Příspěvky uživatele - Rastislav

Sloupovitý ostružiník Navaho, 25.12.2016 Obsahuje fotku
Prikladám fotky černice Navaho. Na fotkách je 3-ročná rastlina. Výhony má skutočne mimoriadne hrubé. Majú skutočne tendenciu rásť priamo dohora. Niektoré prúty sa rozkonárujú. Mne vyrástli asi 3 mladé výhony, z ktorých jeden dosiahol pri zemi... celý příspěvek >
Černica (ostružina) Black Butte, 1.8.2014
Ako som už písal, z Black Butte som bol veľmi sklamaný pre vysokú kyslosť plodov. Preto by som Vám radšej odporúčal černicu Karaka Black. Tú som tiež na skúšku kúpil tento rok na jar, na budúci rok keď prvý krát zarodí budem vedieť viac a napíšem to... celý příspěvek >
Černica (ostružina) Black Butte, 5.7.2014 Obsahuje fotku
Tak Black Butte už dozrievajú, ale som sklamaný z ich chuti. Plody sú kyslé a majú nevýraznú arómu. Je to asi aj tým že skoro dozrievajú.
Černica (ostružina) Black Butte, 29.6.2014 Obsahuje fotku
Fotografia černice Black Butte 29.6.2014. Predpokladám, že o dva dni budú prvé plody úplne zrelé.
Černica (ostružina) Black Butte, 21.6.2014 Obsahuje fotku
Pripájam aktuálnu fotku černice Black Butte (21.6.2014). Už sa začína meniť farba niektorých plodov.
Nožnice na štepenie (Roubovací nůžky), 25.5.2014 Obsahuje fotku
Tento rok som na štepenie sliviek prvý krát použil nožnice na štepenie a mal som nezvyčajne vysokú úspešnosť - ujalo sa mi 70% štepov. Štepil som priamo zo stromu na strom 23.2.2014. Úspech pripisujem hlavne tým nožniciam, lebo nožnice zabezpečujú... celý příspěvek >
Černica (ostružina) Black Butte, 25.5.2014 Obsahuje fotku
Minulý rok som zasadil černicu Black Butte a prvý krát mi kvitne - obrázok prikladám. Mala by to byť odroda s najväčšími plodmi na svete - až 5 cm. Minulý rok vyrástla do výšky asi 2 m. Nevyzreté konce (dlhé asi 40 cm) v zime vymrzli, ale rastliny... celý příspěvek >
Roubování, 23.3.2014
Tá vaša štepárska páska je veľmi drahá. Dá sa kúpiť oveľa lacnejšia   za pár centov cez firmu Gumex. Na svoj účel je výborná.
Účinky stimulátora rastu pri zakoreňovaní odrezkov, 23.7.2013
V záhrade som našiel zlomenú černicu (tohtoročné zelené výhonky), tak som využil príležitosť - narobil som odrezky, ktoré som dal do stimulátora rastu koreňov (AS 1) a dal do zmesi rašeliny s kompostom. Robil som to síce prvý raz, ale zatiaľ sa zdá,... celý příspěvek >
Čačanská rodná, Katinka, 8.6.2013 Obsahuje fotku
Je veľmi pravdepodobné, že rovnaká odroda sa na rôznych miestach výsadby správa rôzne. Určite bude mať vplyv nadmorská výška, či je strom nasadený v mieste chránenom zo severu, kvality pôdy a podobne. My napríklad máme dve čačanské lepotice a... celý příspěvek >
Hitparáda odrôd sliviek podľa reálnej skúsenosti, 25.5.2013
V inej diskusii som našiel výborný dokument kde je porovnanie sliviek vedecky spracované (Ing. Paprštein a kol.). Toto porovnanie odrôd sliviek je urobené z viacerých hľadísk, je rozsiahle a veľmi dôveryhodné: Súbor si môžete stiahnuť... celý příspěvek >
Jakou slivoní doplnit sad?, 19.5.2013 Obsahuje fotku
Odporúčam Vám pozrieť si kalendár dozrievania sliviek a iného ovocia ktorý prikladám ako obrázok (zdroj: crz.sk).
Veharda, Veselka, Barbora, 19.5.2013 Obsahuje fotku
Ja som Vehardu nasadil pred 3 rokmi a teraz mi prvý krát bohato zarodila. V prílohe posielam fotku. Rastie zdravo, nemám s ňou žiadny problém. Už sa teším na prvú úrodu.
Zvlastni nemoc, 19.5.2013
Keďže ten môj 3 ročný strom je ešte malý a choroba je iba v začiatočnom štádiu, rozhodol som sa konáre a kmeň postriekať roztokom fungicídneho prípravku a rozpustil som do toho aj trošku modrej skalice, ktorá má tiež silné protiplesňové účinky.... celý příspěvek >
Zvlastni nemoc, 18.5.2013 Obsahuje fotku
Prikladám ešte jeden obrázok z rovnakého stromu, kde je vetvička pravdepodobne napadnutá chorobou Monilia laxa.  Vidno že v mieste napadnutia vyteká miazga a v okolí napadnutia je kôra zúžená a má zmenenú aj farbu.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika