Příspěvky uživatele - Jaroslav Petr

Neznámá květina, 25.5.2014
Gazánie?
Neznama květina, 15.4.2014
Barvínek?
Co chybí šťavelu purpurovému?, 10.4.2014
Z vlastní zkušenosti taky vím, že šťavel nesnáší cigaretový kouř... Možná i jiné výpary, třeba plyn (sporák v kuchyni) atd.
Pryšec zářivý - nekvete, 30.3.2014
No, kromě přesazení, ostříhání a letnění venku si myslím, že ke kvetení potřebuje co nejvíc světla; ten náš je po zbytek sezóny na jižním okně a má i přímé slunce. Když byl v koutě, tak nekvetl vůbec. Zálivka poměrně bohatá (samozřejmě odstátou... celý příspěvek >
Prosím o radu s názvem rostliny, 18.3.2014
Máte ji nádhernou!
Identifikace zahradní rostliny, 13.3.2014
Díky, Lído, zadal jsem to do vyhledávače a vyjela čemeřice smrdutá - Helleborus foetidus.
Identifikace zahradní rostliny, 13.3.2014 Obsahuje fotku
Dobrý den, přikládám foto, které jsem pořídil včera (12. 3.), když jsem projížděl jednou vesnicí na Vysočině. Nikdy jsem nic podobného neviděl - tmavě zelené listy, světlounce zelené květní stvoly, kvete takto brzy zjara - poznáte někdo tento... celý příspěvek >
Pryšec zářivý - nekvete, 26.2.2014 Obsahuje fotku
Další pokračování - už kvete. :)
Fikes benjamín - nepotřebuje pohnojit? (žloutnutí listů), 7.11.2013
Dobrý den, Aneto. Několik postřehů ode mě. 1) rostlina celkově vypadá dobře, není třeba se znepokojovat nebo cokoli měnit, teď na zimu opravdu nehnojte, na jaře ho přesaďte (větší exempláře se mají přesazovat jednou za 2-3 roky) 2) každá... celý příspěvek >
Africká fialka, 2.9.2013
Tady je problematika samozřejmě trochu složitější, než by se na první pohled zdálo. Na předešlém odkazu, kde se mimochodem nachází na české poměry zdařilé stránky věnované africkým fialkám, nenajdete všechny "druhy" afr. fialek. Spíše se mluví o... celý příspěvek >
Pochlubte se květinami, 30.8.2013 Obsahuje fotku
Koupil jsem si letos na Floře Olomouc křín a už mi vykvetl. 
Roub se ujal. Co dál?, 19.8.2013 Obsahuje fotku
Zdravím! Tchán velmi rád roubuje, ale málokdy se něco ujme. Navíc už se dál o to nestará. Teď zjara narouboval tři větvičky na starou jablůňku (která byla zakrnělá a nebyla k ničemu, takže jsme ji uřízli), jedna z nich se chytla a roste. A já... celý příspěvek >
Pryšec zářivý - nekvete, 1.8.2013 Obsahuje fotku
Tak jsem zpátky. Když se nikdo na můj dotaz nechytil, pryšec jsem nakonec na jaře ostříhal. Posílám foto rostliny, jak vypadá v současnosti; obrázek vkládám pro ty, kdo by měli podobné pochybnosti jako jsem měl já. Nebojte se razantního zásahu,... celý příspěvek >
Datura (durman)?, 1.8.2013 Obsahuje fotku
Poraďte prosím, co mi to vyrostlo v záhoně (já jsem to tam nesázel ani nesel).
Neznámé balkónovky, 1.8.2013 Obsahuje fotku
Prosím o určení balkónovek (nebo my je aspoň tak pěstujeme), které neznám.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika