Příspěvky uživatele - proman

Rez staršej slivky - dlhé minuloročné letorasty, 28.3.2018
Bez rezu strom nenecham, minimalne odstranim konkurenčne výhony, ktoré by šli skôr ci neskor preč. Skracovanie a rez teraz na jar teda obmedzim na minimum a zvyšok urobim v lete a na jeseň.
Rez staršej slivky - dlhé minuloročné letorasty, 27.3.2018
Vďaka za rady. Tesne pred kvitnutim slivku ostriham. PS: p. Vysloužil - každý v tom názve vidí čo chce vidieť :)  a je to slivka staršia ako 2-3 roky - o koľko netuším a tak som napísal len staršia... RP
Rez staršej slivky - dlhé minuloročné letorasty, 25.3.2018 Obsahuje fotku
Zdravim Rad by som sa Vás opýtal ako a kedy orezať túto slivku - hlavne dlhé letorasty. Minulý rok bol strom výraznejšie presvetleny. Žial letný rez sa neurobil a výsledkom sú vyše 1m dlhé letorasty. Otázky: 1. ako orezať tento strom... celý příspěvek >
Postřik na pilatku, 12.11.2017
Zdravim skúšali ste už niekto proti piliarke slivkovej tieto prípravky? 1. quassia amara 2. KARANIMBA Mikro s akým vysledkom? PR
Roubovací nůžky, 11.11.2017
Tiež mám tieto nožnice, skúšal som s nimi vrúbľovat, ide to, ale nerobím už s nimi. Možno by sa hodili aj úplným začiatočníkom, čo si netrúfajú na klasiku - vrúbľovanie nožom a chcú len pár ks prevlúbľovať. Otázka je, či sa oplatí kupovať nožnice na... celý příspěvek >
Zimné hrušky, 16.10.2017
Zdravím páni Chcel by som Vás poprosiť o radu pri vybere odrôd hrušiek. Práve idem do novej zahrady (okres RS 220 m.n.m) kupovat hrušky, a páči sa mi myšlienka viacerych odrôd postupne dozrievajúcich na jednom strome. 1. Ake odrody by ste... celý příspěvek >
Broskyňa - ako a kedy urobiť rez, 15.7.2017
Vďaka za rady Necham to na jar a uvidime ako strom bude reagovať na radikalnejši rez... pre istotu si v auguste naockujem náhradu :)
Broskyňa - ako a kedy urobiť rez, 12.7.2017 Obsahuje fotku
prikladam foto
Dají se ještě teď roubovat třešně?, 27.3.2016
Zdravím, urcite mozete, ale na vasom mieste by som tu reginu rovno aj zasadil niekde blizko ku kordii, ak nemate miesto tak ku znamememu alebo susedovi v krajnom pripade aj tesne vedla nej (s tym ze ho casom odstranite) - a to z toho dovodu, ze ak sa... celý příspěvek >
Napučané vrúble, 12.3.2016
Zdravím Objednal som si z ovocnej škôlky vruble, niektoré z nich uz pri rozbalení balíka trochu pučali, najmä jablone angold a prima. Pôvodne som chcel štepiť za kôru, ale mesiac už niektoré vrúble určite nevydržia a tak som skúsil očkovanie... celý příspěvek >
Čerešňa - ako navrúbľovať viacej odrôd na 1 strom, 7.3.2016
vdaka za rady, skusil som rozne sposoby, raztep kopulacia, anglicka kopulacia (nebolo to dokonale - uvidime vysledok), ale najma chipbuding - to bolo asi najednoduchsie. rad by som sa este opýtal : 1.kedy odstranit pasku z ociek pri... celý příspěvek >
Určení staré odrůdy, 11.2.2016
Na fotke sa zdá že sa nejedná o rovnáké jablka, ale 2 su otočené červenou stranou a druhe 2 pôvodne zelenou, ktorá sa po 2 mesicoch v chladničke zmenila na ružovú. Niektoré sú pri zbere celé zelené, iné s menším alebo vačším červeným prúžkovaným... celý příspěvek >
Hrušeň - odrůda, 10.2.2016 Obsahuje fotku
Vďaka za tipy. Skôr by som to tipol na tu pastornicu... Inak o takom názve som predtým ani nepočul... Pripájam foto pastornice z iného vlákna, podla fotky by som povedal ze sú to na 90 % oni. Musím ešte odsledovat spomínaný typicky hnedý... celý příspěvek >
Určení staré odrůdy, 8.2.2016 Obsahuje fotku
Zdravím Pridám do zbierky na určnenie ďalšiu odrodu: Jedná sa o strom u starých rodičov,  teda minimálne 40 ročný strom. Jablká dozrievajú postupne v priebehu augusta,  sú zelenej farby s červeným líčkom. Jablko je šťavnaté,... celý příspěvek >
Kam naroubovat, 8.2.2016
zdravím oživím túto starú tému, chcel by som navrúbľovať na 2 stromy hrušky ďalšie odrody. Mám hrušky: clappova a wiliemsova štepiť by som chcel: boscovu flašu, lucasovu, konferenciu, hardyho maslovku, bohemicu a dicolor, teda po 3 ks na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika