Příspěvky uživatele - stan0

Co Vaše réva 2016, 3.11.2016
Ja som tento rok na jar dal do prikmenneho pasu ciernu vodopriepustnu a dychavu foliu proti burine - v dvoch roznych miestach. Prave v tychto miestach mi vinic aj paradajky rastli bujne, cca o 100% silnejsie ako bez folie. Paradajky sadim medzi... celý příspěvek >
Podnoz Gisela do tazkej pody, 14.10.2016
Je to hlinito-ilovita poda, relativne priepustna, spodna voda je hlboko, takze poloha dost sucha. Laicky merane PH pody vyslo cca 6,7. Od 3 roku nechcem zalievat, ale je mozne ze zacnem. Bez zalievky a hnojenia u nas zakrpky zle rastu napr. jablon... celý příspěvek >
Višeň Meteor Korai, 14.10.2016
Ako hodnotite Metor Korai? Dlho sa nikto neozval. -termin zrelosti (zavisle od polohy, preto najlepsie relativne k ceresniam, ceresnovym tyzdnom) -chut -odolnost na choroby rozmyslam uprednostnit skoru visnu pred skorou ceresnou kvoli... celý příspěvek >
Čím budete ošetřovat vinnou révu v příštím roce, 13.10.2016
Ake to mate odrody? Od toho silne zavisi pocet potrebnych postrekov. Kupili ste "rezistentne" odrody a predajca vam tvrdil, ze to zvladnu aj bez postreku?
Postřik bobulí, 6.10.2016
Aka je to odroda, ked 15 rokov bola bez mucnatky? Pre vas bude dobrym riesenim striekat bio postrekom. Ja som tento rok prvy krat pouzil PREV-B2 na uz napadnute bobule, 2 postreky.  PREV-B2 jasne zabral zabil existujucu chorobu a zastavil... celý příspěvek >
BIO ochrana revy, 5.10.2016
Kto mate skusenost s pouzivanim BIO postrekov proti chorobam revy? Hlavne proti mucnatke - najhorsej chorobe. Ja som tento rok prvy raz pouzil AQ10 proti mucnatke. Postrek obsahuje hubu parazitujucu na mucnatke, mal by posobit aj preventivne aj... celý příspěvek >
Broskvoň a nektarinka odolná více kadeřavosti?, 5.10.2016
Na jesen 2015 som zasadil aj dalsie udajne odolne odrody: Vistarich Benedicte Poysdorfer Weingartenpfirsich Ich odolnost si netrufam hodnotit, hoci v 2016 boli cca zdrave. Pretoze mam skusenost, ze v prvom roku po vysadbe su stromy zdrave... celý příspěvek >
Postřik bobulí, 4.10.2016
Bobule treba dobre pokryt postrekom inak ich znici choroba. Zlepsit pokrytie postrekom a zmensit spotrebu postreku pomoze zmacadlo. Striekane hrozno pred jedenim aspon 5minut vymocte vo vode. Samozrejme aj to z obchodu.
Broskvoň a nektarinka odolná více kadeřavosti?, 4.10.2016
Broskyne odolne proti kuceravitosti je omnoho viac marketing ako realita. Uveril som tomu, vyskusal som to a zistil, ze to bez postreku nejde. Realita je, ze aspon 1 postrek je potrebny inak napadnutie je silne a strom silne trpi. V dalsich rokoch... celý příspěvek >
Merchant, 4.10.2016
Merchant je tu dobre hodnotena, ale praktickych skusenosti tu bolo len malo a kratke. Ako Mechant hodnotite po rokoch? - Odolnost k praskaniu, hnilobe, inym chorobam. - chut, konzistenciu. - urodnost
Raná samosprašná třešeň, 3.10.2016
Hladam tiez skoru, odolnu a chutnu odrodu ceresne/visne ktora nepraska a nehnije. Vidim, ze skore ceresne maju s odolnostou problem. Co tak skore visne? Maju viacere vyhody oproti ceresniam. Visne byvaju viac odolne voci praskaniu aj hnilobe a casto... celý příspěvek >
Vaše nejoblíbenější top odrůda angreštu, 3.10.2016
odrodu Pax mi extremne napadaju vošky (mšice). Hned vedla mam aj Hinomaki red a ribezle i Jostu a tie napadaju omnoho omnoho menej. Na vine su hlavne mravce, ktore si vosky pestuju. Kedze to je krik nemozem pouzit lepive pasky. Na stromcekovom by to... celý příspěvek >
Klasifikace odolnosti révy vůči nemocem, 16.9.2016
Mal som skusenost, ze nemozno velmi verit popisom odolnosti odrod od ich autorov alebo predajcov. Ja som podrobne cital ohlasy pestovatelov na ruskych forach na rozne rezistentne rusko/ukrajinske odrody. Tych ohlasov je tam mnohonasobne viac ako na... celý příspěvek >
Mrazuvzdornost odrůdy Moldova, 14.9.2016
Zvazte ci ta podmienka na farbu odrody (biely a cierny) je naozaj dolezita. Dolezitejsi by mal byt termin dozrievania a ako dlho vydrzi hrozno na koreni alebo odtrhnute. Velmi dobry je aj Aladdin, je ruzovy, v odolnosti je top, ako Galahad, velke... celý příspěvek >
Réva vinná pěstování bez postřiku, 14.9.2016
Rosfor tento rok ukazal vynimocnu vlastnost. To ze je velmi odolny plesni to viem. Prekvapivo tento rok bol aj jeden z najodolnejsich voci mucnatke. Bez postreku sa na mnohych bobuliach objavil sedy povlak mucnatky podobne ako aj na Galahade a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika