Příspěvky uživatele - Jura Neubig

Slivoň "Superior"?, 28.2.2020 Obsahuje fotku
Nevím kde ostatní kupovali stromky, ale mně tedy připadají plody na obrázcích v této diskuzi jako Althanova nebo něco podobného, Superior má mít geny asijských a amerických slivoní. Já mám Superior ze sehnaného roubu a je přesně jako na tomto odkazu... celý příspěvek >
Špendlíky, 24.8.2018 Obsahuje fotku
My máme u vinohradu špendlík s těmito spíše špičatými plody:
Falešný Dapple Dandy, 19.2.2018
Chtěl bych se zeptat, zda měl ještě někdo štěstí jako pan Krulikovský na pravý Dapple Dandy? Bohužel se mi nedaří s ním spojit pro odkup roubu.
Přípravek na ošetření ran révy po řezu, 14.2.2018
Proti napadení houbami způsobujícími escu (choroby kmínku) se chrání nátěrem právě čerstvé rány po zimním řezu, hlavně ty vetší do staršího dřeva. Že později začnou slzet nevadí, dřevo se tím pročistí.
Dolná Strehová, 9.2.2018 Obsahuje fotku
Tak já se musím některých novějších odrůd zastat, koupil jsem loni v obchodě plody asijkých slivoní, v bedýnce měli podle nálepky žlutomasou Blackamber - klasicky nevyzrálé kyselejší chuti, spolu s přimíchanou nějakou červenomasou blumou a to byla... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - poraďte, 5.12.2017
Dobrý den, dnes by mi měla dojít semínka odolného Crimson Crush z Dobrasemena a zas až tak drahá nejsou. Tak příští rok uvidíme, jak si povedou. Otázka je, zda nebude ještě sušší rok než letos.
Rajčata 2016, 1.2.2017 Obsahuje fotku
Sweet aperitif bylo loni chuťově opravdu top. Na fotce přikládám porovnání velikosti s dalšími cherry rajčaty. 
Biologická ochrana rajčat proti plísni, 17.12.2016 Obsahuje fotku
 Tak u nás se prodává jediný a ten je určitě s..
Biologická ochrana rajčat proti plísni, 17.12.2016
Když se vrátím zpět k rajčatům, tak loni jsem zkoušel i účinnost přípravku Vitisan (hydrogenuhličitan draselný), který zvyšuje ph na povrchu rostlin a znesnadňuje tímto klíčení spor patogenů. V kombinaci s mlékem, které jsem vyčetl, že také pomáhá... celý příspěvek >
Biologická ochrana rajčat proti plísni, 17.12.2016
Vim to, protoze Alginure jiz radu let pouzivam v nasich vinohradech a neco jsem si k biopripravkum nastudoval. Dokonce nyni kvuli fosfonatum a lobby koncernu Bayer doslo k vyrazeni Alginure z bioprodukce. Pokud chcete, najdete si... celý příspěvek >
Biologická ochrana rajčat proti plísni, 17.12.2016
To vim, protoze ho jiz radu let pouzivam ve svych vinohradech, dokonce se kvuli fosfonatum jednalo o vyrazeni alginure z povolenych pripravku v bioprodukci.
Biologická ochrana rajčat proti plísni, 17.12.2016
Nene, u alginure jsou hlavni ucinnou latkou fosfonaty, ktere pusobi v rostline a vytvari tzv indukovanou odolnost - tedy pusobi systemove. Ale pouzivejte jej na rajcata jen do zacatku vybarvovani prvnich plodu, zvysene mnozstvi fytoalexinu v... celý příspěvek >
Falešný Dapple Dandy, 8.8.2016
Dobrý den, a kdy jste tento Dapple Dandy v Ostrohu kupoval? Já jsem ten můj (2013) po zdejších hodnoceních loni nahradil Flavor Supremem od Starkla. Jinak jestli se Vám Dandy osvědčí a budete ochoten, rád bych přes zimu odkoupil pár roubů k mému... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika