Příspěvky uživatele - Zdeněk Zn

Spálené mladé výhony, 24.5.2020
Děkuji. Ano je to Bodruška hrušňová. Děkuji. Všechny napadené výhony jsem ostříhal a larvičkám jsem zatopil. 😃. Na některých hrušních se tento škůdce vyskytl i loni. Letos to bylo v daleko větší míře. Dočetl jsem se že škůdce... celý příspěvek >
Spálené mladé výhony, 15.5.2020 Obsahuje fotku
Dobrý den. Už druhým rokem se mi na hrušních na mladých výhonech objevují tyto poškození. Výhon uvadne a poté listy zčernají. Prvně jsem myslel že se jedná o poškození mrazem ale některé výhony jsou úplně v pořádku a sousední výhon 20 cm od něj je... celý příspěvek >
Oranžové housenky v listech, 13.5.2017 Obsahuje fotku
 Dobrý den. Můžete mi prosím někdo identifikovat tohoto škůdce?? viz foto. Každý rok se mi v tuto dobu začnou oběvovat na spodní straně listů meruněk a švestek tyto  "útvary". Je to zdeformovaná část listu a uvnitř se nachází vždy jedna až... celý příspěvek >
Tmavé skvrny na větvičkách, 28.3.2017 Obsahuje fotku
Dobrý den.   Mám broskvoň, hned vedle dvě mandloně a všechny stromky jsou napadeny nějakou nemocí. Na mladých větvičkách se dělají tmavé skvrny, až větvička celá uschne.  Přikládám foto ostříhaných větviček mandloní. Je to na celém... celý příspěvek >
Kadeřavost - postřik dnes?, 28.2.2017
Tak tak. Já to dnes napálím Kuprikolem.  Podle AMETU to včera u nás na Znojemsku přeskočilo 1000°C Takže je nejvyšší čas. Sluníčko už začíná pomalinku topit.  Jen aby v dubnu nedošel mráz jako loni   To si pak můžeme všechny Kuprikoly,... celý příspěvek >
Kiwi hayward - velkoplode, 11.5.2015
 Dobrý den. Můžu se zeptat na pár otázek ohledně pěstování? např: V jaké zemině kiwi pěstujete? Jak častá zálivka?   oblast?  je to chráněná poloha od severu? Bydlím u Znojma, zasadil jsem letos velkoplodé kiwi u našeho domu na... celý příspěvek >
Jak budete chránit rozkvetlé meruňky proti víkendovému nočnímu mrazu, 6.4.2015 Obsahuje fotku
 Kvetou mě odrůdy: Goldrich, Kioto, Pincot a další. Řeším také ochranu proti mrazu. Zkouším zakuřování. Vyrobil jsem si "topítka" 7ks Jsou to plechové šedesátilitrové sudy. Horní polovinu (víka) jsem odsekl a ve spodní části u dna jsem udělal... celý příspěvek >
Totální chloroza i přes použití chelátu železa, 5.2.2015
 Dobrý den.  Chci se zeptat. Můj dědeček kdysi vzpomínal že jako kluka ho tatínek posílal sypat staré ohnuté hřebíky které výtahli z kamen z popela pod hrušen a i jiné ovocné stromy a když jsem kdysi donesl z učňáku asi kilovou krabičku... celý příspěvek >
Zahradní rider Stiga nebo Castle Garden, 25.1.2015
 Dobrý den Chci zakoupit Stigu 1066H k sekání menší poloviny sadu cca 2500m2 Mírný ale opravdu mírný svah. Na polovině osázeny čtvrtkmeny nebo zákrsky.  Teď je tam zasazena parková směs trávy která nevyroste výš jak 15cm i kdybych to... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika