Příspěvky uživatele - tsvoboda

Praskání plodů a následná monilióza, 7.8.2019
Stává se mi to každoročně. Je tam zřejmě odrůdová dispozice a bohužel se asi uchýlím k likvidaci stromu. Jiné odrůdy meruněk, co mám, tohle nedělají. Je to škoda, protože strom je jinak zapěstovaný a zdravý.
Praskání plodů a následná monilióza, 7.8.2019 Obsahuje fotku
Zdravím, rád bych se zeptal na problém, který mám s meruňkou. Odrůdu bohužel neznám, ale rozhodně se jedná o starší odrůdu, kterou mám naštěpovanou na švestkovém podmladku. Odrůda kupodivu zatím netrpí šarkou, ale dochází ve velkém počtu k praskání... celý příspěvek >
Suchá skvrnitost, 9.7.2018
Dobrý večer, rád bych se zeptal, zda je nějaká šetrná forma zásahu v této době proti suché skvrnitosti. Tato choroba se mi letos škodivě rozšířila. Krasavě se vyhýbala, ale v posledních dnech vlezla i na ni (takže postupuje po zahradě). Řeším... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2016, 22.6.2016
V mém případě se jedná o Třebíčsko, 480 m.n.m.
Úroda meruněk 2016, 12.6.2016 Obsahuje fotku
Nevím, jak ostatní, ale já musel pod tíhou násady odrůdy Bergeron větve podepřít. Bergeron je skvělý - výnosově stabilní, chuťově velmi dobrý a jen tak nějaký mrazík ho neohrozí. Nezklamala ani Velkopavlovická. Sice moc nekvetla, ale přesto udržela... celý příspěvek >
Vlk z kmenu, 10.11.2015
Díky všem za informace. Jen doplňuju, že před lety jsem rozvětvení v jedné úrovni neřešil. Taky se mi to teď nezdá, ale co už. Strom je, řekl bych, velmi vitální, ve srovnání s jinými. Opad listů byl pozdní a proti úžehu ošetřuju Horizonem na začátku... celý příspěvek >
Vlk z kmenu, 8.11.2015 Obsahuje fotku
Rád bych se zeptal na váš názor na to, že Bergeron letos udělal velkého vlka z kmenu. Nevím, co to může znamenat. Jestli jej prostě jen odříznout a nebo že se se stromem něco děje a koruna nad vlkem se chystá odcházet. Strom je jinak v dobré kondici... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2015?, 17.10.2015 Obsahuje fotku
17.10.15 jsem sklidil první úrodu Hibernalu a Muscarisu z výsadby 2013 (nadm.výška 484m) Nebylo toho moc i díky ptákům, na které se budu muset líp připravit (CDčka je moc neodradila). Muscaris se jeví dobře, ale s plodností moc nespěchá. Některé... celý příspěvek >
Letošní klejotok, 8.5.2014
Vyskytuje se u vás taky na broskvoních letos klejotok? Nikdy před tím jsem to v takové míře nezaznamenal. V podstatě u všech odrůd, které mám (hlavně ale Flamingo, Earliglo, méně u Redhave a Krasava). Čemu to přičítáte?
Johanniter, Cabernet Blanc - zkušenosti, 20.1.2014
Právě v mezinárodní soutěži PIWI International se vyskytuje dost zástupců těchto odrůd, dokonce i jeden vzorek byl z Holandska. Přidávám link, pokud někoho zajímají výsledky z listopadového hodnocení
Johanniter, Cabernet Blanc - zkušenosti, 20.1.2014
Zdravím, máte někdo zkušenosti s bílými PIWI odrůdami Johannier a Cabernet Blanc - odolnost, doba zrání atd.? V Německu a dalších zemích se poměrně dost pěstují, jak jsem se v odborné literatuře dočetl. Tomáš
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika