoval známky kvašení, byl při stále teplotě 16 stupňů, ale to jen na okraj. Jde mi o to že jsem refraktometrem naměřil hodnotu 10 Brix a... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika