Příspěvky uživatele - janyrs

Veharda, 9.7.2022
Za mňa veľká spokojnosť. Po jarnej mrazivej prebierke mi ostalo pár plodov len na Veharde. Hniloba sa mi vyhla, tak dozrel všetky. Chuťovo za maďarskou veľmi nezaostáva, dužina je mäksia, ale to mi vyhovuje. Plody okolo 50g.
Veharda, 9.7.2022 Obsahuje fotku
Zdravim. Získal som vrubliky s tým, že to mala byť Veharda. Tento rok bola prvá úroda. Plody presne sedia s pomologiami- guľatý plod, líčko akoby s maličkých červených bodiek. Nesedí len čas dozrievania, lebo moje už dozrievajú a v literatúre je... celý příspěvek >
Nijisseiki?, 3.10.2020 Obsahuje fotku
Zdravím. Pred tromi rokmi som kupil azijsku hrusku, na stitku bola odroda Nijisseiki. Tento rok prvý krat zarodila a podla pomologie mala dozrievať koncom augusta. Tá moja zacala dozrievat az teraz, preto som si nie istý, či ide o odrodu na štitku.... celý příspěvek >
Škvrny na mladých listoch jablone Topaz, 5.8.2020
Sadil som ju pred tromi rokmi. Zem je čiernozem, veľa humusu, sadil som tak ze vykopanu zem som premiesal s vyzretým kompostom. Do konca júna som hnojil sfermentovaným kuracím hnojom. Múčnatku skoro vobec nemám, chrastavitosť len vo vlhkých rokoch.... celý příspěvek >
Škvrny na mladých listoch jablone Topaz, 4.8.2020 Obsahuje fotku
Zdravím. Objavili sa mi hnedo-červené škvrny na mladých listoch jablone Topaz. Listy sú priliš svetle - zrejme chloroza. Chrastavitosť to zrejme nebude, kedze Topaz by mal byť rezistentný.  Vedeli by ste mi poradiť, ťo by to mohlo byť? Ďakujem
Bodruška Hrušková, 13.5.2019
Veľmi pekne ďakujem pán Hlavatý! Skúsim isť touto cestou budúci rok, aj keď asi som bol doteraz v omyle. Podľa biednych informácii z netu som mal predstavu, že vyvojové štádia bodrušky začínajú kladenim vajíčka do letorastu, kde vyliahnutá larva... celý příspěvek >
Bodruška Hrušková, 13.5.2019
Zdravím vás. Chcel by som vás poprosiť o radu, ako bojujete s bodruškou hruškovou? V literatúre je písané, že stačí odstrániť napadnuté výhony, ale to môj problém nerieši, pretože na mojich stromoch, hlavne mladých je napadnutý kazdý mladý výhon.... celý příspěvek >
Názov odrody, 12.8.2018 Obsahuje fotku
Tak som musel jedno jablčko odtrhnut, lebo obalovač zauradoval, a teraz uz som si nie tak istý tým James grieve :-) Duzina pevna, chrumkava, stavnata, v ruke sa jablko zda byt velmi tazke.
Názov odrody, 25.7.2018
No podľa týchto fotiek to champion nebude isto a na ten Desert sa sice podobá, ale na James grieve sa asi podoba viac. Dakujem za foto
Názov odrody, 24.7.2018
ok, veľmi pekne ďakujem, tak to vyzera na James Grieve.
Názov odrody, 23.7.2018 Obsahuje fotku
Dobrý den! Chcel by som vas poprosiť o pomoc s identifikaciou jablone, ktoru som pôvodne kúpil ako Red delicius, ale po prvej urode som to rychlo vylúcil. Dozrieva koncom augusta, duzinu ma kremovu. Moj tip je Šampion alebo James grieve. Za vase... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika